Jak dodać GIF do swojej historii na Instagramie

Udostępnij teraz w social media:

GIF-y nadal będą się dobrze rozwijać w 2018 roku. Instagram właśnie dodał obsługę GIF-ów. Nie możesz publikować GIF-ów jako rzeczywistych postów. Zamiast tego możesz dodać GIF-y do swojej historii na Instagramie jako naklejki. Będą animowane, nawet jeśli udostępniasz zdjęcie, a nie wideo. Oto jak dodać GIF do swojej historii na Instagramie.

GIF-y na Instagramie to nowa funkcja obsługiwana przez Giphy. Nie musisz instalować aplikacji Giphy ani klawiatury Giphy, musisz jednak zaktualizować aplikację Instagram. Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich na całym świecie i jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida. Po zaktualizowaniu możesz dodać GIF do swojej historii na Instagramie.

  Jak naprawić automatyczne śledzenie kont spamowych na Instagramie

Otwórz aplikację i przesuń palcem w prawo lub dotknij ikony aparatu w lewym górnym rogu. Zrób zdjęcie lub wybierz ostatnie z rolki aparatu. Stuknij przycisk Naklejka u góry. To ten z uśmiechniętą buźką. Spowoduje to otwarcie szuflady z naklejkami. Poszukaj tego z paskiem wyszukiwania z napisem GIF.

Możesz zobaczyć, które GIF-y są popularne w Giphy lub możesz wyszukać GIF za pomocą paska wyszukiwania. Kliknij GIF, który chcesz dodać. Podobnie jak statyczne naklejki, możesz przesuwać GIF-y i szczypać, aby zmienić ich rozmiar. Stuknij przycisk Udostępnij i udostępnij zdjęcie w swojej historii lub wyślij je znajomemu.

Nie możesz dodawać naklejek GIF do swoich postów na Instagramie. To może brzmieć zachęcająco, ale ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, są GIF-y w kanale domowym. Zamieniłby Instagram w bałagan, a nie miejsce na ładne, atrakcyjne wizualnie zdjęcia.

  Jak usunąć konto z aplikacji Instagram na iPhone'a lub Androida?

GIF-y są miłym dodatkiem do historii na Instagramie, szczególnie jeśli nie lubisz używać masek AR, które, chyba że udostępniasz wideo, nie są zbyt zabawne. GIF-y są przeznaczone głównie dla użytkowników, którzy wolą udostępniać zdjęcia w swoich historiach na Instagramie, a nie filmy.

Nadal masz inne domyślne naklejki na Instagramie, których możesz użyć, i możesz dodać zarówno statyczne naklejki, jak i GIF-y do zdjęcia. Miejmy nadzieję, że Instagram nie wycofa statycznych naklejek teraz, gdy mamy GIF-y. Wiele innych aplikacji społecznościowych i aplikacji do czatu dodało obsługę GIF-ów, większość pochodzi od Giphy i są popularne. Jeśli są wystarczająco popularne na Instagramie, aplikacja nie będzie miała powodu, aby wspierać istniejące naklejki, chyba że chce, aby były tam tylko po to, aby rywalizować ze Snapchatem.

  Jak śledzić hashtagi na Instagramie

x