Ile kosztuje Canva Pro i czy jest wart swojej ceny?

Canva Pro to narzędzie do projektowania graficznego online, jeśli szukasz prostego, ale skutecznego rozwiązania typu „wszystko w jednym”, oferującego zaawansowane opcje, których nie znajdziesz w bezpłatnej wersji Canva.

Przez lata twórcy tworzący treści dla YouTube, Facebooka itp. korzystali z serwisu Canva, aby urozmaicić swoją pracę wręcz oszałamiającymi obrazami, które szturmem podbiły ich serwisy społecznościowe.

Bądźmy szczerzy; kto nie zakochałby się w narzędziu, które pozwala nawet amatorowi na wykonanie projektu kick-butt za absolutnie nic?

Jeśli jednak stałeś się ekspertem związanym z serwisem Canva i chcesz zagłębić się w temat, mogłeś zdać sobie sprawę, że wiele darmowych szablonów, obrazów i grafik nie wystarczy.

Wejdź do Canva pro, atrakcyjnej, łatwej w użyciu i wręcz atrakcyjnej opcji, a nie możesz zdecydować, czy powinieneś płacić subskrypcję za coś, z czego korzystałeś bezpłatnie.

Wielu artystów, którzy nie wiedzą, jak bardzo subskrypcja Canva Pro utknęła na płocie i nie ma pewności, czy aktualizacja jest warta ich projektowania.

Dzięki funkcjom, takim jak usuwanie tła, nieograniczona liczba folderów, zestawy tożsamości marki i niestandardowe opcje szablonów, możesz łatwo zobaczyć, w jaki sposób aktualizacja sprawi, że Twoja kreatywność będzie bardziej wydajna.

Czy potrzebujesz narzędzi, które pomogą Ci w tworzeniu wspaniałych projektów graficznych, nawet jeśli nie jesteś ekspertem, ale nie możesz zdecydować, czy przejście na Canvas Pro jest warte swojej ceny?

W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje Canva Pro, oprócz zagłębienia się w jego plany cenowe, wiodące funkcje oraz istotne zalety i wady.

Canva Pro: wprowadzenie

Jeśli natknąłeś się na urzekającą reklamę na Facebooku lub Instagramie, prawdopodobnie założyłeś, że twórca używa drogich i skomplikowanych zaawansowanych narzędzi, takich jak Illustrator lub Photoshop.

Prawda jest taka – mogłeś się mylić! Canva Pro to narzędzie do projektowania, którego używają artyści do tworzenia wszystkiego, od reklam w mediach społecznościowych po plakaty, wizytówki i prezentacje.

Canva Pro to najnowocześniejsza alternatywa dla programów Illustrator i Photoshop, zaprojektowana z myślą o zapewnianiu niezwykłych efektów wizualnych zarówno początkującym, jak i profesjonalistom.

Jeśli jesteś projektantem start-upów, który próbuje znaleźć drogę i zbudować swoją markę, nadal możesz tworzyć treści społecznościowe, które będą rezonować z publicznością, angażując się wizualnie.

Jeśli jesteś zarejestrowany i znasz już bezpłatną usługę Canva, poinformujemy Cię, ile kosztuje Canva Pro, abyś mógł uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji, których Ci brakowało.

Jeśli od czasu do czasu oddalasz się od komputera, Canva Pro zawiera różne dodatkowe funkcje, w tym łatwy dostęp za pośrednictwem telefonów i tabletów z systemem Android i iOS.

Cechy

Od grafiki na blogu po logo firmy, Canva Pro pozwala zaoszczędzić czas podczas projektowania w ciągu kilku minut na swojej platformie.

Jako twórcy i właściciele firm nie zawsze mamy dużo czasu. Musimy nadać priorytet najważniejszym rzeczom w naszej firmie i spędzać większość czasu na pracy nad tymi rzeczami. Właśnie dlatego program taki jak Canva Pro jest tak przydatny!

Canva Pro pozwala w ciągu kilku minut zaprojektować wszystko dla Twojej firmy, od logo po grafikę bloga i pinezki. Oprócz oferowania tysięcy darmowych obrazów stockowych do wyrównania grafiki, nauka nie wymaga wysiłku. Niektóre z jego unikalnych cech to:

#1. Zestaw marki Canva Pro

Ta funkcja pozwala zaoszczędzić elementy brandingu, co pozwala zaoszczędzić czas podczas pracy na innej platformie. Wszystko, co robisz, to otwieranie serwisu Canva i wybieranie kolorów.

