Jak dodać emotikony do swojego filmu Tik Tok

Świat TikTok jest ogromny i różnorodny i obejmuje prawie każdy temat, jaki można sobie wyobrazić. Jeśli zaczynasz tworzyć filmy, możesz dodać charakter lub wyróżnienie za pomocą emotikonów. Podobnie jak w wiadomościach tekstowych, emotikony pomagają przekazać wiadomość i mogą być dodane jako warstwa w twoim dziele obok występu. Ten samouczek pokaże Ci, jak dodawać emotikony do swojego filmu TikTok.

Emotikony idealnie pasują do nastoletniej publiczności TikTok. Chociaż są one powszechnie używane we wszystkich grupach wiekowych, nigdzie nie widzisz więcej emoji w komunikacji niż z nastolatkami. Nawet ktoś w moim wieku może zobaczyć użyteczność i moc emoji, a jeśli ja, to każdy może.

Jeśli chcesz dodać emotikony do swoich filmów TikTok, czytaj dalej.

Dodawanie emotikonów do filmów TikTok

Emotikony są dodawane jako warstwa do Twojego filmu w postprodukcji. Nagrywasz wideo jak zwykle, a następnie dodajesz emoji jako warstwę, tak samo jak naklejki. Właściwy proces ich dodawania jest prosty, ale planowanie filmu w umyśle podczas nagrywania go w celu odniesienia się do emoji lub dopasowania ich jest znacznie trudniejsze!

Aby dodać emotikony do filmu, wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz aplikację TikTok.
 • Utwórz film i zaplanuj, gdzie mają się pojawiać Twoje emotikony.
 • Wybierz czerwoną ikonę haczyka w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Wybierz ikonę buźki u dołu nowego okna, aby uzyskać dostęp do naklejek.
 • Wybierz kartę Emoji u góry okna, aby uzyskać dostęp do listy emoji.
 • Wybierz emotikon z listy, a pojawi się on w Twoim filmie.
 • Przeciągnij i upuść emotikon w miejscu, w którym ma się pojawić w filmie.
 • Powtórz dla tylu emotikonów, ile chcesz zobaczyć w swoim filmie.
 • Uzupełnij swój film tak, jak zwykle.
 • Wokół każdego emoji dostępne są dwie opcje, minutnik i opcja przypinania. Timer ustawia czas, w którym pojawia się on na ekranie, a opcja przypinania umożliwia przymocowanie naklejki do obiektu w klipie, który pozostanie na swoim miejscu i zmienia rozmiar w zależności od ruchu wideo.

  Aby skorzystać z minutnika, wybierz opcję obok emotikonów, a na dole pojawi się oś czasu. Użyj tego, aby skonfigurować, kiedy i jak długo poszczególne emotikony będą pojawiać się w Twoim filmie. Po zakończeniu zaznacz znacznik wyboru.

  TikTok używa standardowego zakresu emotikonów, które widzisz na telefonie lub w innych aplikacjach. Zawierają zwykłą mieszankę twarzy, postaci, jedzenia, przedmiotów, budynków, środków transportu i nie tylko. Są uniwersalnym asortymentem, więc powinny być od razu znajome.

  Nagrywanie wideo za pomocą emotikonów

  Jak wspomniałem wcześniej, rzeczywisty proces dodawania emoji jest łatwy. Zaplanowanie, jakich emotikonów użyć i gdzie umieścić je w filmie, jest trudne. Nagranie wideo podczas jednoczesnego występu i pozostawienie miejsca na dopasowanie emoji jest jeszcze trudniejsze! To wymaga praktyki, ale możesz to zrobić.

  Wiele zależy od tego, co robisz z emoji. Jeśli dodajesz je tylko dla zainteresowania, wystarczy zostawić trochę miejsca w ramce nad głową lub każdym ramieniem, aby dodać emoji. Jeśli planujesz wykorzystać je jako część swojego występu, jest to trudniejsze.

  Wiele TikTokerów używa emotikonów i używa gestów, aby włączyć emotikony do ich działania. To wymaga praktyki i umiejętności dzielenia się koncentracją. Część na temat wydajności, a część na wizualizacji, jak wyglądasz na ekranie i gdzie pójdzie emoji. To umiejętność, której nie mam, ale jestem pewien, że mógłbyś ją rozwinąć, jeśli jeszcze jej nie masz.

  Staraj się nie używać zbyt wielu emotikonów naraz, ponieważ może to rozpraszać. Użycie pary do podkreślenia czegoś w filmie lub dodania kreatywnego rozmachu jest często skuteczniejsze niż zalanie ekranu mylącym bałaganem kolorów i animacji. To jeden z tych momentów, w których mniej naprawdę może oznaczać więcej!

  Jeśli spojrzysz na niektóre z najskuteczniejszych filmów, które zawierają emotikony, będą one przyklejać się do kilku naraz na ekranie. To dobra droga. Możesz zastąpić emoji innymi, korzystając z funkcji timera, ale utrzymywanie liczb na rozsądnym poziomie oznacza, że ​​nadal jesteś gwiazdą programu, a nie emoji.

  Masz jakieś rady dotyczące używania emotikonów w swoich filmach TikTok? Chcesz udostępnić ulubiony film z emotikonami? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!

  x