Jak blokować wiadomości z nieznanych kont na Twitterze

Twitter od dawna ma problem z trollami i nękaniem online. Większość serwisów i aplikacji mediów społecznościowych to robi i trudno im sobie z tym poradzić. Twitter nie jest inny, ale radzenie sobie z nim było trochę powolne. Trolle i konta z jajami mogą wypełnić twoje wzmianki i bezpośrednie wzmianki. To może być przytłaczające. Nawet jeśli nie jesteś celem wielu osób, irytujące wiadomości od czasu do czasu mogą stać się irytujące. Dobrą rzeczą jest to, że Twitter ma teraz coś podobnego do skrzynki odbiorczej Inni na Facebooku i nowe ustawienie, które pozwala blokować wiadomości z nieznanych kont na Twitterze.

Nieznane konto na Twitterze to w zasadzie użytkownik, którego nie obserwujesz iz którym nie miałeś interakcji. Kiedy blokujesz wiadomości z nieznanych kont na Twitterze, pierwsza wiadomość pojawia się w Twojej skrzynce odbiorczej. Te wiadomości trafiają na kartę „Prośby” w skrzynce odbiorczej, a nie na kartę domyślną. Konto nie może wysłać Ci ponownie wiadomości, chyba że odpowiesz na wiadomość.

Blokuj wiadomości z nieznanych kont – iOS i Android

Otwórz Twittera i dotknij miniatury swojego profilu. Z szuflady nawigacji wybierz Ustawienia i prywatność.

Na ekranie Ustawienia i prywatność dotknij Prywatność i bezpieczeństwo. Na ekranie Prywatność i bezpieczeństwo wyłącz opcję „Otrzymuj bezpośrednie wiadomości od wszystkich”.

Twoja skrzynka odbiorcza jest podzielona na dwie karty. Karta Żądania to miejsce, do którego trafiają wiadomości z nieznanych kont. Jeśli czytasz wiadomość na karcie żądań, nadawca nie wie, że je widziałeś. Tylko jeśli wyślesz do tej osoby wiadomość zwrotną lub dotkniesz przycisku Akceptuj, rozmowa będzie mogła być kontynuowana. Jeśli nie, możesz po prostu dotknąć opcji Odrzuć, a nawet zablokować lub zgłosić konto.

Blokuj wiadomości z nieznanych kont – Internet

Możesz również blokować wiadomości z nieznanych kont na Twitterze z jego interfejsu internetowego. Odwiedź Twittera w przeglądarce i kliknij miniaturę swojego profilu w prawym górnym rogu. Wybierz z menu Ustawienia i prywatność.

Na stronie Ustawienia i prywatność wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo” z kolumny po lewej stronie. Przewiń w dół do wiadomości bezpośredniej i odznacz pole „Odbieraj wiadomości bezpośrednie od każdego”.

Niestety w interfejsie internetowym Twittera skrzynka odbiorcza nie jest podzielona na dwie karty. Wszystkie wiadomości z nieznanych kont są mieszane z wiadomościami ze znanych kont. Obowiązują jednak te same zasady. Rozmowa zostanie przeniesiona do przodu tylko wtedy, gdy otrzymasz wiadomość zwrotną lub klikniesz przycisk akceptacji. Nieznane konto nie będzie wiedzieć, czy przeczytałeś jego wiadomość, czy nie. Możesz w ogóle nie odpowiadać i po prostu zostawić wiadomość bez zmian.