Możesz skonfigurować tę funkcję, klikając Zestaw Pro Brand Kit w swoim profilu i przesyłając swoje ulubione czcionki, kolory i logo.

Najlepszą rzeczą w zestawie Brand Pro jest to, że użytkownicy mogą przesyłać zestawy różnych marek; ma to kluczowe znaczenie, gdy zaczynasz pracę z nowym klientem, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to zaprojektować nową pinezkę z jego logo i kolorem.

#2. Warstwy

Funkcja warstw w serwisie Canva Pro umożliwia tworzenie niesamowitych projektów i zmianę warstw. Korzystanie z warstw jest tak proste, jak przeciągnięcie czegoś na środek lub wsunięcie elementu z tyłu dowolnego projektu. Ta funkcja korzysta z Adobe, co pozwala na nakładanie i przeplatanie elementów.

#3. Ciąć

Klikając dwukrotnie funkcję wycinania, możesz wyciąć ulubiony obraz i przyciąć go bezpośrednio na stronie, nad którą pracujesz. Możesz również użyć tej funkcji, aby posiekać element i otworzyć przestrzeń roboczą.

#4. Usuwanie tła

Narzędzie do usuwania tła jest być może crème de la crème Canva Pro, ponieważ skraca czas potrzebny na usunięcie tła obrazu.

W przeciwieństwie do oprogramowania Adobe, które zajmuje wiele godzin, Canva Pro wykonuje zadanie w minutę lub dwie. Co więcej, funkcja ta ma teraz dodaną opcję, która umożliwia udoskonalenie obrabianego przedmiotu za pomocą pędzla, aby usunąć części, które przegapiłeś lub te, które zostały błędnie usunięte.

Funkcja hiperłącza jest przydatna dla każdego, kto projektuje e-booki lub dokumenty PDF, ponieważ możesz tworzyć hiperłącza poza stroną. Możesz tworzyć hiperłącza do tekstów, obrazów lub grafik ze swojej witryny lub serwisów społecznościowych, takich jak Instagram.

#6. Udostępnianie szablonów

Możesz łatwo udostępniać szablony znajomym lub klientom, o ile mają oni własne konta Canva, zachowując oryginalny szablon.

Dzięki temu masz pewność, że nikt nie zepsuje Twojego oryginalnego projektu. W rezultacie zawsze możesz ponownie wysłać szablon, zwłaszcza jeśli sprzedajesz szablony.

7. Zmień rozmiar

Jeśli chcesz powielić projekt, nad którym pracujesz, na różne platformy, na przykład Twitter, Instagram lub Facebook, wystarczy funkcja zmiany rozmiaru w serwisie Canva Pro. Po kliknięciu „Zmień rozmiar” z łatwością wybierzesz żądany format, dostosujesz elementy i gotowe.

#8. Czcionki

Dzięki Canva Pro nie jesteś ograniczony do kilku nudnych czcionek; możesz łatwo bawić się dostępnymi czcionkami, oprócz możliwości dodawania innych, w tym funkcji takich jak krzywizna, cień lub kontur czcionek. W rezultacie nie potrzebujesz już Adobe, aby dodać element kreatywny do swojej firmy.

#9. Planer treści i harmonogram

Canva Pro dodał tę nową funkcję, która jest dostępna w ramach planów płatności Canva Pro, Canva Enterprise i Canva Nonprofits; umożliwia to publikowanie treści w serwisach społecznościowych lub innych witrynach bezpośrednio z serwisu Canva.

Planer treści i harmonogram obsługują obecnie witryny takie jak Twitter, Pinterest, LinkedIn Page, LinkedIn Profile, Facebook Pages, Facebook Groups, Slack, Tumblr i Instagram.

Canva Pro a Canva Free

Nie ma wątpliwości, że Canva Pro jest obecnie modnym hasłem do projektowania treści i są ku temu dobre powody. Ta wysoce intuicyjna platforma umożliwia zarówno ekspertom, jak i nowicjuszom pokazanie swojej kreatywności.

