01/20/2022

iOS 7.1 dostępny do pobrania; Oto co nowego

Udostępnij teraz w social media:

Oczekiwanie wreszcie się skończyło, ponieważ najnowsza iteracja iOS, iOS 7.1, została udostępniona ogółowi społeczeństwa zaledwie jakiś czas temu. Aktualizacja, mimo że jest przyrostowa, oferuje szereg nowych funkcji i poprawek błędów, w tym zupełnie nowy CarPlay, który Apple zaprezentował jakiś czas temu, ulepszenia TouchID, Siri, iTunes Radio, Kalendarze i wiele innych rzeczy. Przyjrzymy się zwłaszcza nowościom po przerwie.

iOS-7.1-nowe-funkcje-i-zmiany

Nowe funkcje w iOS 7.1

CarPlay

CarPlay jest główną atrakcją nowej aktualizacji, do tego stopnia, że ​​dostaje największy blok nawet na oficjalnej stronie aktualizacji iOS 7.1 firmy Apple. Nowa funkcja, wcześniej znana jako iOS w samochodzie, umożliwia bezprzewodowe połączenie telefonu z systemem rozrywki w samochodzie i łatwiejsze sterowanie kilkoma funkcjami za pomocą Siri, w tym dyktowanie wiadomości, wykonywanie / odbieranie połączeń telefonicznych, sterowanie odtwarzaniem muzyki i nie tylko. CarPlay pojawi się domyślnie w nowszych modelach Ferrari, Mercedes-Benz i Volvo, podczas gdy Ford i BMW wskoczą na modę w niedalekiej przyszłości.

Siri

Ulubiony osobisty asystent Apple ma teraz lepsze, naturalnie brzmiące głosy dla większej liczby języków, w tym brytyjskiego angielskiego, japońskiego, chińskiego i australijskiego angielskiego. Będzie również bardziej responsywny dzięki nowemu trybowi podobnemu do push-to-talk, w którym możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk Home tak długo, jak chcesz, a Siri będzie nadal słuchać, skutecznie ignorując przerwy w rozmowie.

Sprawdź -   Jak korzystać z nowej piaskownicy systemu Windows 10 (do bezpiecznego testowania aplikacji)

iTunes Radio

iTunes Radio może nie być tak popularne, jak spodziewał się Apple, ale wciąż otrzymuje kilka własnych fajnych dodatków. Tworzenie stacji dla ulubionych artystów i piosenek jest teraz łatwiejsze dzięki dodaniu pola wyszukiwania tuż nad polecanymi stacjami. Kupowanie albumów jest łatwiejsze z ekranu Teraz odtwarzane, a na koniec możesz zasubskrybować iTunes Match przy użyciu iDevice, zamiast wymagać iTunes na komputerze Mac lub PC.

Kalendarz

Aplikacja kalendarza korzysta z automatycznego dodawania lokalnych świąt dla wielu krajów. Możesz teraz włączyć również listę nadchodzących wydarzeń w widoku miesiąca.

Aparat fotograficzny

Ten jest specyficzny tylko dla iPhone’a 5s. Firma Apple wprowadziła nowe ustawienie HDR, w którym aparat automatycznie wykrywa, czy HDR jest wymagany do kręconej sceny, i włącza to ustawienie automatycznie. Pożegnaj się z tymi zaciemnionymi zachodami słońca!

Kolejnym dodatkiem, choć niezwiązanym ściśle z aparatem, jest możliwość przesyłania wszystkich zdjęć w serii. Teraz, po podłączeniu telefonu do komputera, możesz zaimportować wszystkie zdjęcia w serii zamiast kilku wybranych, które były wcześniej dostępne.

Różne (w tym poprawki błędów)

Istnieje również wiele drobnych dodatków, zgodnie z oficjalnym dziennikiem zmian

Obsługa pęku kluczy iCloud w dodatkowych krajach
Powiadomienia o połączeniach FaceTime są automatycznie usuwane, gdy odbierasz połączenie na innym urządzeniu
Naprawia błąd, który mógł czasami powodować awarię ekranu głównego
Poprawia rozpoznawanie odcisków palców Touch ID
Poprawiona wydajność dla iPhone 4
Naprawiono wyświetlanie plakietki nieprzeczytanej poczty dla numerów większych niż 10 000
Dalsze udoskonalenia interfejsu użytkownika

Sprawdź -   Jak zwrócić pieniądze za aplikację na iOS kupioną przez przypadek

Zwróć uwagę, że wprowadzono również szereg ulepszeń ułatwień dostępu, ale omówimy je w poniższych przeglądach wizualnych, ponieważ wydaje się to pasować.

