Jak blokować reklamy na Twitchu?

Jeśli dotarłeś tutaj, szukając obejścia, aby pozbyć się irytujących przerw w reklamach na Twitchu, prawdopodobnie wiesz, czym jest Twitch.

Twitch to interaktywna platforma do przesyłania strumieniowego na żywo przeznaczona do przesyłania strumieniowego treści, od gier, rozrywki, sportu, muzyki i innych.

Streamerzy pokazują transmisję na żywo, grając w gry i rozmawiając z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Platforma oferuje kilka wbudowanych narzędzi, które umożliwiają twórcom transmitowanie na żywo podczas grania i interakcji z innymi użytkownikami jednocześnie.

Twitch szybko zyskał popularność i został przejęty przez Amazon we wrześniu 2014 roku. Podobnie jak YouTube, model zarabiania Twitcha opiera się na reklamach i subskrypcjach. Reklamy Twitcha są ogólnie podzielone na dwa typy:

Statyczne: są to reklamy na stronie rozrzucone po witrynie/kliencie internetowym Twitcha.

Wideo: Reklamy te zwykle pojawiają się przed rozpoczęciem transmisji na żywo lub między sesjami transmisji strumieniowej. Są one nazywane odpowiednio reklamami przed filmem i w trakcie filmu.

Twitch słynie z kierowania do użytkowników mnóstwem reklam, które notorycznie psują wrażenia podczas oglądania, zwłaszcza te, które wyświetlają się w najważniejszych momentach przesyłania strumieniowego na Twitchu. Nic dziwnego, że wielu użytkowników szuka niezawodnego sposobu blokowania tych złych reklam na Twitchu.

W tym obszernym przewodniku zebraliśmy różne techniki, które możesz zastosować do blokowania reklam na Twitchu. Więc przewijaj poniżej, aby dowiedzieć się, jakie masz opcje, aby wykonać zamierzone.

#1. Użyj rozszerzeń blokowania reklam dla Chrome

Najłatwiejszym sposobem na zablokowanie tych nieznośnych reklam na Twitchu jest użycie jednego z tych rozszerzeń przeglądarki blokujących reklamy. Te rozszerzenia mogą bezpiecznie zatrzymać większość reklam na stronie w usłudze przesyłania strumieniowego wideo na żywo.

Zobaczmy niektóre z programów blokujących reklamy, które skutecznie wykonują swoją pracę.

uBlock Origin

uBlock Origin to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń do blokowania reklam typu open source, którego możesz użyć do blokowania reklam na Twitchu. Oprócz Chrome działa doskonale z innymi popularnymi przeglądarkami, takimi jak Mozilla Firefox, Microsoft Edge i Opera.

uBlock Origin skutecznie blokuje wszystkie reklamy na stronie na Twitchu bez pogorszenia jakości transmisji. Ten bloker reklam może wymuszać tysiące filtrów, które nie są dostępne na żadnej innej platformie, bez obciążania zasobów systemowych. uBlock może pochwalić się najniższym zużyciem pamięci ze wszystkich programów blokujących reklamy.

Twitch Adblock

Twitch Adblock to niezawodny bloker reklam, który można zaimplementować, aby uniknąć reklam na Twitchu. Gdy tylko rozpocznie się czas reklamy, to rozszerzenie konwertuje strumień do niższej jakości 480 pikseli i pomija reklamy.

Oryginalna jakość wideo jest automatycznie przywracana do normy po zakończeniu czasu reklamy. Rozszerzenie Twitch Adblock wykonuje powyższy proces lokalnie bez korzystania z serwerów proxy, VPN lub skryptów innych firm.

To rozszerzenie nie gromadzi Twoich danych osobowych, więc nie musisz się martwić o swoją prywatność w Internecie. Możesz użyć rozszerzenia Twitch Adblock, indywidualnie lub z rozszerzeniem UBlock Origin.

#2. Korzystaj z VPN z wbudowanym blokowaniem reklam

Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) to kolejny możliwy sposób blokowania reklam na Twitchu. Zasady reklamowe Twitcha różnią się w zależności od kraju, a reklamy nie są wyświetlane w niektórych krajach, takich jak Polska, Rosja, Ukraina, Serbia, Kolumbia i inne.

Sieci VPN pomagają sfałszować Twoją lokalizację, przypisując inny adres IP należący do innego kraju. W ten sposób możesz oglądać transmisje na żywo, nie martwiąc się o irytujące reklamy przed filmem.

Niektóre sieci VPN mają również wbudowane blokery reklam, które mogą blokować reklamy na różnych platformach streamingowych, w tym na Twitchu. Sieci VPN z blokerami reklam skutecznie blokują reklamy zintegrowane ze strumieniem wraz z karuzelą na stronie głównej i banerami reklamowymi.

Poniżej znajdują się najpopularniejsze sieci VPN z blokerami reklam:

NordVPN

NordVPN jest wyposażony w skuteczny bloker reklam, który zapobiega śledzeniu Cię w trybie online przez rozpraszające i złośliwe reklamy oraz zapewnia bezpieczne i płynne przesyłanie strumieniowe na Twitchu. NordsVPN blokuje reklamy, zanim dotrą do Twojego systemu. Mniejsza liczba reklam poprawia czas ładowania i zużywa mniej danych.

Aby korzystać z funkcji blokowania reklam NordVPN, musisz wykupić subskrypcję. Po zasubskrybowaniu NordVPN wykonaj poniższe czynności, aby włączyć blokowanie reklam:

  • Uruchom aplikację NordVPN na swoim komputerze.
  • Następnie kliknij ikonę tarczy.
  • Poszukaj opcji Ochrona przed zagrożeniami i następnie włącz przełącznik.