Jednak dla użytkowników, którzy wciąż pytają, ile kosztuje Canva Pro i czy wymagają aktualizacji, porównamy go z bezpłatną wersją Canva. Chociaż istnieje wiele funkcji, z których możesz skorzystać na bezpłatnym koncie, chcemy pokazać, dlaczego przejście na Canva Pro byłoby dobrą decyzją.

Do czego służy bezpłatne konto Canva?

Darmowe konto Canva zawiera przyzwoitą ofertę funkcji projektowych, w przeciwieństwie do innych platform projektowych, których bezpłatne opcje są bardzo restrykcyjne, co oznacza, że ​​nie masz innego wyboru, jak tylko uaktualnić. Darmowe konto Canva oferuje użytkownikom:

 • Dostęp do ponad 250 000 szablonów
 • Ponad 57 000 elementów graficznych
 • Co najmniej 200 000 zdjęć
 • 5 GB miejsca na Twoje zasoby

Arsenał bezpłatnych zasobów oferowanych przez bezpłatne konto Canva jest więcej niż wystarczający, aby każdy mógł rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem i stworzyć tysiące profesjonalnych projektów. Co więcej, oferowana ilość miejsca jest wystarczająca do stworzenia kilku folderów do uporządkowania projektów.

Co oferuje konto Canva Pro?

Jeśli przyzwyczaiłeś się do innych restrykcyjnych darmowych programów do projektowania, możesz łatwo pokusić się o stwierdzenie, że z bezpłatnym kontem Canva nie potrzebujesz aktualizacji.

Dlaczego więc nadal musisz zastanowić się, ile kosztuje Canva Pro i przejść do aktualizacji? Zastanów się nad następującymi dodatkowymi funkcjami, z których będziesz korzystać w Canva Pro, oprócz wszystkich funkcji dostępnych na bezpłatnym koncie:

 • Ponad 450 000 szablonów
 • Ponad 75 milionów obrazów, filmów i dźwięku
 • Do wyboru ponad 3000 różnych czcionek
 • Do 100 GB przestrzeni dyskowej

Jeśli myślisz, że to wszystko, co masz do zaoferowania, co z następującymi dodatkowymi funkcjami? Canva pro oferuje inne opcje edycji obrazu, narzędzie do usuwania tła i możliwość tworzenia co najmniej 100 różnych zestawów marek.

W rezultacie możesz mieć różne pliki marki dla wszystkich nowych projektów, które tworzysz, co oznacza, że ​​zawsze będziesz mieć markę. Oferowana przestrzeń do przechowywania jest wystarczająca, aby umożliwić utworzenie tylu folderów, ile potrzebujesz, aby umiejętnie uporządkować swoje projekty.

Model wyceny

Użytkownicy zainteresowani wiedzą, ile kosztuje Canva Pro, mogą być pewni, że model cenowy jest prosty. Chociaż ogólnie istnieje jeden plan członkostwa dla osób fizycznych, możesz wybrać subskrypcję na cały rok lub co miesiąc.

Struktura członkostwa z miesiąca na miesiąc kosztuje 12,99 USD, podczas gdy roczny model członkostwa kosztuje 9,99 USD miesięcznie, a faktura roczna wynosi 119,99 USD. Chociaż oba plany są przystępne, logiczne jest, że roczna subskrypcja oferuje lepszą ofertę pod względem kosztów.

Płacenie za roczną opłatę pozwoli Ci zaoszczędzić 35,89 USD – umowa ma sens, jeśli Twoje prace projektowe zapewniają wystarczającą wydajność na 12 miesięcy. Niemniej jednak miesięczny plan może dobrze Ci się przydać, jeśli nie masz pewności, ile wyników możesz się spodziewać, lub po prostu pracujesz nad krótkim kreatywnym projektem.

Canva niedawno wprowadziła nową funkcję i plan płatności dedykowany zespołom. Zespoły zostały zaprojektowane specjalnie dla przedsiębiorstw, w których można dodać jak najwięcej członków, a każdemu z nich można przypisać rolę administratora.

Plan Canva Teams Pro zawiera dodatkowe ekskluzywne funkcje, które umożliwiają wielostanowiskowe członkostwo, które było dostępne tylko w planie Canva Enterprise. Obejmują one kontrolę marki, blokowanie szablonów, zatwierdzanie projektów, jednokrotne logowanie i kontrolki administracyjne.

