Jak blokować połączenia telefoniczne i FaceTime na iPhonie i iPadzie

Niezależnie od tego, czy jest to telemarketer, czy ktoś, kogo znasz, kto Cię irytuje, czasami najlepszą rzeczą do zrobienia jest zablokowanie im możliwości dzwonienia lub FaceTiming. Oto jak to zrobić na iPhonie i iPadzie.

Właściciele iPhone’ów i iPadów mogą się z Tobą skontaktować na niezliczone sposoby, niezależnie od tego, czy jest to rozmowa telefoniczna, rozmowa FaceTime Audio czy rozmowa wideo FaceTime. Pomimo wielu różnych sposobów, w jakie ktoś może się z Tobą skontaktować, iOS działa na zasadzie „wszystko albo nic”. Oznacza to, że zablokowanie komuś możliwości dzwonienia do Ciebie blokuje również możliwość skontaktowania się z Tobą przez FaceTime. Jako przydatny bonus, powstrzymuje ich również przed skontaktowaniem się z tobą przez SMS lub iMessage.

Możesz zablokować kontaktom możliwość dotarcia do Ciebie w aplikacjach FaceTime i Telefon – ponownie, spowoduje to zablokowanie wszystkich punktów kontaktu, bez względu na to, gdzie to zrobisz – a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Blokowanie kontaktów w aplikacji Telefon

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Telefon. W zależności od tego, czy blokujesz kogoś na liście kontaktów, czy ostatnio dzwoniącego, kliknij przycisk „Kontakty” lub „Ostatnie”.

Stuknij nazwę kontaktu, jeśli jesteś na karcie „Kontakty”. Kliknij przycisk „Informacje” obok osoby dzwoniącej, której chcesz zablokować, jeśli jesteś na karcie „Ostatnie”.

Następnie przewiń na sam dół strony i wybierz opcję „Zablokuj tego rozmówcę”.

Na koniec potwierdź blokadę, klikając „Zablokuj kontakt”.

Blokowanie kontaktów w aplikacji FaceTime

Blokowanie kontaktu w aplikacji FaceTime jest podobne do tego w aplikacji Telefon, ale tym razem możesz blokować tylko osoby, do których dzwoniłeś lub które dzwoniły do ​​Ciebie w przeszłości. Jeśli blokujesz kogoś nowego, aplikacja Telefon jest miejscem, w którym możesz to zrobić.

Śmiało, uruchom aplikację FaceTime, a następnie stuknij przycisk „Informacje” obok nazwiska osoby, którą chcesz zablokować.

Teraz przewiń do samego dołu ekranu i naciśnij przycisk „Zablokuj tego rozmówcę”.

Na koniec potwierdź implementację bloku, klikając „Zablokuj kontakt”.