iLock fotografuje intruzów, którzy próbują uzyskać dostęp do telefonu z systemem Android

Obraz jest wart tysiąca słów i chociaż prawdopodobnie zestarzał się i niszczył za każdym razem, gdy go czytasz, nadal jest prawdziwy. Szczerze mówiąc, jeśli jest to zdjęcie zachodu słońca lub innego krajobrazu, to jest warte tysiąca słów, ale jeśli jest to zdjęcie kogoś złapanego na gorącym uczynku na złodziejskim akcie, to jest warte więcej niż tysiąc słów i przynajmniej triumfującego szeroki uśmiech. iLock – Anti-theft Lockscreen to aplikacja na Androida, która dodaje własną blokadę PIN do ekranu i jeśli ktoś wprowadzi go nieprawidłowo, zrobi zdjęcie z przedniego aparatu. Aplikacja wymaga również wprowadzenia hasła, które po wysłaniu do urządzenia za pomocą wiadomości SMS może aktywować aplikację, a także podać aktualną lokalizację urządzenia.

Aplikacja składa się z pięciu prostych kroków, które należy wykonać, aby skonfigurować aplikację. Najpierw musisz upewnić się, że ekran blokady jest ustawiony na przesuwanie lub blokadę slajdów, a śledzenie geograficzne jest włączone. Wybierz alarm i ustaw kod PIN i hasło. Upewnij się, że włączyłeś alarm USB, lokalizator GPS i opcje alarmu SMS na dole tego samego ekranu.

Konfiguracja iLock Kołek iLock

Przy następnym odblokowaniu ekranu konieczne będzie wprowadzenie skonfigurowanego numeru PIN. Nie ma opcji odzyskiwania kodu PIN, więc pamiętaj, aby go nie zapomnieć. Jeśli kod PIN zostanie wprowadzony nieprawidłowo, zostanie zrobione zdjęcie, a jedynym jego wskazaniem jest powiadomienie, które pokazuje, że urządzenie jest ustawione na wibracje. Może, ale nie musi, ostrzec potencjalnego złodzieja o obecności aplikacji antykradzieżowej zainstalowanej w telefonie.

Opcje iLock iLock

Jeśli chodzi o skonfigurowane słowo kodowe, możesz go użyć, aby aktywować alarm na urządzeniu, wysyłając go na swoje urządzenie SMS-em. Podobnie, jeśli wyślesz GPS [Codeword] aplikacja wyśle ​​lokalizację urządzenia na numer, z którego nadeszła wiadomość.

Teraz pytanie brzmi, jak bezpieczne jest to rozwiązanie? Powiedzielibyśmy, że jest to bardzo proste pod względem bezpieczeństwa urządzenia i nie można na nim zbytnio polegać. Funkcjonalność SMS nie jest zbyt dobra, ponieważ złodziej może usunąć kartę SIM, ale może podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi, aby się dostać. Po drugie, możesz prawie podłączyć urządzenie do komputera i uzyskać dostęp do każdego pliku w nim. Nazwa, iLock, wydaje się być inspirowana konwencją nazewnictwa iPhone’a i Apple, więc sugeruję, aby aplikacja wzięła kolejną wskazówkę z iPhone’a i uniemożliwiła dostęp do urządzenia i jego plików, chyba że ekran jest odblokowany.

Zainstaluj iLock ze sklepu Google Play