Chociaż nadal możesz uzyskać dostęp do funkcji Canva dla zespołów w ramach bezpłatnego planu i dodać do 3000 członków, jesteś ograniczony tylko do funkcji bezpłatnych, co oznacza, że ​​Twój zespół nie ma dostępu do takich funkcji, jak Brand Kit, Magic Resize, Content Planner itp. Jeśli masz duży zespół, lepiej skorzystasz z planu Canva Pro Enterprise.

Wersja Enterprise planu Canva Pro jest idealna dla dużych firm, którym zależy na dostępie kilku użytkowników przy ścisłej kontroli marki. Cena zależy od wielkości Twojego zespołu i możesz spodziewać się zapłaty następujących kwot:

Liczba miejsc Opłata miesięczna Opłata roczna5 14,99 USD 149,9010 USD 87,49 USD 874,90 USD 232,49 USD 2 324,9050 USD 642,49 USD 6 424,90100 USD 1242,49 USD 12 424,90 USD

Co najważniejsze, powyższe liczby nie są oddane na konkret, ponieważ plan Canva for Teams oferuje opcję płacenia za niestandardową liczbę miejsc w zależności od wielkości Twojej firmy.

Platformy

Najlepszą rzeczą w uaktualnieniu do Canva Pro jest to, że otwiera wiele funkcji projektowych, które działają dla dużych firm i zwykłych przedsiębiorców.

Oprócz tego, że jest dostępny w ponad 100 językach, teraz każdy z dowolnego miejsca ma łatwy dostęp do wspaniałej grafiki tego narzędzia przy użyciu różnych systemów operacyjnych. Możesz uzyskać dostęp do serwisu Canva Pro za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji do pobrania przy użyciu następujących internetowych systemów operacyjnych:

 • Aplikacja komputerowa dla komputerów Mac
 • Windows na komputer PC lub Chromebook
 • Android lub iOS

Ta wszechstronność sprawiła, że ​​narzędzie do projektowania stało się popularne wśród twórców; dlatego może pochwalić się co najmniej 100 milionami użytkowników miesięcznie w ponad 190 krajach.

Plusy i minusy

Poniżej przedstawiono zalety i wady korzystania z tego narzędzia.

Plusy

 • Bardzo przyjazny dla użytkownika, łatwy w użyciu i nawigacja nawet dla osób bez doświadczenia w projektowaniu graficznym
 • Szeroka gama obrazów i szablonów do wyboru
 • Kompleksowe rozwiązanie projektowe oferujące szeroką gamę narzędzi i funkcji

Cons

 • Dla początkujących użytkowników jest trochę nauki
 • Pokusa tworzenia nieprofesjonalnych projektów

Ogólnie rzecz biorąc, Canva pro oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs z szeroką gamą funkcji, dzięki którym tworzenie wysokiej jakości projektów jest łatwe i atrakcyjne.

Cena Canva Pro jest warta

Odpowiedzieliśmy na pytanie „ile kosztuje Canva Pro?” Odpowiedzią na kolejne oczywiste pytanie – czy jest wart swojej ceny – może być stanowcze, głośne „Tak”.

Jeśli dotarłeś tak daleko i nadal szukasz dłuższej odpowiedzi, musisz wziąć pod uwagę wszystkie funkcje wymienione w tym przewodniku. Masz ofertę z tysięcy zdjęć, plików audio i wideo, ponad 3000 czcionek i ponad 100 GB pamięci.

Ostatnie słowa

Canva pro pozostaje niezwykle łatwym w użyciu narzędziem do projektowania z tysiącami lojalnych użytkowników. Niezależnie od tego, czy masz skłonności artystyczne, czy nie, możesz z łatwością skorzystać z tysięcy dostępnych szablonów, aby stworzyć najwyższej jakości efekty w najbardziej przystępnej cenie.

Dlatego dzięki Canva Pro otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz w narzędziu do projektowania, dzięki czemu jest ono warte każdego wydanego grosza.

Następnie możesz sprawdzić, jak edytować zdjęcia/zdjęcia w serwisie Canva.

x