Jak dodać boty do serwera Discord

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli prowadzisz serwer Discord, masz szeroką gamę opcji, aby zapewnić swoim członkom fajne funkcje. Jedną z tych funkcji są boty. Dostosowywanie serwera jest proste, gdy nauczysz się dodawać te boty.

Ten artykuł pokaże Ci, jak skonfigurować serwer Discord, wprowadzi Cię w świat botów i wyjaśni, jak dodawać boty do serwera Discord (i dlaczego możesz chcieć).

Co to są boty Discorda?

Boty to po prostu programy komputerowe, które współdziałają z ludźmi (a czasem z innymi botami), aby automatycznie wykonywać określone funkcje. Strona internetowa z pomocnym oknem czatu natychmiast otwiera ofertę rozmowy z Tobą o ich produkcie lub usłudze; to jest bot. Jeśli korzystasz z Reddit, cały czas widzisz interakcje z botami (bip! buczenie!).

Boty mogą być pomocne lub irytujące, w zależności od ich przeznaczenia, konstrukcji i wdrożenia. Na Discordzie boty zapewniają społeczności na serwerze, na którym „mieszkają”, szereg produktywnych i niezbyt produktywnych funkcji. Możesz dodać boty do swojego serwera Discord, które pomogą Ci moderować członków lub sprawić, że Twój serwer będzie trochę bardziej wyjątkowy i zabawny.

Na przykład są boty, które Graj muzykęboty, które na żądanie oferują zabawne memy, boty, które pobierają dla Ciebie statystyki gry, oraz boty, które po wyświetleniu monitu odtwarzają na kanale głośny dźwięk klaksonu.

Znajdowanie dobrych botów

Świat Discord jest pełen botów; istnieją tysiące swobodnie dostępnych botów. Jest lista niektórych głupich i półużytecznych botów tutaj jeśli chcesz, ale użytkownicy, którzy potrzebują poważniejszych botów, mogą je znaleźć na Strona internetowa Carbonitex. Carbonitex jest jednym z najlepszych repozytoriów botów Discord. Kolejnym renomowanym repozytorium botów Discord jest Discord Boty. A Wyszukiwanie na GitHub botów Discord znajdzie prawie wszystko w widoku publicznym dla prawdziwie hardcore’owych.

Dodawanie botów do serwera Discord

Dodanie botów do serwera Discord może być długim procesem za pierwszym razem. Kiedy już to opanujesz, jest to całkiem proste.

  Jak oglądać filmy z większą prędkością

Krok 1 – Włącz dostęp administratora

Aby dodać boty do serwera Discord, musisz być administratorem tego serwera. Jeśli nie jesteś właścicielem serwera, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z właścicielem przed dodaniem czegokolwiek do niego.

 • Na swojej stronie głównej Discord wybierz serwer, do którego chcesz dodać bota (po lewej stronie witryny Discord).
 • Po wybraniu; Wybierz menu rozwijane (nazwa serwera w lewym górnym rogu ekranu z małą strzałką w dół obok).
 • Dotknij „Ustawienia serwera”.
 • Dotknij „Role”.
 • Kliknij „Uprawnienia domyślne”.
 • Przewiń w dół do ustawienia Uprawnienia ogólne i włącz „Administrator”.
 • Kliknij „Zapisz zmiany”.
 • Krok 2 – Zdobądź boty, których chcesz

  Należy pamiętać, że w zależności od strony źródłowej botów możesz zobaczyć „Zaproś” lub „Dodaj boty”. W tym przykładzie użyjemy Dyno, ale instrukcje mogą się różnić, jeśli dodajesz kolejnego bota. Pamiętaj, że będziesz musiał wykonać te kroki dla każdego serwera, którego jesteś właścicielem lub moderatorem.

  Oto jak dodać bota do serwera Discord:

 • Odwiedź stronę bota, którego chcesz dodać. Następnie kliknij opcję logowania.
  Uwaga: Każde źródło będzie miało nieco inne instrukcje. Ale ogólnie rzecz biorąc, większość postępuje zgodnie z krokami podobnymi do tych.
 • Zaloguj się, używając swoich danych logowania Discord. Następnie wybierz serwer, na którym chcesz używać bota i kliknij „Kontynuuj”.
 • Dokonaj wyboru odpowiedniego dla Twojego serwera i kliknij „Autoryzuj”.
 • Przejdź przez proces konfiguracji.
 • Jeśli masz problemy ze znalezieniem swojego serwera, upewnij się, że jesteś zalogowany na Discord w tej samej przeglądarce, której używasz na stronie Botów. Sprawdź również, czy jesteś zalogowany na właściwe konto.

