Jak anulować subskrypcje na iPhonie

Wszyscy mamy wiele subskrypcji, na które się zapisaliśmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, usługi gier, takie jak Apple Arcade, czy cokolwiek innego. Jeśli jednak zasubskrybowałeś usługę, a później postanowiłeś przestać z niej korzystać, ważne jest, aby anulować również subskrypcję. W przeciwnym razie będziesz naliczany za to opłata. Aby pomóc Ci łatwo zatrzymać subskrypcje, których już nie potrzebujesz, oto jak anulować subskrypcje na iPhonie.

Dowiedz się, jak łatwo anulować subskrypcje iPhone’a (2022)

Zarządzanie subskrypcjami App Store jest w rzeczywistości dość prostym procesem; zwłaszcza na iPhonie, Macu itp. Jeśli jednak korzystasz z komputera z systemem Windows, możesz uzyskać dostęp do opcji subskrypcji dla swojego Apple ID, a także za pomocą iTunes, dzięki czemu możesz łatwo przeglądać aktywne i wygasłe subskrypcje oraz anulować subskrypcje aplikacji także.

Anuluj subskrypcje iPhone’a z App Store

Najłatwiejszym sposobem na anulowanie subskrypcji na iPhonie i iPadzie jest po prostu przejście przez App Store. Oto, jak możesz anulować subskrypcje aplikacji w App Store na urządzeniach z systemem iOS.

  • Na iPhonie/iPadzie uruchom App Store. Stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.

  • Tutaj dotknij „Subskrypcje”. Zobaczysz wtedy listę subskrypcji, które są aktywne na Twoim Apple ID. Stuknij w subskrypcję, którą chcesz anulować.

  • Teraz dotknij „Anuluj subskrypcję”. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie anulowania, po prostu dotknij „Anuluj” w wyskakującym okienku i to wszystko.

Twoja subskrypcja zostanie teraz anulowana i możesz usunąć aplikację, której już nie używasz.

Anuluj subskrypcje na iPhonie w aplikacji Ustawienia

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz używać App Store do zarządzania subskrypcjami, możesz to zrobić również w aplikacji Ustawienia. Oto jak anulować subskrypcje iPhone’a w aplikacji Ustawienia.

  • Otwórz Ustawienia i dotknij swojego imienia na górze. Tutaj dotknij „Subskrypcje”.

  • Zobaczysz wtedy listę subskrypcji, które są aktywne na Twoim Apple ID. Stuknij w subskrypcję, którą chcesz anulować.

  • Następnie dotknij „Anuluj subskrypcję”, a następnie potwierdź anulowanie.

Notatka:

  • Jeśli chcesz anulować Apple One, ale zachować niektóre subskrypcje, stuknij opcję Wybierz poszczególne usługi. Następnie wybierz subskrypcję, którą chcesz zachować.
  • Jeśli anulujesz płatną subskrypcję, będziesz mógł z niej korzystać do następnego dnia rozliczenia.
  • Jeśli jednak anulujesz jakąkolwiek subskrypcję podczas bezpłatnego okresu próbnego, możesz natychmiast utracić dostęp do subskrypcji.

Zarządzaj, odnawiaj lub anuluj subskrypcje na iPhonie z łatwością

Cóż, w ten sposób możesz łatwo zarządzać swoimi subskrypcjami na iPhonie. Chociaż normalnie prawdopodobnie po prostu skorzystasz z App Store, aby anulować subskrypcje iPhone’a, w razie potrzeby możesz również przejść przez aplikację Ustawienia, tak jak omówiliśmy. Należy pamiętać, że rezygnacja z subskrypcji przed datą rozliczeniową zazwyczaj pozwala na kontynuowanie korzystania z subskrypcji do końca bieżącego cyklu rozliczeniowego. Które aplikacje subskrybujesz, a które planujesz anulować? Daj nam znać w komentarzach.