Jak bezpiecznie odinstalować Minecraft Dungeons na Windows 10

Minecraft ma różne wersje gry, które oferują różne struktury do gry i nieco zróżnicowane fabuły. Jedną z takich wersji jest Minecraft Dungeons i zawiera błąd, w którym odinstalowanie aplikacji spowoduje wyczyszczenie dysku SSD lub HDD. To nie jest zabawne.

Błąd odinstalowania gry Minecraft Dungeons

Błąd odinstalowywania pojawia się, gdy;

  • Zainstalowałeś Minecraft Dungeons w niestandardowym katalogu.
  • Próbujesz odinstalować program uruchamiający z Panelu sterowania> Programy> Odinstaluj program.
  • Wpływa to tylko na wersję Windows 7 i wyższą, tj. Wersję Java aplikacji
  • Dotyczy to tylko Minecraft Dungeons i żadnej innej wersji gry.

Minecraft / Mojang jest świadomy problemu. Możesz przeczytać o pełnym numerze tutaj w oficjalnym zgłoszeniu błędu. Wydali łatkę, aby to naprawić.

Błąd deinstalacji Minecraft Dungeons (FIX)

Pierwszą poprawką, którą powinieneś wypróbować, jest ta od Mojang.

  1. Uaktualnić aplikację klikając menu rozwijane wersji. Wybierz nowy dostępny plik do pobrania.
  2. Uruchom ponownie program uruchamiający.
  3. Otwórz aplikację i przejdź do Ustawienia> Informacje.
  4. Sprawdź Wersja bootstrap. Jeśli to jest 166lub później możesz bezpiecznie odinstalować aplikację. Jeśli jest starszy niż 166, NIE ODINSTALUJ gry. Musisz ją zaktualizować, aby móc bezpiecznie usunąć grę.

Co poszło nie tak?

Odinstalowanie aplikacji dla użytkownika jest zwykle prostym procesem wybrania jej z listy i kliknięcia przycisku odinstaluj. W przypadku aplikacji, które same się odinstalowują, wiąże się z tym wiele pracy. Musi usunąć wszystkie pliki dodane do systemu i struktury, które utworzył.

Aplikacja robi to, sprawdzając folder instalacyjny, tj. Folder wybrany podczas instalowania aplikacji. To tam zapisuje wszystkie swoje pliki, i te są usuwane. Te instrukcje usuwania są ustawiane w aplikacji przez programistę.

W Minecraft Dungeons wydaje się, że założenie było złe, dla użytkowników, którzy instalują aplikację w niestandardowym katalogu. Logiką aplikacji było założenie, że w folderze zawierającym pliki gry nie ma nic innego. Idealne jest, aby zawsze utworzyć osobny folder dla każdej zainstalowanej gry, i to właśnie doprowadziło do błędu.

Deinstalator założył, że może usunąć wszystko z folderu, co zrobił, usuwając w ten sposób całe dyski SSD lub przynajmniej partycję / dysk, na którym zainstalowano grę.

Wniosek

Ten błąd nie ma prawie dwóch dni, ale został naprawiony. Jeśli znasz kogoś, kto gra w tę grę, ale nie planuje długo w nią grać, daj jej znać, że powinien zaktualizować grę przed jej odinstalowaniem.

x