  Jeśli chcesz dodać kogoś jako administratora na swoim serwerze, sprawdź ten TechJunkie na dodanie nowego administratora.

  Bułka z masłem!

  Jeśli jesteś bardziej hardkorowy i chcesz dodawać boty bez zawracania sobie głowy ładnym interfejsem, możesz również dodać je bezpośrednio. Musisz znać identyfikator klienta bota i musisz być zalogowany na serwerze Discord. Jest to metoda, której będziesz potrzebować w przypadku większości botów GitHub, które nie mają interfejsu internetowego.

 • Otwórz przeglądarkę i wklej następujący adres URL: https://discordapp.com/oauth2/authorize?client_id=&scope=bot&permissions=0.
 • Zmień „Bot_Client_ID” w powyższym adresie URL na rzeczywisty identyfikator klienta bota, którego chcesz dodać.
 • Być może nadal będziesz musiał autoryzować bota, mimo że polecenie używa do tego Oauth2.
 • Zarządzanie botem

  Teraz, gdy dodałeś swojego bota, przyjrzyjmy się, jak możesz nim zarządzać. Większość botów ma pulpit nawigacyjny znajdujący się na stronie internetowej z kompleksową kontrolą do moderacji. Ale możesz też dokonać pewnych zmian w ustawieniach Discorda. Powtórzę, poniższe instrukcje będą się różnić w zależności od bota, którego używasz.

    Dostęp do siłowni i Pokèstopów podczas blokady
 • Udaj się na stronę bota i kliknij opcję Dashboard.
 • Przewiń stronę w dół i przejrzyj elementy sterujące oferowane przez Twojego bota.
 • Wprowadź zmiany według własnego uznania.
 • Ponownie, każdy bot będzie miał inne instrukcje i inne możliwości.

  Autoryzacja Twojego bota Discord

  Discord jest bardzo ostrożny z botami i czasami wymaga wielu autoryzacji, aby umożliwić pracę. Mimo że platforma używa Oauth2, aby umożliwić botowi dostęp i interakcję, nadal możesz zobaczyć monit o autoryzację go w kanale.

  Niektóre popularne boty Discord

  Skoro już wiesz, jak dodawać boty, jakie boty powinieneś dodać? Cóż, tylko Ty wiesz, jakie środowisko ma mieć Twój serwer. Oto lista niektórych z bardziej popularnych botów Discord i dlaczego warto je dodać.

  Danty członek wyświetla memy i ma wiele innych funkcji związanych z memami.

  Naleśnik to podstawowy, wielofunkcyjny bot z funkcjami moderacji i odtwarzaniem muzyki.

  Nadeko gra w gry, oferuje hazard i posiada narzędzia administracyjne.

  MedalBot pozwala użytkownikom nagrywać klipy.

  RickBot oferuje ponad 4500 niestandardowych płyt rezonansowych.

  Groovy to bot muzyczny obsługujący Spotify, YouTube i Soundcloud.

  Rytm to bardzo stabilny iw pełni funkcjonalny bot muzyczny.

  Mantaro to konfigurowalny „zabawny” bot.

  Tłumacz to wielojęzyczny bot, który zapewnia natychmiastowe tłumaczenie między ponad 100 językami.

  Więcej zasobów botów

  Istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci wybrać, dostosować, a nawet stworzyć własne boty Discord. Oto niektóre z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych zasobów dotyczących botów dostępnych w Internecie, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości botów.

  Discord.me to duża społeczność Discord, w której użytkownicy mogą dodawać i promować serwery, ale ogólną misją witryny jest „pomaganie ludziom w znajdowaniu społeczności internetowych, które kochają”. Witryna ma 33 kategorie serwerów, od wojskowych po dojrzałe, od anime po sztukę i od fitness po futrzany.

  Aktywny blog informuje członków społeczności na bieżąco, a witryna zawiera przełącznik NSFW, który pozwala uniknąć (lub wyszukać) serwery „po zmroku”.