Protonowy VPN

Proton VPN to kolejny, który zawiera zintegrowany bloker reklam znany jako NetShield. Ten bloker reklam działa na dwa sposoby – blokuje złośliwe oprogramowanie i reklamy przed irytacją na różnych platformach, w tym na Twitchu. Proton NetShield jest niezależny od platformy, więc możesz go używać na dowolnym urządzeniu do blokowania reklam, czy to Windows, Mac, Android, iOS czy Linux.

NetShield wykorzystuje mechanizm filtrowania DNS, aby powstrzymać firmy śledzące online i firmy marketingowe przed śledzeniem Twoich działań online i bombardowaniem Cię reklamami. Blokowanie reklam zapobiega pobieraniu przez urządzenie niepotrzebnych reklam, a tym samym zmniejsza typ obciążenia i poprawia jakość przesyłania strumieniowego.

#3. Aplikacje klienta Twitcha

Niektóre aplikacje Twitch innych firm pozwalają użytkownikom cieszyć się transmisjami na żywo bez przeszkadzania reklamom. Oprócz obsługi przesyłania strumieniowego bez reklam oferują również funkcje, takie jak natychmiastowa powtórka, tryb tylko audio i możliwość dostosowania interfejsu do własnych wymagań. Najpopularniejsze z nich to:

Pocket Play dla Twitcha

Pocket Plays for Twitch to popularna alternatywna platforma dla użytkowników korzystających z Twitcha na urządzeniach z Androidem. Aplikacja oferuje wszystkie funkcje oferowane zwykle przez oficjalną aplikację Twitch. Aplikacja jest łatwa w użyciu i omija reklamy widoczne na Twitchu, oferując doświadczenie bez reklam. Pocket Plays ma piękny i wygodny interfejs użytkownika do oglądania wielu transmisji na żywo i filmów na żądanie (VOD).

Możesz dostosować powiadomienia, o których chcesz otrzymywać powiadomienia, i rozmawiać z innymi użytkownikami podczas oglądania filmów w trybie pełnoekranowym.

Impuls – klient Twitcha

Impulse to kolejny klient Twitcha, którego powinieneś sprawdzić, aby zmniejszyć liczbę reklam widocznych na Twitchu. Blokuje reklamy na stronie, umożliwiając oglądanie ulubionych transmisji na żywo, VOD-ów i klipów bez rozpraszania się nieprzyjemnymi reklamami. Jednak reklamy osadzone bezpośrednio w strumieniu mogą czasami pojawiać się podczas sesji przesyłania strumieniowego.

Oprócz tego, że aplikacja jest wolna od reklam, aplikacja zapewnia również inne przydatne funkcje, takie jak wyłącznik czasowy, obsługa obrazu w obrazie, okno Multi-Support i inne.

#4. Subskrybuj kanał

Jeśli lubisz dany kanał, możesz go zasubskrybować, aby wesprzeć twórcę. Nie będziesz już niepokoił się absurdalnymi reklamami. Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych pokojów rozmów dla subskrybentów, transmisji strumieniowych tylko dla subskrybentów, fajną odznakę subskrypcyjną i niestandardową emotkę.

Zaleca się jednak sprawdzenie korzyści, z których możesz skorzystać po zasubskrybowaniu kanału i czy jednym z nich jest oglądanie bez reklam. Może się zdarzyć, że twórcy nie będą oferować oglądania bez reklam nawet po zasubskrybowaniu kanału.

Twitch Turbo

Jeśli chcesz subskrybować Twitch zamiast określonego kanału, możesz zarejestrować się w Twitch Turbo. Ta wersja premium Twitcha jest dostępna w miesięcznym planie subskrypcji w wysokości 8,99 USD miesięcznie. Twitch Turbo daje dostęp do oglądania bez reklam na Twitchu; oznacza to koniec reklam przed filmem, w trakcie filmu, reklam towarzyszących ani displayowych.

Oprócz korzystania z Twitcha bez reklam, Twitch Turbo oferuje również inne funkcje, które mogą jeszcze bardziej poprawić wrażenia z przesyłania strumieniowego:

  • Ekskluzywna odznaka czatu: Ekskluzywna odznaka czatu jest wyświetlana obok Twojej nazwy użytkownika, odróżniając Cię od innych użytkowników.
  • Pakiet emotek: możliwość wyboru jednego z dwóch zestawów emotek — emotikony Glitch i Małpa. W każdej chwili można się między nimi przełączać.
  • Niestandardowe kolory nazwy użytkownika czatu: Użytkownicy mogą wybrać unikalny kolor nazwy użytkownika po zasubskrybowaniu Turbo Twitch. Dzięki temu wyróżniają się, dzięki czemu streamerzy mogą dostrzec ich komentarze.
  • Rozszerz pamięć transmisji: Ta funkcja jest dobrodziejstwem dla twórców, którzy mogą zapisywać transmisje z ostatnich 60 dni zamiast z poprzednich 14 dni.

Myśli końcowe

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia spędzać czas na Twitchu, aby odpocząć po ciężkim dniu, irytujące reklamy z pewnością mogą zrujnować twoje wrażenia. Jeśli nie chcesz być bombardowany reklamami na platformie do strumieniowego przesyłania wideo, skorzystaj z jednego z wyżej wymienionych obejść, które pomogą złagodzić problem.

Możesz także sprawdzić najchętniej oglądanych streamerów Twitcha wszechczasów.

x