Udostępnij teraz w social media:

Flash zniknie w grudniu 2020 r. Chrome już ostrzega użytkowników, że Flash zbliża się do końca i radzi im, aby go wyłączyć. Rzecz w tym, że Flash istnieje od bardzo dawna. Niektórzy powiedzieliby, że istnieje dłużej niż powinno. Usunięcie go z systemu nie jest takie proste. To powiedziawszy, jeśli chcesz usunąć Flash z systemu Windows 10, Adobe pomoże ci.

Ta metoda usunie Flash, jeśli jest zainstalowana na twoim komputerze, jednak NIE usunie Flasha z Edge lub Google Chrome. W przypadku obu tych przeglądarek Flash jest w nich zintegrowany. Możesz wyłączyć Flash w Edge i Chrome, ale nie można go usunąć, chyba że wersja przeglądarek zostanie wydana bez niego.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy system Windows 10 zamyka się normalnie

Usuń Flash z Windows 10

Odwiedź Adobe i pobierz wyznaczony plik Flash Uninstaller do którego link znajduje się na stronie. Po pobraniu zamknij wszystkie otwarte przeglądarki i uruchom dezinstalator z uprawnieniami administratora. Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk Odinstaluj.

Odinstalowanie Flasha zajmuje tylko kilka sekund. Po odinstalowaniu zobaczysz okno przedstawione na zrzucie ekranu poniżej.

Przeglądarki, które nie mają zintegrowanej technologii Flash, nie będą już mogły odtwarzać zawartości Flash, chyba że ponownie zainstalujesz ją w swoim systemie operacyjnym. Tylko Edge i Chrome będą mogły odtwarzać zawartość Flash, jeśli pozwolisz jej na uruchomienie w przeglądarce.

Integracja przeglądarki Flash

Jeśli zastanawiasz się, co to znaczy, gdy Flash jest zintegrowany z przeglądarką, oznacza to po prostu, że Flash jest funkcją przeglądarki. Podobnie jak Twoja przeglądarka nie wymaga zainstalowania kodeka na pulpicie do odtwarzania plików MP4, tak samo nie wymaga zainstalowania Flasha na pulpicie, aby odtwarzać zawartość Flash. W przypadku plików MP4 kodek jest częścią przeglądarki, podobnie jak Flash. W związku z tym Flash zainstalowany na pulpicie nie ma nic wspólnego z Flash w Chrome i / lub Edge.

Sprawdź -   Co Ubuntu w systemie Windows 10 oznacza dla użytkowników końcowych?

Wspomnieliśmy, że ostatecznie przeglądarki również zniosą zintegrowaną obsługę Flash. Stanie się to poprzez aktualizację i oczywiście nie ma osi czasu, kiedy to się stanie z Chrome i Edge. Są szanse, że zintegrowany Flash pozostanie przez jakiś czas, ponieważ w Internecie wciąż jest sporo treści Flash. Każda technologia, dobra lub zła, istniejąca od tak dawna, zwykle wymaga czasu, aby odejść, dlatego przeglądarki prawdopodobnie będą obsługiwać Flash nawet po jego upadku.