01/18/2022

Jak automatycznie włączyć opcję Nie przeszkadzać podczas udostępniania ekranu na pulpicie [macOS]

Udostępnij teraz w social media:

Nie ma to jak powiadomienie, które przerywa spotkanie. Spotkania nie są już ograniczone do jednego pokoju. Są wirtualne i dostępne są aplikacje umożliwiające wirtualne spotkania, a także z narzędziami do czatu wideo i udostępniania ekranu. Niestety te narzędzia nie mają dużej kontroli nad powiadomieniami systemu. Muzzle to aplikacja stworzona specjalnie do tego celu. Automatycznie włącza tryb Nie przeszkadzać, gdy udostępnianie ekranu jest aktywne na pulpicie. Obecnie obsługuje Slack, FaceTime, BlueJeans, Google Hangouts i Join.me. Niestety, nie obsługuje teraz Skype’a, a przynajmniej nie jest niezawodny. Deweloper nie wymienia go wśród obsługiwanych aplikacji, ale wcześniejsze dzienniki zmian pokazują, że ma problemy z wykryciem, gdy trwa udostępnianie ekranu w Skypie.

Sprawdź -   Jak przenieść Minecrafta na inny dysk w systemie Windows 10

Włącz opcję Nie przeszkadzać podczas udostępniania ekranu

Pobierz i uruchom Pysk. Aby aplikacja działała, musisz przyznać jej dostęp do ustawień ułatwień dostępu. To naprawdę wszystko, czego wymaga konfiguracja kagańca.

Kufa biegnie cicho w pasku menu. Gdy zaczniesz udostępniać ekran jednej z obsługiwanych aplikacji, automatycznie włącza tryb Nie przeszkadzać, aby żadne powiadomienia nie pojawiały się na ekranie i nie przeszkadzały Ci podczas spotkania.

Kaganiec nie wycisza samych powiadomień. Opiera się całkowicie na funkcji Nie przeszkadzać systemu macOS, która, jak wiesz, pozwala dodawać wyjątki. Po włączeniu funkcji Muzzle i włączonej funkcji Nie przeszkadzać te wyjątki, które dodałeś, nadal będą tam dostępne i zobaczysz alerty, na które zezwoliłeś, nawet gdy włączona jest funkcja Nie przeszkadzać.

Sprawdź -   Jak wyłączyć artykuły na stronach startowych i stronach nowej karty Microsoft Edge

Screencasty i gry

Kaganiec jest zbudowany z myślą o bezproblemowym udostępnianiu ekranu. Zasadniczo jest po to, aby powiadomienia nie były widoczne na ekranie, jeśli nie pamiętasz, aby włączyć tryb Nie przeszkadzać przed rozpoczęciem rozmowy lub sesji udostępniania ekranu. Oczywiście nie jest to jedyna nisza, w której taka aplikacja może być przydatna. Aplikacja może być równie przydatna dla każdego, kto regularnie nagrywa screencasty. Aby to zrobić, musiałby obsługiwać aplikacje do wyświetlania ekranu i może rozpocząć się od QuickTime.

Gry to kolejny obszar, w którym aplikacja może być przydatna, przy czym jeśli grasz w trybie pełnoekranowym, tryb Nie przeszkadzać zostanie włączony automatycznie. Nie jest to wcale proste, ponieważ istnieje wiele gier, a także fakt, że powiadomienie nie przerywa gry w taki sam sposób, jak przerywa sesję udostępniania ekranu. To powiedziawszy, koncepcja jest świetna i ma wiele innych obszarów, w których może być przydatna.

Sprawdź -   Jak publikować komentarze audio i wiadomości głosowe na Facebooku w przeglądarce Chrome

x