Mac

Jak automatycznie zmienić głośność systemu po przebudzeniu w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Gdy system przechodzi w stan uśpienia, zachowuje stan, w którym był. Jeśli aplikacje i pliki były otwarte na pulpicie, będą tam nadal, gdy wrócisz. Przechowywane jest wszystko, od konfiguracji pracy po konfiguracje systemu. Po przebudzeniu systemu możesz rozpocząć pracę od miejsca, w którym została przerwana. macOS nie jest inny. Kiedy budzi się ze snu, wszystko jest dokładnie tam, gdzie go zostawiłeś, co jest dobre, z wyjątkiem przypadku głośności twojego systemu. Głośność to jedna rzecz, którą możesz chcieć zresetować po wybudzeniu systemu. Jeśli ustawisz głośność na wysokim poziomie, ponieważ odtwarzasz muzykę, może cię to zaskoczyć, gdy wybudzisz system ze snu. Oto, jak możesz zmienić głośność systemową podczas wybudzania w systemie macOS.

  Jak ponownie załadować wszystkie karty w Safari na macOS

Aby zmienić głośność systemu podczas wybudzania, potrzebujesz aplikacji o nazwie AutoVolume. Jest to bezpłatna aplikacja macOS typu open source, która dobrze resetuje głośność systemu po wybudzeniu komputera Mac ze snu.

Pobierz i uruchom AutoVolume. Aplikacja posiada bardzo prosty interfejs. Ustawiasz głośność, do której Mac ma się resetować, gdy budzi się ze snu, i włączasz go. Po ustawieniu głośności włącz aplikację i zamknij ją. Uważaj, aby nie kliknąć przycisku „Zakończ”. Zamykanie aplikacji różni się od zamykania jej. Jeśli zamkniesz aplikację, nie zmieni to głośności systemu podczas budzenia.

Po ustawieniu poziomu głośności możesz zapomnieć o aplikacji. Nie zobaczysz żadnych oznak działania aplikacji. To nie tyle, co ikona paska menu. Gdy skończysz, uśpij komputer Mac lub pozwól mu automatycznie przejść w stan uśpienia.

  Jak importować notatki z Evernote do aplikacji Notatki w systemie macOS

Gdy obudzisz komputer Mac, aby użyć go następnym razem, głośność zmieni się na tę ustawioną w AutoVolume.

Chociaż możesz ustawić AutoVolume na uruchamianie podczas uruchamiania, nie zmienia to głośności systemowej podczas uruchamiania komputera Mac. Ta aplikacja w obecnym stanie ma działać tylko po obudzeniu komputera Mac. Jeśli zwykle pozwalasz swojemu komputerowi Mac spać, zamiast wyłączać go pod koniec każdego dnia, AutoVolume zapewni Tobie lub Twoim współpracownikom głośne powiadomienia dźwiękowe lub muzykę.

Aplikacja jest wciąż w fazie rozwoju i ma interesującą listę żądanych funkcji, więc nawet jeśli w tej chwili nie jest bogata w funkcje, jest to aplikacja, na którą chcesz mieć oko.

  Jak oznaczać pliki w systemie macOS

Pobierz AutoVolume

x