  Discordbots.org to społeczność Discorda o tematyce botów z szeroką gamą zasobów dla użytkowników botów. Witryna zawiera tysiące sklasyfikowanych i ocenionych botów, a także publikuje i obsługuje własny interfejs API do tworzenia botów, dostępny w wersjach JavaScript, Java, Python, C#/.NET i Go.

  Ta strona jest kopalnią wspaniałych zasobów i przykładów dla twórców botów.

  Bastionbot.org zajmuje interesujące stanowisko filozoficzne dla świata botów – zamiast mieć tuzin botów, z których każdy ma własne funkcje; Bastion próbuje być botem typu „wszystko w jednym”, który poradzi sobie ze wszystkim, czego może potrzebować serwer.

    Jak skonfigurować i używać procedury „Pora snu” Asystenta Google

  Lista funkcji Bastiona obejmuje muzykę, gry, prezenty i promocje, kanał sugestii, głosowanie, profile użytkowników, wirtualne waluty, systemy poziomowania, sklep z serwerami, filtry, wyszukiwania, statystyki gier, wiadomości, funkcje moderacji, emotikony, „zabawne” funkcje, takie jak trąbki i cytaty, sterburta, zaplanowane polecenia oraz wyzwalacze i zdarzenia reakcji. Bastion to w pełni funkcjonalny bot, który może robić prawie wszystko, co chcesz, i regularnie dodaje funkcje.

  karboniteks to strona internetowa gromadząca statystyki poświęcona serwerom i botom Discord i jest fantastycznym źródłem informacji dla tych, którzy chcą zobaczyć, gdzie dzieje się akcja na polu gry serwera i botu. Możesz zaprosić Carbonitex do monitorowania Twojego serwera i zbierania statystyk, aby pokazać, gdzie jesteś w świetnym ekosystemie serwerów.

  Często Zadawane Pytania

  Boty to świetne narzędzie do wykorzystania jako administrator serwera Discord. Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  Jak stworzyć serwer Discord?

  Właściwie mamy artykuł do przeprowadzi Cię przez proces tworzenia serwera. Proces jest stosunkowo prosty i możesz mieć wiele serwerów za darmo. Oznacza to, że możesz stworzyć serwer dla znajomych z Minecrafta i osobny serwer dla znajomych z Call of Duty.

  Możesz nawet stworzyć serwer Discord na spotkania biznesowe lub szkolne!

  Czy muszę dodać bota do każdego serwera?

  Tak. Powiedzmy, że chcesz dodać bota muzycznego do swoich serwerów; musisz wykonać powyższe kroki dla każdego serwera.

  Dodałem bota, ale nic nie robi. Co jest nie tak?

  W zależności od dodanego bota, możesz mieć pewne problemy, ponieważ coś jest nie tak z samym botem. Jednak w większości przypadków musisz przejść do opcji „Role” w ustawieniach serwera i przyznać odpowiednie uprawnienia swojemu mechanicznemu pomocnikowi.

  Większość botów ma pulpit nawigacyjny na swojej stronie internetowej. Jeśli dodałeś role, ale nadal nie działa poprawnie, przejdź do witryny bota i sprawdź uprawnienia moderatora. Na przykład bot Mee6 jest niezwykle popularny, ale musisz włączyć uprawnienia Moderatora ze strony internetowej, zanim cokolwiek zrobi.

  Czy muszę być administratorem, aby dodawać boty?

  Tak, jeśli nie masz włączonych uprawnień administratora, nie możesz dodać bota do tego serwera. Zawsze możesz poprosić właściciela lub administratorów o dostęp do tych uprawnień. Administratorzy zastrzegają sobie możliwość odmowy udzielenia niezbędnych uprawnień w zależności od tego, co próbujesz osiągnąć i twoich relacji z nimi.

  Czy mogę dodać bota na Discord mobile?

  Tak! Wersja komputerowa jest nieco łatwiejsza w obsłudze niż wersja mobilna; możliwe jest dodanie większości botów do serwera Discord na urządzeniu mobilnym. Otwórz wybraną przeglądarkę internetową i przejdź do strony bota, którego chcesz dodać. Autoryzuj bota i wybierz serwer, na którym będziesz go używać.

  x