Jak dodać cień w Paint.net na Windows 10

Paint.net to edytor obrazów, który jest bardziej zaawansowany niż aplikacja Paint w systemie Windows 10, ale mniej skomplikowany i bogaty w funkcje niż Photoshop lub GIMP. Jest to idealne narzędzie dla każdego, kto ma nieco zaawansowane potrzeby edycji obrazu, których Paint na pewno nie może zaspokoić. Paint.net miał kiedyś funkcję zapasów do dodawania cienia, ale wydaje się, że ta funkcja została usunięta w jednej z jej aktualizacji. Jeśli chcesz dodać cień w Paint.net, będziesz musiał przejść z efektem innej firmy.

Upuść cień w Paint.net

Jeśli masz otwarty Paint.net, zamknij go. Idź do Paint.net Effects i pobierz plik ZIP EFFECTS. To jest strona internetowa strony trzeciej i nie jest w żaden sposób powiązana z Paint.net. Wyodrębnij plik, a znajdziesz w nim wiele plików DLL.

Otwórz Eksploratora plików i przejdź do następującej lokalizacji.

C:Program Filespaint.netEffects

Wklej pliki DLL z wyodrębnionego pliku ZIP w tym folderze. Będziesz potrzebować uprawnień administratora, aby dodać elementy do tego folderu.

Otwórz nowy plik w Paint.net. Upewnij się, że rozmiar płótna ma miejsce wokół krawędzi, aby dodać cień do obiektu. Obiekt tutaj to wszystko, co dodajesz jako warstwę. Jeśli masz obraz, do którego chcesz dodać cień, dodaj go jako warstwę do pliku. Jeśli obraz jest zbyt duży, zwiększ rozmiar płótna lub zmień rozmiar obrazu.

Następnie przejdź do Efekty> Obiekt> Upuść cień. W oknie, które zostanie otwarte, dostosuj cień. Możesz zmienić, jak daleko się rozciąga, kolor cienia, ile jest przesunięty względem rzeczywistego obiektu i jak przezroczysty / nieprzezroczysty. Możesz także dodać efekt rozmycia do cienia.

Kiedy zapisujesz obraz po dodaniu cienia, zastanów się, jak to wygląda jako całość. Jeśli potrzebujesz, aby cień nadal wyglądał jak cień, tj. Miał wygląd półprzezroczysty, powinieneś zapisać obraz jako plik PNG. Jeśli element / obiekt, do którego dodano cień, będzie dobrze wyglądał z nieco bardziej płaskim cieniem, możesz użyć formatu JPEG. Spróbuj zapisać oba, zanim zamkniesz plik i sprawdź, który z nich wygląda lepiej. Zalecamy korzystanie z plików PNG, ale pliki PNG są zwykle znacznie cięższe / większe niż pliki JPEG.

To trochę tajemnica, dlaczego Paint.net postanowił usunąć ten przydatny mały efekt z aplikacji. Trudno będzie znaleźć inny edytor obrazów, który pozwala dodać ten efekt przy użyciu tych samych opcji dostosowywania, co Paint.net.