Jak anulować subskrypcję spamu w Gmailu

Gmail zawsze był dobry w wykrywaniu spamu i upewnianiu się, że nigdy nie pojawił się on w Twojej skrzynce odbiorczej. Zawsze są wyjątki. Gmail ma inteligentny algorytm, który identyfikuje spam, ale spamerzy mają tendencję do szybkiego rozmyślania i oszukiwania. To nieustannie ewoluujący proces, ale Gmailowi ​​udaje się nad nim zapanować. Jeśli spam trafi do Twojej skrzynki odbiorczej, możesz oznaczyć go jako spam, a Gmail (ostatecznie) przestanie go pojawiać się w Twojej skrzynce odbiorczej. Możesz także anulować subskrypcję spamu w Gmailu, jeśli pochodzi on z usługi. Oto jak.

Anuluj subskrypcję spamu

Spam może pochodzić z usługi. Dzieje się tak często, gdy Twój adres e-mail został użyty do zarejestrowania Cię w usłudze. Dobra usługa zawsze poprosi o potwierdzenie konta, ale mówimy o usługach, które spamują, a one zwykle nie potwierdzają zbyt wiele.

Aby anulować subskrypcję spamu w Gmailu, otwórz swoją skrzynkę odbiorczą i wybierz wiadomość z usługi, która Cię spamuje. Kliknij przycisk spamu u góry, a zobaczysz wiadomość z pytaniem, czy chcesz również anulować subskrypcję usługi.

Kliknij przycisk Zgłoś spam i zrezygnuj z subskrypcji, a wiadomość zostanie oznaczona jako spam i nie będziesz otrzymywać więcej wiadomości z tej samej domeny.

Pamiętaj, że nie każda wiadomość spamowa pochodzi z usługi, więc opcja anulowania subskrypcji może nie pojawić się dla wszystkich z nich.

Nie usunie to spamu, który jest już w Twojej skrzynce odbiorczej, przynajmniej nie od razu. Usunie tylko ten, który oznaczyłeś jako spam. Zapobiegnie również dotarciu do skrzynki odbiorczej kolejnych wiadomości. Możesz zbiorczo usunąć inne, starsze wiadomości lub zbiorczo oznaczyć je jako spam. Aby to zrobić, zaznacz je wszystkie i kliknij przycisk spamu.

Spam i spamerzy mogą być podstępni. Możesz oznaczyć wiadomość jako spam, ale mają one Twój adres e-mail, więc wiadomości mogą wrócić z innej domeny. Nie oznacza to, że filtr spamu nie działa. Jeśli nic, Google świetnie radzi sobie ze spamem. Istnieje duża szansa, że ​​nawet w przypadku innej domeny wiadomość nie dotrze z powrotem do skrzynki odbiorczej, ponieważ Gmail nauczy się języka i wzorca wiadomości użytego w wiadomości.

Wygląda na to, że ta funkcja nie jest dostępna w aplikacjach Gmail na iOS i Androida, co jest dziwne. Funkcja rezygnacji z subskrypcji w Gmailu jest nieco nowa, ale powinna być już zintegrowana z aplikacjami na iOS i Androida.

x