Udostępnij teraz w social media:

W systemie Windows 10, jeśli chcesz skopiować tekst, musisz go najpierw zaznaczyć. Następnie możesz użyć skrótu klawiaturowego Ctrl + C, aby skopiować go do schowka lub kliknąć tekst prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Kopiuj” z menu kontekstowego. Nie jest to trudne, dopóki nie musisz skopiować sporej ilości tekstu.

Jeśli chcesz uprościć proces, wypróbuj True X-Mouse Gizmo. Umożliwia kopiowanie i wklejanie tekstu za pomocą gestów myszy. To bardzo inteligentna aplikacja, która rozumie, że jeśli zaznaczyłeś tekst, prawdopodobnie zechcesz go skopiować i zrobi to za Ciebie. Nie musisz niczego dotykać ani klikać. Podobnie wkleja tekst. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Jak zmienić kolor kafelków w aplikacjach komputerowych w systemie Windows 10

Automatycznie kopiuj / wklej zaznaczony tekst

Ściągnij i uruchom True X-Mouse Gizmo. Jest to aplikacja przenośna, więc możesz ją uruchomić z dowolnego wybranego folderu. Będzie działać w zasobniku systemowym.

Kopiowanie tekstu

Otwórz dowolną aplikację obsługującą tekst, który możesz skopiować, np. Przeglądarkę, dokument lub klienta poczty e-mail. Wybierz tekst. To wszystko, co musisz zrobić. True X-Mouse skopiuje zaznaczony tekst za Ciebie. Zastąpi wszystko, co zostało skopiowane do schowka.

Wklej tekst

Kiedy wklejasz tekst, masz jeden z dwóch scenariuszy; chcesz wkleić go w pustej części pliku lub wkleić go nad tekstem. True X-Mouse Gizmo może zautomatyzować oba scenariusze. Aby po prostu wkleić tekst w pustej części dokumentu / pliku, kliknij wewnątrz pliku, w którym chcesz wkleić tekst, a następnie kliknij środkowym przyciskiem myszy lub gładzika. Tekst zostanie wklejony.

Sprawdź -   Jak zamknąć pasek pobierania Chrome za pomocą klawisza skrótu

Wklej tekst tak, aby zastępował inny fragment tekstu, wybierz go i ponownie kliknij środkowym przyciskiem myszy. Tym razem True X-Mouse Gizmo nie skopiuje nowo zaznaczonego tekstu. Stosuje logikę, że jeśli wcześniej zaznaczyłeś tekst, zrobiłeś to, ponieważ chciałeś go skopiować. Jeśli bez zastępowania tekstu w schowku przejdziesz i zaznaczysz więcej tekstu, bardzo możliwe, że zechcesz go zastąpić tekstem skopiowanym do schowka, dlatego go nie kopiuje.

Oczywiście będą wyjątki od powyższego. W takim przypadku możesz użyć skrótu klawiaturowego Ctrl + C, aby skopiować nowy wybrany tekst, a ten True X-Mouse Gizmo prawdopodobnie potraktuje jako tekst, który będziesz zastępować.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować historię Chrome z osią czasu w systemie Windows 10

Brzmi to trochę skomplikowanie, ale gdy zaczniesz używać aplikacji do kopiowania i wklejania tekstu, szybko przyzwyczaisz się do tego, jak to działa.

Aplikacja ma jedną wadę; tak długo, jak to działa, nie będzie można używać środkowego kliknięcia do niczego, np. zamykania kart przeglądarki lub zamykania okien aplikacji. Ta aplikacja działa tylko w przypadku tekstu, a nie plików.