Jak cytować obrazy w programie PowerPoint

W Internecie są miliardy obrazów, ale nie wszystkie z nich można wykorzystać bezpłatnie. Dodając licencjonowane zdjęcia do dokumentów programu PowerPoint, prawdopodobnie będziesz musiał zacytować, skąd pochodzą i kto je wykonał. Oto jak.

Zanim zaczniemy, należy pamiętać, że sposób cytowania zdjęć może się różnić. Formalne cytowanie jest wymagane w środowisku akademickim, w którym takie style formalne jak APA są używane do dokumentów. Alternatywnie, licencja na podstawie praw autorskich może wymagać cytowania obrazów w inny sposób, w zależności od używanej licencji.

Jak cytować obrazy i obrazy w programie PowerPoint

Proces cytowania zdjęć i obrazów w programie PowerPoint jest w rzeczywistości dość prosty. W przeciwieństwie do cytatów w programie Microsoft Word lub innym oprogramowaniu Office, PowerPoint nie jest tak naprawdę zaprojektowany z myślą o odwoływaniu się. Nie oznacza to, że nie należy cytować zdjęć w programie PowerPoint – może to być nadal wymagane ze względów akademickich i licencyjnych.

Aby zacytować obraz lub zdjęcie w programie PowerPoint, musisz najpierw otworzyć prezentację programu PowerPoint i wstawić obraz lub obraz.

Aby dodać cytat do obrazu, musisz dodać pole tekstowe. Aby to zrobić, kliknij Wstaw> Pole tekstowe na pasku wstążki.

Naciśnij Wstaw> Pole tekstowe, aby dodać pole tekstowe w programie PowerPoint ”width =” 526 ″ height = ”150 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> Następnie narysuj pole tekstowe za pomocą myszy lub gładzika – umieść to pod obrazem lub w odpowiednim miejscu blisko by do niego. </p>
<p> Po utworzeniu pola tekstowego możesz dodać cytat. </p>
<p> <img loading =

Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zapoznaj się z odpowiednim przewodnikiem po licencjonowaniu obrazów lub przewodnikiem akademickim. W przypadku odniesień akademickich możesz użyć rozszerzenia Usługa Cite This For Me aby utworzyć cytat, który możesz skopiować do pola tekstowego.

Po umieszczeniu cytatu możesz sformatować tekst, korzystając z opcji formatowania na pasku wstążki na karcie „Strona główna”.

Opcje formatowania tekstu w programie PowerPoint na karcie Strona główna na pasku wstążki

Grupowanie tekstu i obrazów cytatów w programie PowerPoint

Po umieszczeniu cytatu prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zakotwiczenie go do obrazu za pomocą funkcji grupowania w programie PowerPoint.

Aby to zrobić, zaznacz pole tekstowe cytatu i obraz za pomocą myszy, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy. W wyświetlonym menu opcji wybierz opcję Grupa> Grupa, aby powiązać obraz i pole tekstowe.

Wybierz opcję Grupa> Grupuj, aby połączyć razem obraz i pole tekstowe ”.  width = ”622 ″ height =” 359 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> Po zgrupowaniu pola tekstowego cytatu i obrazu, wszelkie zmiany wprowadzone w obrazie (na przykład zmiana rozmiaru lub przeniesienie go) zostanie teraz zastosowane do obu jednocześnie. </p>
<p> Aby rozgrupować je później, po prostu powtórz powyższe kroki, klikając prawym przyciskiem myszy obraz lub pole tekstowe, a następnie klikając opcję Grupuj> Rozgrupuj. </p>
<p> < ! - Widżety: Po treści postu -> </div>
<div class =

Zaktualizowano: 8 grudnia 2020 r. O 16:26