Udostępnij teraz w social media:

Paint.net to edytor obrazów, który jest bardziej zaawansowany niż aplikacja Paint w systemie Windows 10, ale mniej skomplikowany i bogaty w funkcje niż Photoshop lub GIMP. To idealne narzędzie dla każdego, kto ma nieco zaawansowane potrzeby w zakresie edycji obrazu, których Paint z pewnością nie może spełnić. Paint.net miał kiedyś funkcję zapasów do dodawania cienia, ale wydaje się, że ta funkcja została usunięta w jednej z jej aktualizacji. Jeśli chcesz dodać cień w Paint.net, będziesz musiał skorzystać z efektu strony trzeciej.

Rzuć cień w Paint.net

Jeśli masz otwarty Paint.net, zamknij go. Przejdź do Paint.net Effects i pobierz plik ZIP EFFECTS. To jest strona internetowa strony trzeciej i nie jest w żaden sposób powiązana z Paint.net. Wypakuj plik, a wewnątrz znajdziesz wiele plików DLL.

Sprawdź -   Jak udostępniać linki „Utwórz kopię” do plików Google

Otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji.

C:Program Filespaint.netEffects

Wklej pliki DLL z wyodrębnionego pliku ZIP w tym folderze. Będziesz potrzebować uprawnień administratora, aby dodawać elementy do tego folderu.

Otwórz nowy plik w Paint.net. Upewnij się, że rozmiar płótna ma miejsce wokół krawędzi, aby dodać cień do obiektu. Obiekt w tym miejscu to wszystko, co dodasz jako warstwę. Jeśli masz obraz, do którego chcesz dodać cień, dodaj go jako warstwę do pliku. Jeśli obraz jest zbyt duży, zwiększ rozmiar obszaru roboczego lub zmień rozmiar obrazu.

Następnie przejdź do Efekty> Obiekt> Cień. W oknie, które zostanie otwarte, dostosuj cień. Możesz zmienić, jak daleko jest rozłożony, kolor cienia, ile jest odsunięty od rzeczywistego obiektu i jak jest przezroczysty / nieprzezroczysty. Możesz także dodać efekt rozmycia do cienia.

Sprawdź -   Pobierz i graj w Classic Chess Titans na Windows 10 (TUTORIAL)

Zapisując obraz po dodaniu cienia, zastanów się, jak wygląda jako całość. Jeśli chcesz, aby cień nadal wyglądał jak cień, tj. Miał wygląd półprzezroczysty, powinieneś zapisać obraz jako plik PNG. Jeśli element / obiekt, do którego dodałeś cień, będzie dobrze wyglądał z nieco bardziej płaskim cieniem, możesz użyć formatu JPEG. Spróbuj zapisać w obu, zanim zamkniesz plik i zobacz, który z nich wygląda lepiej. Zalecamy używanie formatu PNG, ale pliki PNG są zwykle znacznie cięższe / większe niż pliki JPEG.

Trochę tajemnicą jest, dlaczego Paint.net zdecydował się usunąć ten przydatny mały efekt z aplikacji. Trudno będzie znaleźć inny edytor obrazów, który pozwala dodać ten efekt z takimi samymi opcjami dostosowywania, jak zrobił to Paint.net.

Sprawdź -   Jak zastosować dwa filtry do jednego zdjęcia w Snapchacie