Jak dodać GIF do swojej historii na Instagramie

GIF-y nadal będą się dobrze rozwijać w 2018 roku. Instagram właśnie dodał obsługę GIF-ów. Nie możesz publikować GIF-ów jako rzeczywistych postów. Zamiast tego możesz dodać GIF-y do swojej historii na Instagramie jako naklejki. Będą animowane, nawet jeśli udostępniasz zdjęcie, a nie wideo. Oto jak dodać GIF do swojej historii na Instagramie.

GIF-y na Instagramie to nowa funkcja obsługiwana przez Giphy. Nie musisz instalować aplikacji Giphy ani klawiatury Giphy, musisz jednak zaktualizować aplikację Instagram. Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich na całym świecie i jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida. Po zaktualizowaniu możesz dodać GIF do swojej historii na Instagramie.

Otwórz aplikację i przesuń palcem w prawo lub dotknij ikony aparatu w lewym górnym rogu. Zrób zdjęcie lub wybierz ostatnie z rolki aparatu. Stuknij przycisk Naklejka u góry. To ten z uśmiechniętą buźką. Spowoduje to otwarcie szuflady z naklejkami. Poszukaj tego z paskiem wyszukiwania z napisem GIF.

Możesz zobaczyć, które GIF-y są popularne w Giphy lub możesz wyszukać GIF za pomocą paska wyszukiwania. Kliknij GIF, który chcesz dodać. Podobnie jak statyczne naklejki, możesz przesuwać GIF-y i szczypać, aby zmienić ich rozmiar. Stuknij przycisk Udostępnij i udostępnij zdjęcie w swojej historii lub wyślij je znajomemu.

Nie możesz dodawać naklejek GIF do swoich postów na Instagramie. To może brzmieć zachęcająco, ale ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, są GIF-y w kanale domowym. Zamieniłby Instagram w bałagan, a nie miejsce na ładne, atrakcyjne wizualnie zdjęcia.

GIF-y są miłym dodatkiem do historii na Instagramie, szczególnie jeśli nie lubisz używać masek AR, które, chyba że udostępniasz wideo, nie są zbyt zabawne. GIF-y są przeznaczone głównie dla użytkowników, którzy wolą udostępniać zdjęcia w swoich historiach na Instagramie, a nie filmy.

Nadal masz inne domyślne naklejki na Instagramie, których możesz użyć, i możesz dodać zarówno statyczne naklejki, jak i GIF-y do zdjęcia. Miejmy nadzieję, że Instagram nie wycofa statycznych naklejek teraz, gdy mamy GIF-y. Wiele innych aplikacji społecznościowych i aplikacji do czatu dodało obsługę GIF-ów, większość pochodzi od Giphy i są popularne. Jeśli są wystarczająco popularne na Instagramie, aplikacja nie będzie miała powodu, aby wspierać istniejące naklejki, chyba że chce, aby były tam tylko po to, aby rywalizować ze Snapchatem.