01/18/2022

Jak automatycznie przekazywać wiadomości e-mail z określonego adresu w Gmailu

Udostępnij teraz w social media:

Możesz dodać przekazywanie do konta e-mail, na którym każdy e-mail wysyłany na określone konto jest automatycznie wysyłany na inne. Dotyczy to wszystkich wiadomości e-mail, ale jeśli chcesz automatycznie przekazywać wiadomości z określonego adresu, ale nie wszystkie, Gmail ma wbudowane narzędzie do tego zadania.

Prześlij wiadomości e-mail z określonego adresu

Otwórz Gmaila i przejdź do wiadomości od e-maila / nadawcy, z którego chcesz przekazać wszystkie wiadomości. Kliknij przycisk więcej opcji (trzy kropki) i wybierz „Filtruj wiadomości takie jak te”. W panelu, który zostanie otwarty, kliknij przycisk „Utwórz filtr”.

Sprawdź -   Jak przejść do ekranu głównego na telefonie iPhone X

W następnym panelu włącz opcję „Prześlij to do” i kliknij „Dodaj adres przekierowania”. Nastąpi przeniesienie do karty ustawień, w której możesz wpisać wiadomość e-mail, na którą będą przekazywane wiadomości. Wpisz jeden, a następnie przejdź do skrzynki odbiorczej adresu e-mail, który właśnie wprowadziłeś. Otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie jako adres do przekazywania dalej. Śmiało, potwierdź adres i jeszcze raz dodaj filtr. Tym razem e-mail, który podałeś i który skonfigurowałeś jako adres przekierowania, zostanie wymieniony w menu. Wybierz i utwórz filtr.

Za każdym razem, gdy chcesz wyłączyć przekazywanie adresu e-mail, musisz przejść do ustawień Gmaila. Kliknij ikonę koła zębatego na stronie Gmaila i wybierz Ustawienia z menu. Wybierz kartę Filtry i Zablokowane adresy i usuń filtr adresu e-mail.

Sprawdź -   Połączenia konferencyjne z maksymalnie 5 osobami z przeglądarki Chrome lub telefonu

Jeśli chodzi o przekazywanie, gdy działa, pozwala na dotarcie wiadomości do skrzynki odbiorczej i możesz ją odczytać stamtąd. W tym samym czasie ta sama wiadomość jest również wysyłana na adres ustawiony dla przekazywania. Możesz przeczytać na jednym z nich. Jeśli chcesz wyłączyć alerty dotyczące wiadomości z tego konkretnego e-maila w Gmailu, możesz dodać do niego filtr, który automatycznie go zarchiwizuje.

Ta funkcja wydaje się podstawowa, ale nie będzie dostępna nawet w najlepszych, najmocniejszych komputerowych klientach e-mail. Program Outlook dla jednego nie wydaje się mieć prostego sposobu na przekazywanie wiadomości z określonego adresu e-mail. Jeśli chodzi o interfejs internetowy innych usług e-mail, mają wiele do nadrobienia, nawet jeśli nie dodają funkcji przekazywania adresów.

Sprawdź -   Jak spakować skrypt AHK jako EXE w systemie Windows 10

Pamiętaj, że jeśli nie możesz uzyskać dostępu do skrzynki odbiorczej adresu e-mail i potwierdzić prośbę o przesłanie na nią wiadomości e-mail, nie możesz ustawić przekazywania dalej. Będziesz musiał użyć innego adresu e-mail.

x