Jak automatycznie wyciszyć dźwięk w witrynach internetowych w przeglądarce Firefox

Witryny internetowe, zwłaszcza te, które wyświetlają automatycznie odtwarzane filmy z wiadomościami. Witryny internetowe, które są portalami internetowymi dla sieci informacyjnych, takich jak witryna CNN, często zawierają nagrania wideo, które towarzyszą wiadomościom. Te filmy są odtwarzane automatycznie, czy ci się to podoba, czy nie. Nikt tak naprawdę nie przestaje myśleć, że być może ktoś odwiedza witrynę z wiadomościami, aby przeczytać wiadomości, zamiast ich słuchać. Nie oznacza to, że filmów nie powinno tam być, po prostu nie powinny być odtwarzane automatycznie. W systemie macOS High Sierra Safari automatycznie zatrzyma automatyczne odtwarzanie filmów. Jeśli używasz przeglądarki Firefox, możesz domyślnie uzyskać coś podobnego w przypadku witryn Mute. Może automatycznie wyciszać dźwięk na stronach internetowych.

Domyślnie ignoruj ​​witryny to dodatek do przeglądarki Firefox, który domyślnie wycisza wszystkie karty. Nie zatrzymuje się, aby sprawdzić, czy karta odtwarza wideo lub audio. Po prostu go wycisza.

Automatyczne wyciszanie dźwięku w witrynach internetowych

Zainstaluj dodatek i gotowe. Wszystkie otwierane karty będą miały ikonę wyciszenia. Możesz wyłączyć wyciszenie witryny, klikając kartę prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Wyłącz wyciszenie” z menu kontekstowego. Ma to jeden niezamierzony efekt uboczny. Witryna znajduje się na białej liście, więc przy następnej wizycie w tej samej domenie dodatek nie wyciszy jej.

Wycisz witryny domyślnie wycisza tylko dźwięk. Nie zapobiega to automatycznemu odtwarzaniu filmów. Witryny, które automatycznie odtwarzają filmy, będą nadal odtwarzać je bez dźwięku.

Witryny internetowe na białej liście

Strony internetowe można umieszczać na białej liście na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym jest po prostu anulowanie wyciszenia karty, gdy jest ona wyciszona. Domena zostanie automatycznie dodana do białej listy. Drugi to przejście do ustawień dodatków. Użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + A, aby otworzyć menedżera dodatków w przeglądarce Firefox. Kliknij przycisk Opcje obok dodatku.

Wprowadź adres URL i kliknij przycisk Dodaj, aby dodać witrynę do białej listy. Jeśli przypadkowo dodałeś witrynę do białej listy, kliknij przycisk „Usuń” obok niej.

Dodatek robi to, co twierdzi, że robi. Użytkownicy mogą chcieć, aby dodatek zatrzymał również automatyczne odtwarzanie filmów, ale po prostu nie do tego został stworzony. To nie jest dokładna replika nowej funkcji Safari, która pojawi się w High Sierra. Będziesz potrzebować innego dodatku, aby zatrzymać automatyczne odtwarzanie filmów.

Jedynym ulepszeniem, którego potrzebuje dodatek, jest brak automatycznego dodawania aplikacji do białej listy tylko dlatego, że wyłączyłeś wyciszenie karty. Użytkownik może od czasu do czasu obejrzeć film w witrynie, na której normalnie go nie interesuje, ale nie powinno to pozwolić witrynie na swobodne odtwarzanie dźwięku, gdy jest otwarta w karcie.