Jak automatycznie przełączyć się na ciemny motyw w nocy w przeglądarce Firefox

Firefox ma zarówno ciemny, jak i jasny motyw. Od użytkownika zależy, którego chce użyć. Jest niezależny od ciemnych i jasnych motywów systemu Windows 10, co oznacza, że ​​nie zmieni się wraz z ustawionym motywem systemu Windows 10. Ciemne motywy w przeglądarce zwykle ułatwiają czytanie w nocy. Time-Based Theme Changer to dodatek do Firefoksa, który może automatycznie przełączać się na ciemny motyw w nocy w Firefoksie i z powrotem na jasny lub domyślny motyw rano. Jest zbudowany dla Firefoksa na komputery stacjonarne, jednak deweloper twierdzi, że możesz go używać w Firefoksie na Androida, jeśli najpierw zainstalujesz w nim jasny i ciemny motyw.

Ciemny motyw w nocy

zainstalować Zmieniacz motywów oparty na czasie i dotknij skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + A, aby przejść do menedżera dodatków. W tym miejscu kliknij przycisk Opcje obok zmieniacza motywów na podstawie czasu.

Domyślnie, Time-Based Theme Changer zmienia się na domyślny motyw o 8:00 i na ciemny motyw o 20:00. Jeśli ten czas Ci odpowiada, pozostaw ustawienia dodatku nietknięte. Jeśli nie, zmień porę i noc. Dodatkowo możesz także przełączyć Firefoksa na motyw Jasny rano zamiast motywu domyślnego.

Time-Based Theme Changer sprawdza czas co 5 minut, więc po zainstalowaniu dodatku możesz poczekać pięć minut, aż sprawdzi czas i automatycznie zmieni motyw, lub możesz kliknąć przycisk „ Ręcznie sprawdź czas ”, aby wymusić na dodatku sprawdzenie czasu. Jeśli nadszedł czas, aby zmienić motyw, zrobi to.

Chociaż Firefox ma inne motywy oprócz jasnego, ciemnego i domyślnego, dodatek obsługuje tylko te trzy. Jeśli zainstalujesz motyw, może się on pojawić, ponieważ programista twierdzi, że zainstalowanie motywów w Firefoksie na Androida wystarczy, aby ten dodatek działał w mobilnej wersji przeglądarki.

Firefox dla systemu Android

Aby to działało w przeglądarce Firefox na Androida, musisz znaleźć motyw zgodny z najnowszą wersją przeglądarki Firefox. Nawet wtedy twoje możliwości będą ograniczone. Wygląda na to, że dodatek nie wykrywa wszystkich motywów zainstalowanych w Firefoksie. Nie wiemy, jak to rozróżnia, ale wygląda na to, że większość motywów nie rejestruje się w tym dodatku. Udało nam się znaleźć jeden motyw o nazwie Biały Adamaszek to działa, ale jest to jasny motyw i nadal musisz znaleźć ciemny motyw, który będzie do niego pasował. Możesz także spróbować odczekać miesiąc lub dwa, aby zobaczyć, czy nowe ciemne motywy zostały dodane do sklepu z dodatkami do Firefoksa, a następnie spróbować z nimi szczęścia.