Jak DM GIF-y na Instagramie

Instagram to platforma do udostępniania zdjęć. Zbudował swoją bazę użytkowników na udostępnianiu zdjęć ulepszonych za pomocą wbudowanych filtrów, ale także obrócił się i stał się czymś w rodzaju platformy do przesyłania wiadomości. Nikt nie instaluje Instagrama, aby zastąpić swoją aplikację do przesyłania wiadomości, jednak nie można zaprzeczyć, że rozmowy odbywają się za pośrednictwem wiadomości DM w aplikacji. Dlatego Instagram zwykle koncentruje się na nim tak samo, jak na udostępnianiu zdjęć. Możesz teraz DM GIF-y na Instagramie. GIF-y pochodzą od Giphy.

GIFy DM na Instagramie

Ta funkcja została dodana poprzez aktualizację aplikacji, więc upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji. GIF-y w czatach są dostępne zarówno na iOS, jak i na Androida.

Po zaktualizowaniu aplikacji Instagram do najnowszej wersji otwórz aplikację i dotknij przycisku papierowego samolotu w prawym górnym rogu, aby przejść do bezpośrednich wiadomości. Utwórz nowy wątek konwersacji lub wybierz jeden z istniejących.

Obok przycisku ze zdjęciem i sercem w polu wprowadzania tekstu powinien być widoczny przycisk GIF. Dotknij go i wprowadź słowo kluczowe, aby wyszukać GIF.

Stuknij GIF, którego chcesz użyć, a zostanie on wysłany do odbiorcy. GIF-y pochodzą od Giphy, ale nie potrzebujesz aplikacji zainstalowanej na telefonie ani wersji klawiatury, aby korzystać z tej funkcji. Instagram, podobnie jak wiele innych aplikacji, dodał integrację Giphy w aplikacji.

Zauważyliśmy, że pliki GIF w wynikach wyszukiwania są nieco niejasne. Giphy zwykle ma wszystkie GIF-y, a jeśli używasz dedykowanej aplikacji lub używasz jej na Twitterze, uzyskujesz znacznie lepsze wyniki, tj. Takie, które zawierają bardziej popularne GIF-y, których użytkownik prawdopodobnie szuka.

Instagram nie pozwolił jeszcze użytkownikom na udostępnianie GIF-ów. Na razie nadal możesz udostępniać tylko filmy lub zdjęcia, ale aplikacja społecznościowa zaczęła wykorzystywać GIF-y jako środek komunikacji. Facebook zrobił to jakiś czas temu i obsługuje je Whatsapp, a także Facebook Messenger.

Żeby było jasne, GIF-y nie są złe. Po prostu nie wszędzie pasują. W przypadku aplikacji takiej jak Instagram, która koncentruje się na udostępnianiu zdjęć, a te zbyt piękne, GIF-y wydają się nie na miejscu. Na razie mogą być tylko w DM, ale Instagram ma już zapętlone filmy i możesz dodawać GIF-y do swojej historii, więc nie jest zbyt daleko idące, aby pomyśleć, że może to ostatecznie pozwolić ci udostępniać GIF-y na osi czasu. Mogą nazywać to czymś w rodzaju zdjęć na żywo.

x