Jak dodać Dock do paska Touch Bar na MacBooku

Udostępnij teraz w social media:

Pasek dotykowy nie jest najbardziej niesamowitą rzeczą, którą wymyślił Apple, a dobre aplikacje do niego są nadal rzadkie. Trochę się przyzwyczaić, ponieważ elementy sterujące na pasku dotykowym są świadome kontekstu i zmieniają się w zależności od tego, która aplikacja jest aktualnie aktywna. Możesz zmusić pasek dotykowy, aby zachowywał się zupełnie inaczej z odpowiednią aplikacją, np. Możesz dodać do niego zegar lub dodać do niego niestandardowy przycisk. Pock to bezpłatna aplikacja typu open source, która może dodać Dock do paska Touch Bar. Dock będzie wszechobecny, co oznacza, że ​​jest zawsze dostępny, niezależnie od tego, która aplikacja jest aktywna. Możesz wtedy ukryć Dock na ekranie.

  Jak ukryć skróty do witryny na stronie nowej karty Chrome

Zadokuj do paska Touch Bar

Pobierz Pock i uruchom go. Aplikacja wymaga specjalnego dostępu do ułatwień dostępu, więc przy pierwszym uruchomieniu poprosi o dodatkowe uprawnienia. Przejdź do aplikacji Preferencje systemowe i daj dostęp do Pocka.

Możesz uruchomić Pocka w jednym z dwóch trybów; z ukrytym paskiem kontrolnym lub z widocznym paskiem kontrolnym. Po wyświetleniu paska kontrolnego zwinięty pasek kontrolny znajduje się po prawej stronie, a ikony Docku po lewej stronie. Po ukryciu paska sterowania masz tylko aplikacje w Docku. Aby ustawić tryb, w którym działa Pock, kliknij ikonę aplikacji na pasku menu i wybierz Preferencje. W oknie Preferencje włącz opcję „Ukryj pasek kontrolny”.

Dock na pasku dotykowym pokaże odznaki aplikacji, które mają nowe powiadomienia, ale biorąc pod uwagę ograniczoną wysokość paska dotykowego, nie będzie w stanie wyświetlić liczby nowych powiadomień. Na przykład zobaczysz czerwoną kropkę dla nowych wiadomości iMessage, ale nie będziesz w stanie określić, ile masz nieprzeczytanych wiadomości.

  Czym są słuchawki Dolby Dimension?

Ikony Docka widoczne na pasku dotykowym będą również wskazywać, które aplikacje są aktualnie uruchomione, za pomocą małej niebieskiej kropki pod nimi. Wszelkie elementy przypięte do Docka, w tym foldery, pojawią się na pasku Touch Bar. Wystarczy dotknąć elementu, aby go otworzyć.

Innym ustawieniem, z którym możesz chcieć się bawić, jest częstotliwość odświeżania plakietki powiadomienia. Domyślnie Pock będzie sprawdzać nowe powiadomienia co dziesięć sekund, ale możesz to zwiększyć w swoich preferencjach. To nie jest taka wielka sprawa, ponieważ plakietka nie pokazuje, ile jest powiadomień, ale mimo to przydatne jest posiadanie tych wskaźników, ponieważ zapobiega to pominięciu ważnych alertów.

  Przeglądarka Chrome do uruchamiania Audio jako osobnego procesu

x