Jak cytować obrazy w programie PowerPoint

Udostępnij teraz w social media:

W Internecie są miliardy obrazów, ale nie wszystkie z nich można wykorzystać bezpłatnie. Dodając licencjonowane zdjęcia do dokumentów programu PowerPoint, prawdopodobnie będziesz musiał zacytować, skąd pochodzą i kto je wykonał. Oto jak.

Zanim zaczniemy, należy pamiętać, że sposób cytowania zdjęć może się różnić. Formalne cytowanie jest wymagane w środowisku akademickim, w którym takie style formalne jak APA są używane do dokumentów. Alternatywnie, licencja na podstawie praw autorskich może wymagać cytowania obrazów w inny sposób, w zależności od używanej licencji.

Jak cytować obrazy i obrazy w programie PowerPoint

Proces cytowania zdjęć i obrazów w programie PowerPoint jest w rzeczywistości dość prosty. W przeciwieństwie do cytatów w programie Microsoft Word lub innym oprogramowaniu Office, PowerPoint nie jest tak naprawdę zaprojektowany z myślą o odwoływaniu się. Nie oznacza to, że nie należy cytować zdjęć w programie PowerPoint – może to być nadal wymagane ze względów akademickich i licencyjnych.

  Jak zainstalować Open Snitch na Ubuntu

Aby zacytować obraz lub zdjęcie w programie PowerPoint, musisz najpierw otworzyć prezentację programu PowerPoint i wstawić obraz lub obraz.

Aby dodać cytat do obrazu, musisz dodać pole tekstowe. Aby to zrobić, kliknij Wstaw> Pole tekstowe na pasku wstążki.

Pole tekstowe, aby dodać pole tekstowe w programie PowerPoint ”width =” 526 ″ height = ”150 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”>

Następnie narysuj pole tekstowe za pomocą myszy lub gładzika – umieść to pod obrazem lub w odpowiednim miejscu blisko by do niego.

Po utworzeniu pola tekstowego możesz dodać cytat.

Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zapoznaj się z odpowiednim przewodnikiem po licencjonowaniu obrazów lub przewodnikiem akademickim. W przypadku odniesień akademickich możesz użyć rozszerzenia Usługa Cite This For Me aby utworzyć cytat, który możesz skopiować do pola tekstowego.

  Jak sprawdzić mikrofon na komputerze Mac

Po umieszczeniu cytatu możesz sformatować tekst, korzystając z opcji formatowania na pasku wstążki na karcie „Strona główna”.

Opcje formatowania tekstu w programie PowerPoint na karcie Strona główna na pasku wstążki

Grupowanie tekstu i obrazów cytatów w programie PowerPoint

Po umieszczeniu cytatu prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zakotwiczenie go do obrazu za pomocą funkcji grupowania w programie PowerPoint.

Aby to zrobić, zaznacz pole tekstowe cytatu i obraz za pomocą myszy, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy. W wyświetlonym menu opcji wybierz opcję Grupa> Grupa, aby powiązać obraz i pole tekstowe.

Wybierz opcję Grupa> Grupuj, aby połączyć razem obraz i pole tekstowe ”.  width = ”622 ″ height =” 359 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<div style=

Po zgrupowaniu pola tekstowego cytatu i obrazu, wszelkie zmiany wprowadzone w obrazie (na przykład zmiana rozmiaru lub przeniesienie go) zostanie teraz zastosowane do obu jednocześnie.

Aby rozgrupować je później, po prostu powtórz powyższe kroki, klikając prawym przyciskiem myszy obraz lub pole tekstowe, a następnie klikając opcję Grupuj> Rozgrupuj.

< ! - Widżety: Po treści postu ->

x