Jak archiwizować lub cofać archiwizację postów na Instagramie

Kiedy Instagram wprowadził archiwum, nie spotkało się to z wielkimi fanfarami i zostało pominięte przez wielu użytkowników. Jeśli to przegapiłeś, oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Zamiast usuwać treści i tracić potencjalne przychody firmy, Instagram oferuje sposób na zapisanie ich na później. Zamiast całkowicie usuwać posta, możesz go teraz zarchiwizować, aby usunąć go z publicznego widoku. Nadal będziesz mógł przeglądać post prywatnie do wykorzystania w późniejszym terminie, ale nikt inny tego nie zrobi.

Korzystanie z archiwum na Instagramie

Archiwum na Instagramie zawiera sekcję na historie, transmisje na żywo i posty. Historie i transmisje na żywo są zapisywane automatycznie, a zapisywanie postów to funkcja, z której musisz skorzystać ręcznie. Starsze posty nie są automatycznie archiwizowane, jak inne systemy.

Aby zarchiwizować post na Instagramie:

 • Wybierz wpis, który chcesz zapisać.

 • Wybierz ikonę menu z trzema kropkami u góry strony.

 • Wybierz opcję Archiwum.

 • Jak uzyskać dostęp do archiwum na Instagramie?

  Zarchiwizowany post pozostanie tam, dopóki nie usuniesz go ręcznie lub nie cofniesz jego archiwizacji. Archiwum na Instagramie jest podzielone na posty, historie i życia.

  Aby uzyskać dostęp do archiwum Instagrama:

 • Otwórz Instagram na swojej stronie profilowej i wybierz ikonę menu (trzy paski) w prawym górnym rogu.

 • Wybierz archiwum, aby wyświetlić zarchiwizowane posty na stronie Archiwum.

 • Archiwum domyślnie pokaże Twoje automatycznie zarchiwizowane artykuły jako pierwsze. Aby zobaczyć życie lub posty, dotknij strzałki skierowanej w dół obok „Archiwum historii” u góry i wybierz dowolną opcję.

 • Jak wspomniano powyżej, archiwum jest przeznaczone tylko dla Ciebie i nie jest dostępne publicznie.

  Cofnij archiwizację postów na Instagramie

  Jeśli chcesz wyprowadzić post z hibernacji i wrócić do swojego profilu, jest to bardzo proste. Wystarczy wejść do swojego archiwum na Instagramie i wybrać opcję ponownego wyświetlania w swoim profilu.

 • Otwórz Instagram na swojej stronie profilowej. Wybierz ikonę menu (trzy paski) w prawym górnym rogu.

 • Wybierz Archiwum.

 • Stuknij strzałkę skierowaną w dół obok „Archiwum historii” u góry i wybierz „Archiwum postów”.

 • Wybierz post, którego archiwizację chcesz przywrócić, i wybierz ikonę menu z trzema kropkami.

 • Wybierz Pokaż w profilu u góry wyskakującego okienka.

 • Wpis zostanie ponownie opublikowany i będzie publicznie dostępny.

  Jeśli wolisz usunąć zarchiwizowany post zamiast upubliczniać go ponownie, możesz. Po prostu wybierz Usuń zamiast Pokaż w profilu i potwierdź swój wybór w kroku 5 powyżej. Twój post zostanie wtedy usunięty na zawsze i nie będzie można go odzyskać. Czasami to dobrze!

  Zawijanie

  Archiwum na Instagramie to fajny pomysł, który usuwa niektóre tymczasowe z mediów społecznościowych. Chociaż stopniowo dostosowujemy się do czasowego charakteru życia online, istnieją pewne rzeczy, które warto zachować w dłuższej perspektywie. Jeśli nie trzymasz tych wspomnień blisko siebie, przynajmniej możesz je zachować na Instagramie.

  W przypadku firm obeznanych z mediami społecznościowymi jest to sposób wielokrotnego wykorzystywania postów i mediów lub do sezonowych ofert, które powtarzają się co roku lub regularnie. Po co co roku tworzyć ofertę świąteczną, jeśli możesz ją po prostu zarchiwizować i zmodyfikować, a następnie ponownie upublicznić?

  Czy podoba Ci się opcja archiwum na Instagramie? Używałeś go? Opowiedz nam o swoich wrażeniach poniżej!