Jak automatycznie ustawić tapety z Unsplash w systemie Windows 10

Unsplash ma wspaniałą, stale powiększającą się kolekcję fotografii. Za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę, prawdopodobnie zobaczysz mały pasek informujący o aplikacji, która może pobierać z niej obrazy i ustawiać ją jako tapetę, jeśli używasz macOS. Nie ma oficjalnej aplikacji dla systemu Windows 10, która by się z tym zgadzała, ale istnieje wiele aplikacji innych firm. Splash to bezpłatna aplikacja z reklamami dostępna w Microsoft Store, która może automatycznie ustawiać tapety z Unsplash. Może je zmieniać w ciągu dnia lub zmieniać je codziennie lub co tydzień.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Splash daje Ci możliwość zmiany obrazu ekranu blokady, a jeśli podoba Ci się określony obraz, możesz jednym kliknięciem zapisać go na dysku.

Ustaw tapety z Unsplash

Pobierz Splash ze sklepu Microsoft Store i uruchom go. Pobierze nowy obraz z Unsplash i ustawi go jako tapetę. Jeśli nie podoba Ci się obraz, kliknij go, a aplikacja pobierze nowy. Jeśli podoba Ci się obraz na tyle, że chcesz go przechowywać dłużej niż kilka godzin, tj. Zapisać go na stałe na dysku, kliknij przycisk Zapisz.

Jeśli planujesz korzystać z aplikacji przez dłuższy czas, dobrze jest zapoznać się z jej ustawieniami. Kliknij ikonę koła zębatego u dołu, aby otworzyć ustawienia Splash.

Tutaj możesz pozwolić aplikacji na zmianę zarówno tła pulpitu, jak i ekranu blokady lub jednego z nich. Możesz także zmienić miejsce, w którym aplikacja zapisuje ulubione obrazy. Co ważniejsze, możesz ustawić interwał zmian, tj. Jak często nowy obraz jest ustawiany jako tło i obraz na ekranie blokady.

Jeśli nie podoba Ci się wybór obrazów, które otrzymuje aplikacja, przejdź do ekranu filtru, klikając ikonę lejka. Ekran filtru umożliwia ustawienie rozdzielczości ekranu, ale umożliwia także wprowadzanie tagów do obrazów, które mają być ustawione jako tapety. Splash używa tych tagów, aby znaleźć bardziej trafne obrazy.

Nie ignoruj ​​też ustawienia rozdzielczości. Unsplash nie ma obrazów, które mają pasować do rozdzielczości monitorów, jednak Splash doskonale radzi sobie z dopasowaniem rozmiaru obrazów do ekranu. Gdybyś miał ręcznie zmienić ich rozmiar, prawdopodobnie musiałbyś je w dużym stopniu przyciąć.

Splash bardzo dobrze współgra z kolorem akcentującym w systemie Windows 10. Jeśli włączyłeś automatyczne kolory akcentujące, będą one aktualizowane za każdym razem, gdy masz nową tapetę.

x