12/08/2021

Jak cyfrowo podpisywać lub szyfrować wiadomości e-mail w aplikacji Outlook Online

Udostępnij teraz w social media:

Outlook Online umożliwia cyfrowe podpisywanie lub szyfrowanie wiadomości e-mail, indywidualnie lub domyślnie dla wszystkich wiadomości wychodzących. Jeśli jest to coś, co musisz zrobić, oto instrukcje, jak go skonfigurować i uruchomić.

Powody, dla których warto podpisać cyfrowo wiadomość e-mail – stosując podpis elektroniczny potwierdzający, że wiadomość pochodzi od nadawcy, który twierdzi, że pochodzi od – lub zaszyfrowanie wiadomości e-mail to temat sam w sobie. Zakładamy, że jeśli jesteś zainteresowany cyfrowym podpisywaniem lub szyfrowaniem wiadomości e-mail, masz ku temu dobry powód i już rozumiesz zalety i wady.

Jeśli nie wiesz zbyt wiele na temat podpisywania cyfrowego lub szyfrowania, prawdopodobnie nie musisz się martwić o żadne z nich. Nie ma sensu podpisywać ani szyfrować wiadomości, jeśli nie musisz, aw przypadku szyfrowania robisz to po prostu tak, aby odbiorcy nie mogli odczytać wiadomości e-mail.

Jeśli jednak potrzebujesz podpisywania i szyfrowania wiadomości e-mail, oto jak to zrobić w aplikacji Outlook Online.

Sprawdź -   Jak połączyć się z Internetem z wiersza poleceń w systemie Linux

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o podpisywaniu i szyfrowaniu wiadomości e-mail w Outlook Online, jest to, że musisz używać przeglądarki Edge i konta e-mail korzystającego z Microsoft Exchange. Jeśli używasz Outlooka do czytania wiadomości e-mail z Gmaila, Yahoo Mail lub dowolnego dostawcy, który nie korzysta z serwera Exchange, to nie zadziała. Podobnie próba tego w Chrome, Firefox lub Safari nie zadziała.

Aby rozpocząć, otwórz przeglądarkę Microsoft Edge i zaloguj się do Outlook Online. Otwórz nową wiadomość e-mail, kliknij trzy kropki na pasku zadań, aby otworzyć menu rozwijane, a następnie wybierz „Pokaż opcje wiadomości”.

W panelu „Opcje wiadomości”, który się otworzy, wybierz, czy chcesz podpisać, czy zaszyfrować (lub obie) wiadomość, a następnie kliknij przycisk „OK”.

Panel opcji wiadomości z podświetlonymi opcjami szyfrowania i podpisu cyfrowego.

Jeśli jest to pierwsza próba podpisania lub zaszyfrowania wiadomości e-mail na tym komputerze, zobaczysz komunikat „Nie możesz podpisać ani zaszyfrować tej wiadomości, dopóki nie zainstalujesz formantu S / MIME. Aby zainstalować S / MIME, kliknij tutaj ”. Kliknij łącze, aby zainstalować formant S / MIME.

Sprawdź -   Jak włączyć / wyłączyć użytkownika gościa w systemie macOS

Komunikat informujący, że należy zainstalować formant S / MIME.

Możesz uruchomić instalator bezpośrednio lub pobrać go na swój komputer i stamtąd uruchomić instalator. Zakładając, że uruchamiasz instalator bezpośrednio, Edge zapyta Cię o potwierdzenie, że chcesz zainstalować kontrolę S / MIME. Kliknij przycisk „Zainstaluj”.

Panel instalacyjny S / MIME Control.

Po zainstalowaniu kontrolki S / MIME Edge wyświetli komunikat w prawym dolnym rogu okna.

Komunikat Edge jest wyświetlany po zainstalowaniu formantu S / MIME.

Zamknij Edge, a następnie ponownie otwórz przeglądarkę. Z powodów znanych tylko firmie Microsoft Edge może nie rozpoznać, że formant S / MIME jest dodatkiem firmy Microsoft, więc kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu interfejsu, aby otworzyć menu przeglądarki, a następnie wybierz opcję „Rozszerzenia ” opcja.

3 kropki i menu przeglądarki w Edge z rozszerzeniem

Znajdź rozszerzenie „Microsoft S / MIME Control” i, jeśli jest ustawione na „Off”, kliknij przełącznik, aby je włączyć.

Przełącznik włączania / wyłączania sterowania S / MIME.

Teraz zaloguj się ponownie Outlook Online i utwórz nową wiadomość e-mail. Otwórz ponownie Opcje wiadomości (trzy kropki> Pokaż opcje wiadomości) i wybierz szyfrowanie lub podpisywanie wiadomości e-mail. Jeśli używasz domeny, która nie została zarejestrowana w formancie S / MIME, zobaczysz komunikat z informacją o konieczności dodania domeny. Kliknij łącze, aby otworzyć opcje kontroli S / MIME.

Sprawdź -   Jak zapisać wyszukiwanie w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Plik

W panelu „Opcje kontroli S / MIME” zaznacz pole „Zezwalaj na domeny służbowe lub szkolne”, dodaj swoją domenę e-mail w polu tekstowym, a następnie kliknij przycisk „Zapisz”.

Plik

Będziesz teraz musiał ponownie uruchomić Edge’a i zalogować się ponownie Outlook Online. Możesz teraz wysyłać podpisane i zaszyfrowane wiadomości e-mail, a także odszyfrować wiadomości e-mail, które zostały wysłane do Ciebie za pomocą kontrolki S / MIME.

Jeśli chcesz domyślnie podpisywać lub szyfrować każdą wysyłaną wiadomość e-mail, kliknij Ustawienia> Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.

Outlook's

Kliknij E-mail> S / MIME.

Menu Ustawienia programu Outlook z rozszerzeniem

Włącz jedną lub obie opcje szyfrowania i podpisywania, a następnie kliknij przycisk „Zapisz”.

Ustawienia S / MIME.

Wszystkie wysłane przez Ciebie e-maile będą teraz automatycznie szyfrowane i / lub podpisywane, w zależności od wybranych opcji.

x