macOS pozwala pracować na pełnym ekranie, bez względu na to, w której aplikacji pracujesz. Obsługa aplikacji pełnoekranowych w systemie macOS jest o krok przed konkurencją; aplikacja pełnoekranowa działa jak miejsce na pulpicie i możesz przypiąć dwie aplikacje obok siebie w trybie pełnoekranowym. Na pełnym ekranie masz wolne miejsce do rozpraszania uwagi, ale jeśli chcesz czegoś podobnego na pulpicie, możesz ukryć pasek menu i dok.

macOS ma opcję automatycznego ukrywania paska menu i Docka, jeśli nie jest używany. Oba elementy interfejsu pojawiają się tylko po przesunięciu myszy do górnej lub dolnej części ekranu. Oto jak ustawić pasek menu i Dock, aby automatycznie się ukrywał.

Sprawdź -   Jak skonfigurować RetroShare w systemie Linux

Automatycznie ukryj pasek menu i dok

Elementy sterujące ukrywaniem paska menu i Docka znajdują się w Preferencjach systemowych. Ustawienia nie są jednak takie same, ale oznacza to, że możesz ukryć pasek menu i Dock.

Na pasku menu przejdź do Preferencji ogólnych. Wyszukaj i włącz opcję „Automatycznie ukryj i pokaż pasek menu”. Pasek menu zniknie natychmiast i pojawi się tylko po przesunięciu myszy na górę.

Aby ukryć Dock, musisz przejść do preferencji Docka. Wyszukaj i włącz opcję „Automatycznie ukryj i pokaż Dock” i podobnie jak pasek menu, również zniknie. Przesuń mysz do dolnej części ekranu (lub dokądkolwiek umieścisz Dock), a pojawi się ponownie.

Sprawdź -   Jak grać w Deep Rock: Galactic w systemie Linux

Efekt końcowy zapewnia całkiem czysty pulpit do pracy, ale nie blokuje dostępu do czegokolwiek. Dock pojawi się ponownie, gdy będziesz musiał uruchomić aplikację lub ją odkryć. Pasek menu pojawi się, gdy będziesz potrzebować uzyskać dostęp do aplikacji na nim lub jeśli chcesz podać godzinę.

Z tego, jak pasek menu i Dock są ukryte, widać, że oba nie są ze sobą połączone. Jeśli zauważysz, że dok przeszkadza lub możesz się bez niego obejść, możesz to ukryć, ale pasek menu powinien być widoczny. Jeśli zauważysz, że pasek menu jest rozpraszający, ale potrzebujesz, aby Dock był widoczny przez cały czas, możesz ukryć pasek menu i pozostawić Dock widoczny.

Sprawdź -   Jak zainstalować skórkę Rainmeter z pliku INI w systemie Windows 10

macOS nie oferuje wielu opcji dostosowywania Docka ani paska menu. Możesz wyłączyć przezroczystość dla nich obu lub możesz zmienić rozmiar Docka, ale to wszystko.