Udostępnij teraz w social media:

Czy zdarza Ci się, że korzystasz z Facebooka, Twittera lub innych rozpraszających Cię witryn, gdy naprawdę powinieneś zrobić coś innego? Zablokuj tę witrynę w Google Chrome. Inne rozwiązania pozwolą Ci także blokować strony internetowe dla dzieci w domu lub pracowników.

Jak szybko zablokować witrynę internetową dla siebie

Polecamy Zablokuj witrynę dla Chrome do szybkiego blokowania stron internetowych. Zainstaluj go i możesz użyć prostych opcji rozszerzenia, aby zdefiniować listę zablokowanych witryn. Możesz nawet ustawić przekierowanie, dzięki czemu zostaniesz automatycznie wskazany na stronę internetową, z której powinieneś korzystać (na przykład witrynę w miejscu pracy), gdy odwiedzasz zablokowaną witrynę. Lub włączaj go zgodnie z harmonogramem, aby móc przeglądać Facebooka, ile chcesz – o ile jest to poza godzinami, które powinieneś zdefiniować.

To nie jest niezawodne. W rzeczywistości jest odwrotnie. Możesz szybko edytować uprawnienia blokowania witryn, aby odblokować witryny. I chociaż możesz zdefiniować ochronę hasłem, każdy, kto używa twojego komputera, może otworzyć dowolną inną przeglądarkę internetową, aby obejść blok. Jest to sposób na utrzymanie się na dobrej drodze i dodanie dodatkowych problemów, zanim uzyskasz dostęp do witryny internetowej – to wszystko. Nie jest to sposób na kontrolowanie dostępu do witryn internetowych dla dzieci w domu lub pracowników organizacji

Sprawdź -   Jak grać w Dishonored 2 w systemie Linux

Jeśli nie chcesz, aby rozszerzenie, takie jak Blokuj witrynę, działało w każdej odwiedzanej witrynie, możesz użyć uprawnień rozszerzeń przeglądarki Google Chrome, aby ograniczyć jej dostęp. Na przykład, jeśli chcesz tylko zablokować Facebooka, możesz ograniczyć blokowanie SIte do działania tylko na facebook.com.

Doświadczeni geekowie mogą być wykorzystywani do blokowania stron internetowych za pomocą pliku hosts ich systemu, który pozwala zdefiniować niestandardową listę domen i skojarzonych z nimi adresów IP. Pamiętaj, że przeglądarka Google Chrome ignoruje plik hostów systemu. Zapobiega to przekierowywaniu przez złośliwe oprogramowanie stron internetowych, takich jak Facebook, do złośliwych lokalizacji, ale zapobiega również blokowaniu witryn takich jak Facebook w ten sam sposób. Dlatego rozszerzenie jest tak przydatne.

Sprawdź -   Jak zainstalować Deepin Desktop w systemie Linux

Jak blokować strony internetowe z kontrolą rodzicielską

Blokowanie witryn internetowych na routerze Asus z funkcją listy filtrów adresów URL.

Rozszerzenie Blokuj witrynę działa dobrze – dla siebie. Ale nie możesz go skutecznie używać do blokowania dostępu do stron internetowych swoim dzieciom.

Wiele routerów Wi-Fi ma wbudowane funkcje blokowania witryn internetowych, które będą działać znacznie lepiej niż to rozszerzenie Chrome. Jeśli router ma taką funkcję, możesz powiedzieć routerowi, aby blokował witrynę internetową, a nikt w Twojej sieci Wi-Fi nie będzie mógł uzyskać do niej dostępu. Oczywiście ludzie nadal mogą korzystać z VPN lub serwerów proxy, aby ominąć czarną listę – nic nie jest niezawodne.

Warto również zapoznać się z oprogramowaniem do kontroli rodzicielskiej, które działa na samym komputerze. Oprócz oprogramowania do kontroli rodzicielskiej innej firmy system operacyjny zawiera przydatne narzędzia.

Sprawdź -   Jak zarządzać najlepszymi witrynami i wyróżnieniami w przeglądarce Firefox

Na przykład pozwolą Ci na to funkcje rodzinne w systemie Windows 10 blokować strony internetowe dla konta dziecka. Na komputerze Mac funkcja Czas przed ekranem dodana w macOS Catalina na to pozwoli ograniczać dostęp do witryn. Na Chromebooku możesz użyj Family Link kontrolować, które strony internetowe może odwiedzać konto dziecka.

Jak zablokować witrynę internetową w organizacji

Organizacje korzystające z Chrome Enterprise mogą korzystać z funkcji URLBlacklist w Chrome, aby blokować poszczególne witryny. Ta funkcja jest przeznaczona dla informatyków zarządzających urządzeniami w organizacji i nie pomoże Ci zarządzać Chrome w domu. Konsultować Dokumentacja Google dotycząca blokowania witryn internetowych po więcej informacji.