Jak automatycznie przełączać AirPods na iPhonie, iPadzie i Macu

Apple AirPods mogą teraz automatycznie przełączać się między urządzeniami. Jeśli używasz AirPods z iPhonem i podnosisz iPada, przełączą się. jeśli otrzymasz połączenie na iPhonie, przełączą się z powrotem. Oto jak to wszystko działa.

Co będziesz potrzebował

Przy pierwszym wydaniu we wrześniu 2020 r. Automatyczne przełączanie AirPods wymaga jednego z następujących słuchawek: AirPods Pro, AirPods (2. generacji), Powerbeats, Powerbeats Pro lub Solo Pro.

Oryginalne słuchawki AirPod pierwszej generacji firmy Apple nie są obsługiwane. Nie będzie działać również ze słuchawkami bezprzewodowymi innych firm – ale będzie działać z niektórymi bezprzewodowymi słuchawkami Beats firmy Apple.

Będziesz także potrzebować następującego oprogramowania na swoim urządzeniu: iOS 14 na iPhone’y, iPadOS 14 na iPady i macOS 11.0 Big Sur na Maca. (We wrześniu 2020 r. Ta wersja systemu macOS nie była jeszcze stabilna. Zostanie wydana później w 2020 r.)

Jak działa automatyczne przełączanie słuchawek AirPods

Najpierw musisz zalogować się na swoje urządzenia przy użyciu tego samego Apple ID. Gdy zalogujesz się na swoje urządzenia przy użyciu tego samego Apple ID, AirPods automatycznie przełączy się między iPhonem, iPadem, iPodem Touch i komputerem Mac.

Został zaprojektowany, aby „Po prostu pracować”. Na przykład, jeśli słuchasz czegoś na swoim iPhonie, a następnie podnosisz iPada i grasz w coś innego, Twoje AirPods automatycznie przełączą się na iPada. Jeśli słuchasz czegoś na swoim iPhonie lub iPadzie, a następnie usiądziesz przed komputerem Mac i odtwarzasz dźwięk, automatycznie przełączy się na komputer Mac. Działa to niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki, podcastu, wideo czy innego źródła dźwięku.

A kiedy nadejdzie połączenie na iPhonie i odbierzesz je, AirPods automatycznie przełączy się z dowolnego urządzenia, z którego korzystasz, z powrotem na iPhone’a, abyś mógł odebrać połączenie na AirPods.

Zobaczysz powiadomienie, gdy nastąpi automatyczne przełączenie. Na urządzeniu, z którego zostały odłączone AIrPods, zobaczysz komunikat informujący, że Twoje AirPods zostały „przeniesione do” innego urządzenia u góry ekranu.

Jak przełączyć AirPods z powrotem

Jeśli słuchawki AirPods przełączają się automatycznie i chcesz przełączyć się z powrotem, dotknij niebieskiego przycisku „wstecz” po prawej stronie powiadomienia „Przeniesiono do”.

Powiadomienie iPhone'a z informacją, że AirPods zostały przeniesione na iPada.

Nadal możesz ręcznie przenosić AirPods między urządzeniami. Aby podłączyć AirPods do iPhone’a lub iPada, otwórz Centrum sterowania, naciśnij i przytrzymaj kafelek odtwarzania muzyki, dotknij przycisku w prawym górnym rogu i dotknij swoich AirPods na liście.

Podłączanie AirPods do iPhone'a.

Jak wyłączyć automatyczne przełączanie AirPods

Jeśli nie podoba Ci się ta funkcja i wolisz ręcznie wybrać urządzenie, z którym łączy się AirPods, możesz wyłączyć automatyczne przełączanie.

Aby to zrobić, umieść AirPods w uszach i wybierz Ustawienia> Bluetooth na iPhonie lub iPadzie. Naciśnij przycisk „i” po prawej stronie słuchawek AirPods na liście.

Dostęp do ustawień AirPods na iPhonie.

Wybierz opcję „Połącz z tym iPhonem” (lub iPadem).

Plik

Wybierz „Podczas ostatniego połączenia z tym iPhonem” (lub iPadem). AirPods połączą się z ostatnim podłączonym urządzeniem, zamiast przełączać się automatycznie.

Aby ponownie włączyć automatyczne przełączanie AirPods, wróć tutaj i wybierz „Automatycznie” na tym ekranie.

Wybieranie