01/26/2022

Jak dodać dzielniki do paska menu w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Wygodne są aplikacje uruchamiane z paska menu lub takie, które można ustawić tak, aby uruchamiały się z niego zamiast z Docka. Pasek menu ma więcej miejsca i w przeciwieństwie do Docka, nie musisz uzyskiwać z niego dostępu do swoich podstawowych aplikacji. Możesz go używać do różnych rzeczy, np. Kontrolowania muzyki, robienia szybkich notatek, zarządzania głośnością, monitorowania zasobów systemu i nie tylko. Aplikacja działająca z paska menu nie jest mniej zdolna niż aplikacja działająca z Docka. Jeśli masz wiele aplikacji na pasku menu, możesz potrzebować łatwego sposobu ich organizacji. Rozważ zastosowanie przekładek do zadania. Oto jak dodać dzielniki do paska menu w systemie macOS.

Dodaj przekładki do paska menu

Możesz dodać dzielniki do paska menu w systemie macOS za pomocą bezpłatnej aplikacji typu open source o nazwie Rozdzielacz paska menu. Ta aplikacja daje użytkownikom swobodę dodawania dowolnej liczby przekładek, umieszczania przekładek w dowolnym miejscu i wybierania spośród trzech różnych „twarzy”, jakiego rodzaju przekładki użyć.

Pobieranie i uruchom aplikację, a domyślnie doda pionową linię do paska menu. Jest to domyślna twarz, którą będzie mieć każdy nowy dzielnik, który dodasz. Zmiana jest łatwa.

Kliknij dodaną przegrodę iz menu wybierz opcję „Ustaw ikonę”. Podmenu pokaże trzy typy ikon, które możesz dodać. Ikona „Puste” to po prostu spacja zamiast pionowej linii. Możesz poszerzyć przestrzeń, wybierając „Gruby”, lub zawęzić ją, wybierając „Cienki” z jej podmenu.

Sprawdź -   Jak zaoszczędzić czas dzięki motywom programu Excel

Pozostałe dwie opcje pozwalają dodać pionową linię lub kropkę. Aby dodać drugi dzielnik, wybierz opcję „Dodaj rozdzielacz”. Użyj opcji „Usuń rozdzielacz”, aby go usunąć.

Domyślnie rozdzielacz / dzielnik dodawany jest na samym końcu linii ikon już obecnych na pasku menu. Aby je przenosić, przytrzymaj klawisz Command, a następnie przeciągnij ikony na pasku menu, aby ustawić je w dowolny sposób. Ta zmiana układu jest standardową funkcją systemu macOS, a nie czymś, co dodaje Pasek menu.

Możesz zmienić układ paska menu w dowolnym momencie. Jeśli używasz aplikacji do ukrywania ikon paska menu, możesz użyć go wraz z Splitterem paska menu, aby utrzymać porządek i przejrzystość paska menu.

x