Zmiany wizualne (interfejsu) w iOS 7.1

Suwak wyłączania

Suwak nie jest już zawarty w dużym czerwonym prostokącie; zamiast tego otrzymujesz biały, podłużny suwak z dyskretnym przyciskiem anulowania u dołu ekranu. Szybkość animacji również została nieznacznie zmniejszona, aby uzyskać lepszy efekt ogólny.

Odbieranie i odrzucanie telefonów

Nie ma tu również prostokątnych przycisków. Teraz masz okrągłe przyciski Akceptuj i Odrzuć, z pływającymi okręgami na górze dla Przypomnij mi później i Odrzuć z wiadomością. Subtelna zmiana wizualna zapewniająca jeszcze bardziej spójne wrażenia użytkownika.

Dialer

Zgodnie ze wspomnianą powyżej zmianą w aplikacji Telefon zniknął również duży zielony prostokąt służący do nawiązywania połączenia – teraz na środku znajduje się okrągły przycisk z ikoną telefonu. Podobnie, nie ma też dodawania nowych kontaktów podczas wpisywania numeru; zamiast tego obok liczby pojawia się znak +, stuknięcie w ten sposób spowoduje wykonanie wyżej wymienionej funkcji. Wygląda na to, że Apple bardziej koncentruje się na utrzymaniu wizualności i generalnie eliminacji tekstu.

Muzyka

Kolejna dyskretna zmiana. W aplikacji Muzyka przyciski Powtarzaj i Odtwarzaj losowo są bardziej widoczne i mają teraz różowawe tło w przeciwieństwie do przezroczystych w iOS 7.

Klawiatura

Na standardowej klawiaturze iOS klawisze Shift i Delete / Backspace są teraz bardziej widoczne, z nieco pogrubionym tłem w porównaniu z resztą klawiatury. Wynik? Wyróżniają się.

Ruch (paralaksa)

Efekt paralaksy dla teł / tapet wzbudził wiele kontrowersji w iOS 7. Chociaż możliwe było ograniczenie ruchu w ustawieniach dostępności, teraz jest łatwiej dostępny. Masz możliwość wyłączenia lub włączenia ruchu podczas ustawiania nowej tapety, zamiast konieczności manipulowania mnóstwem ustawień, aby osiągnąć wspomniany efekt.

Sprawdź -   Jak zamienić komputer w odbiornik Chromecasta

Dostępność

Wprowadzono szereg dodatków do ustawień ułatwień dostępu, poza ograniczeniem ruchu, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Horyzont dla ustawienia czcionki pogrubionej został rozszerzony, dzięki czemu ma teraz zastosowanie również do etykiet na klawiaturze, kalkulatorze i ikonach. Następnie dodano nowe ustawienie kontrastu, które pozwala użytkownikowi włączyć kształty przycisków, przyciemnić kolory aplikacji (w tym tło stacji dokującej), zmniejszyć przezroczystość i punkt bieli. Wreszcie, redukcja ruchu dotyczy również interfejsów użytkownika Pogoda, Wiadomości i Przełącznik aplikacji.

To właściwie podsumowuje wszystkie główne zmiany, które iOS 7.1 wprowadza do kompatybilnego iPhone’a, iPoda touch lub iPada. Chociaż dziennik zmian jest niewielki, wpływ jest znacząco ogromny i właśnie na to liczył Apple w tej wersji.

Słowo ostrzeżenia dla użytkowników Jailbreak

Jeśli jesteś użytkownikiem jailbreak, ta aktualizacja nie jest dla Ciebie. Firma Apple zamknęła krytyczne exploity jądra, które były wykorzystywane przez evas1on7, a zatem, jeśli zaktualizujesz, możesz stracić jailbreak na czas nieokreślony. Najlepszym rozwiązaniem w tej chwili jest aktualizacja do iOS 7.0.6 (i wkrótce, zanim Apple zamknie okno podpisywania oprogramowania układowego w tym), ponieważ zapewnia to poprawkę do kluczowej luki w zabezpieczeniach, za którą będziesz wdzięczny, i poczekaj. dopóki społeczność jailbreak nie powie inaczej. Zostałeś ostrzeżony!

x