Ilu graczy może grać jednocześnie na Switchu?

Nintendo Switch to jedna z najpopularniejszych konsol wydanych w przeszłości. Można w nią grać w podróży, w trybie ręcznym lub na wygodnej kanapie w trybie zadokowanym. Ponieważ na Switchu można grać w podróży, sprawia to wrażenie, że jest to konsola dla jednego gracza i w przeciwieństwie do Xboksa czy PlayStation, w danym momencie może na niej grać tylko jedna osoba. To nieprawda. Nintendo Switch obsługuje do czterech graczy.

Wielu graczy na Nintendo Switch

Jeśli spojrzysz na fizyczny wygląd Switcha, nie zdradzisz, że obsługuje on wielu graczy. Po wyjęciu z pudełka jest dostarczany z kontrolerami dla dwóch graczy. Możesz instalować gry ze sklepu Nintendo eStore, które obsługują wielu graczy. Jeśli chcesz, aby więcej niż dwóch graczy mogło grać na jednym Switchu, będziesz musiał dokupić dla nich dodatkowe kontrolery.

Wymagania dla wielu graczy

Aby wielu graczy mogło grać na tym samym Switchu, potrzebujesz;

Kontrolery dla każdego gracza
Gra obsługująca wielu graczy (nie wszystkie gry). Te gry będą wspierać rozgrywkę lokalną i będzie można w nie grać tylko za pomocą jednego z joyconów dołączonych do gry. Drugiego joycona może użyć drugi gracz

Jak wielu graczy gra na tym samym Switchu

Sztuką jest podłączenie kontrolerów i uzyskanie odpowiedniej gry. Upewnij się, że gra, w którą chcesz zagrać, nie wymaga obu joysticków. Możesz to sprawdzić w opisie gry.

Dla dwóch graczy wystarczy oddzielić joycony od konsoli, naciskając przycisk z tyłu. Podłącz do niego pasek dla każdego joycona. Otwórz grę, w którą chcesz zagrać, a pozwoli ona dołączyć do niej dwóm graczom.
Dla czterech graczy musisz najpierw kupić kolejną parę joyconów. Joycony, podobnie jak te dołączone do Switcha, mogą być używane jako samodzielny kontroler. Oznacza to, że para joyconów to w rzeczywistości dwa kontrolery.
Musisz podłączyć drugą parę kontrolerów do Switcha. Można to zrobić, podłączając je fizycznie do Switcha lub naciskając przycisk łączenia na kontrolerze. Nowe kontrolery nie rozłączą pary, która była z nimi pierwotnie podłączona.
Po podłączeniu kontrolerów otwórz grę i zacznij grać.

Wniosek

Switch jest popularny z wielu powodów, a jednym z nich jest jego łatwa przenośność. To powiedziawszy, jest to również dość przystępna konsola, która może obsługiwać do czterech graczy i jest naprawdę imponująca. Będziesz musiał wydać trochę więcej na drugą parę kontrolerów, ale jeśli lubisz grać w grupach, warto kupić. Jeśli masz w pobliżu drugiego Switcha, możesz również użyć jego kontrolerów.

x