Po podłączeniu zewnętrznego dysku pamięci do komputera Mac jest on montowany automatycznie. Następnie musisz kliknąć go dwukrotnie, aby otworzyć w Finderze. Nie jest to nic trudnego, ale jeśli chcesz automatycznie otworzyć Findera po zamontowaniu dysku, możesz utworzyć akcję folderu za pomocą Automatora. Otworzy zamontowany dysk i wyświetli jego zawartość w Finderze. Oto, co musisz zrobić.

Automatycznie otwórz Findera po zamontowaniu dysku

Otwórz Automator i utwórz nowy dokument. W panelu wyboru typu dokumentu wybierz opcję Działanie folderu.

Gdy to zrobisz, zobaczysz menu rozwijane o nazwie „Akcja folderu odbiera pliki i foldery dodane do”. Otwórz menu i wybierz Inne. Następnie dotknij Shift + Command + G. skrót klawiszowy. Zobaczysz nowy panel. W tym panelu wprowadź następujące informacje, kliknij Idź, a następnie Wybierz.

/volumes

Ostatnim krokiem jest poszukiwanie akcji „Otwórz elementy Findera” w kolumnie po lewej stronie. Aby go wyszukać, możesz użyć paska wyszukiwania u góry. Przeciągnij i upuść na okienku po prawej stronie, i kontynuuj i zapisz akcję. Nadaj mu nazwę, która mówi ci, do czego służy.

Sprawdź -   Jak uzyskać zegary dla wielu stref czasowych na pasku menu w systemie macOS

Następnie podłącz dysk. Montuje się automatycznie, a zobaczysz komunikat „FolderActionsDispatcher” chce uzyskać dostęp do plików i folderów na woluminie. Pozwól na to. Ten monit nie pojawia się za każdym razem.

Jeśli kiedykolwiek chcesz usunąć akcję folderu, musisz przejść do następującej lokalizacji.

/Library/Scripts/Folder Actions

W tym miejscu poszukaj skryptu o nazwie Remove Folder Actions.scpt. Kliknij go dwukrotnie, aby uruchomić skrypt, a następnie wybierz akcję folderu, którą chcesz usunąć. Nie musisz usuwać wszystkich operacji na folderach. Będziesz miał możliwość wyboru, które z nich zachować, a które się pozbyć.

Będzie to działać na wszystkich dyskach i wszystkim innym, co macOS rozpoznaje jako dysk. Oznacza to, że aplikacje, które są dystrybuowane jako pliki DMG i są montowane, prawdopodobnie również otworzą się w Finderze. Jest to przydatne, ale należy pamiętać, że może również stanowić zagrożenie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego macOS nie ma tej funkcji po wyjęciu z pudełka. Na woluminie może znajdować się coś złośliwego, który działa, gdy jest dostępny. Zamontowanie go nie pozwala na uruchomienie niczego, ale otwarcie dysku w Finderze może spowodować uruchomienie złośliwej zawartości, niezależnie od tego, co to jest. Chodzi o to, aby być ostrożnym z tym.