Jak dodać hasło do istniejącego archiwum

Udostępnij teraz w social media:

Możesz zabezpieczyć hasłem archiwum lub plik spakowany. WinRAR, aplikacja do kompresji dla użytkowników systemu Windows, obsługuje ochronę hasłem. Możesz dodać hasło do archiwum podczas jego tworzenia. Podczas rozpakowywania archiwum będziesz musiał wprowadzić hasło, zanim będziesz mógł uzyskać dostęp do plików w środku. Jeśli chcesz dodać hasło do istniejącego archiwum WinRAR, możesz pomyśleć, że jest to niemożliwe. Oczywistym sposobem dodania hasła do istniejącego archiwum jest jego rozpakowanie i ponowne skompresowanie. Możesz dodać hasło podczas kompresji. Istnieje jednak znacznie łatwiejszy sposób dodania hasła do istniejącego archiwum za pomocą programu WinRAR. Nie musisz go wyodrębniać ani nic. Oto, co musisz zrobić.

  Jak zaktualizować oprogramowanie myszy myszy Corsair w systemie Linux

Musisz zainstalować WinRAR w swoim systemie. Kliknij archiwum prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz za pomocą WinRAR” z menu kontekstowego. Wybierz Narzędzia> Konwertuj archiwa. Możesz też po prostu dotknąć Ctrl + Q.

Otworzy się okno „Konwertuj archiwa”. Archiwum, które kliknąłeś prawym przyciskiem myszy, zostanie dodane do sekcji „Archiwa do konwersji”. Wszystko, co musisz zrobić na tym ekranie, to kliknąć przycisk „Kompresja”.

Przycisk „Kompresja” otworzy okno „Ustaw domyślne opcje kompresji”. To okno będzie znajome, jeśli kiedykolwiek dodałeś hasło do archiwum w czasie jego tworzenia.

Kliknij „Ustaw hasło” i wprowadź hasło do archiwum. W oknie Enter Password, które zostanie otwarte, będzie można zaszyfrować archiwum. Możesz to sprawdzić i zaszyfrować archiwum jednocześnie dodając do niego hasło.

  Jak używać polecenia czasu w systemie Linux

Winrar zajmie trochę czasu, aby zaszyfrować i zabezpieczyć archiwum hasłem. Im większe archiwum, tym dłużej zajmie dodanie do niego hasła i szyfrowania.

Po zakończeniu procesu będziesz mieć nowy plik archiwum. Nie nadpisze poprzedniego archiwum. To nowe archiwum będzie chronione hasłem. Oryginalne archiwum pozostanie wolne od hasła. Uważaj, który z nich udostępniasz. Możesz usunąć oryginalne archiwum po utworzeniu nowego w oknie Ustaw hasło.

Dodając hasło do istniejącego archiwum oszczędzasz czas. Proces ten trwałby znacznie dłużej, gdybyś najpierw go wyodrębnił, a następnie skompresował ponownie. W przypadku większych archiwów wyodrębnianie może zająć trochę czasu, a ta metoda pozwala całkowicie uniknąć ekstrakcji. Nie ma sposobu na skrócenie czasu kompresji. Po dodaniu hasła do istniejącego archiwum jest ono ponownie szyfrowane, co jest czasochłonne.

  Jak przesyłać strumieniowo pakiet Office bez kabla

x