Jak dodać aplikacje do białej listy w Focus Assist na Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Focus Assist to przydatna funkcja w systemie Windows 10, która pozwala na chwilę wyłączyć powiadomienia. Ma różne tryby, w których powiadomienia są cicho, jeśli oglądasz coś w trybie pełnoekranowym lub grasz w grę. Pozwala na powiadomienia z niektórych aplikacji lub możesz to ustawić tak, aby tylko alarmy mogły cię przerwać i nic więcej. Jeśli korzystasz z ustawienia Priorytet dla Focus Assist, możesz wybrać, które aplikacje mogą wyświetlać powiadomienia. Oto, jak możesz dodać aplikacje do białej listy w Focus Assist.

Powinieneś wiedzieć, że aplikacje umieszczone na białej liście w Focus Assist są wykonywane za pomocą wbudowanej funkcji w systemie Windows 10. W związku z tym ma swoje własne ograniczenia, w przypadku których nie wszystkie aplikacje UWP można umieścić na białej liście. Wygląda na to, że Windows 10 nadal filtruje, które aplikacje są dozwolone, nawet jako wyjątki w Focus Assist.

Aplikacje na białej liście w Focus Assist

Ta biała lista dotyczy tylko trybu Tylko priorytet w Focus Assist. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień System. Wybierz kartę „Focus Assist”, aw trybie priorytetu kliknij „Dostosuj listę priorytetów”.

  Czym jest Reddit Gold i dlaczego chciałbyś go mieć?

Uwaga: Nie musisz włączać trybu Focus Assist i / lub Priority Only, aby uzyskać dostęp do listy aplikacji na białej liście.

Następny ekran będzie zawierał ustawienia połączeń, wiadomości tekstowych, wiadomości i osób. Przewiń obok nich, a zobaczysz sekcję Aplikacje. Kliknij przycisk „Dodaj aplikację” iz wyświetlonego menu wybierz aplikację, którą chcesz dodać do białej listy. To powinno wystarczyć.

Wygląda na to, że aplikacje wykluczone z tej listy nie wyświetlają powiadomień. Jeśli chcesz odwiedzić sekcję powiadomień w aplikacji Ustawienia, przekonasz się, że każda aplikacja w Twoim systemie jest tam wymieniona i możesz pozwolić, aby wyświetlała Ci powiadomienia. Chociaż oznacza to, że mogą wyświetlać powiadomienia, nie dodaje możliwości samej aplikacji do wyświetlania powiadomień. Jeśli aplikacja nie ma funkcji powiadomień, nic nie będzie w stanie Ci pokazać. Przykład: Netflix. Aplikacja nie może wyświetlać powiadomień; nowi pojawią się jako powiadomienia w aplikacji. Możliwe, że Windows 10 zdecyduje się wykluczyć takie aplikacje z listy aplikacji, które można dodać jako wyjątek.

  Czy w Apex Legends można kupić skórki eventowe?

Aplikacje komputerowe, które można dodać do białej listy, nie są bardzo długie. Możesz dodać Chrome lub Firefox, ale nie możesz dodać Steam, który wyświetla powiadomienia o nowych alertach czatu lub nowych osiągnięciach w grze. Oczywiście powiadomienia należą do aplikacji i nie są wysyłane za pośrednictwem centrum powiadomień systemu Windows, więc może to być kolejny powód.

x