Jak dodać hibernację do menu zasilania w systemie Windows 10

Jeśli zostawisz system Windows na chwilę bez nadzoru, automatycznie przejdzie w tryb uśpienia. Użytkownicy mają możliwość dostosowania czasu, przez jaki system musi pozostać bez nadzoru, zanim przejdzie w tryb uśpienia. Jeśli ustawiłeś funkcję automatycznego uśpienia przez dość długi czas, możesz również wymusić uśpienie systemu z menu zasilania. Jest też inny tryb, w który możesz wprowadzić swój system; Hibernować. Hibernacja jest częścią systemu Windows od czasu systemu Windows 7. Jest to jedna z czterech opcji, które zwykle można znaleźć w menu zasilania, pozostałe trzy to Uśpij, Uruchom ponownie i Zamknij. Niektórzy użytkownicy mogą jednak nie widzieć tej opcji. W takim przypadku oto, jak dodać hibernację do menu zasilania.

Dodaj hibernację do menu zasilania

Nie potrzebujesz uprawnień administratora, aby dodać Hibernację do menu zasilania. Ta opcja jest dodawana dla każdego użytkownika.

Otwórz Opcje zasilania, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę baterii w zasobniku systemowym i wybierając Opcje zasilania. Alternatywnie wklej następujące elementy na pasku lokalizacji w Eksploratorze plików i naciśnij Enter.

Control PanelHardware and SoundPower Options

Spójrz na opcje po lewej stronie i kliknij opcję „Wybierz działanie przycisków zasilania”.

Na następnym ekranie kliknij „Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne”, a następnie przewiń w dół nieco dalej.

Zobaczysz pole wyboru o nazwie „Hibernacja”. Zaznacz tę opcję i kliknij Zapisz zmiany.

Hibernacja vs uśpienie

Hibernacja różni się od całkowitego wyłączenia systemu, ale różni się także od stanu uśpienia. W stanie snu wszystko jest zawieszone. Twoje pliki są zrzucane do pamięci, dzięki czemu nie tracisz żadnej pracy. Windows i system są włączone, ale działają z bardzo niskim poborem mocy.

W trybie hibernacji system Windows nie zapisuje Twojej pracy, tj. Otwiera aplikacje, pliki i foldery w pamięci. Zamiast tego zapisuje je na twoim dysku, tj. Na twardym dysku, a twój komputer jest całkowicie wyłączony.

Pomiędzy trybem uśpienia i hibernacji komputer potrzebuje więcej czasu na uruchomienie z trybu hibernacji. Powinniśmy wspomnieć, że Windows 10 był znany z błędnego trybu hibernacji. Czasami nie wychodzi z trybu hibernacji, a użytkownicy mają czarny ekran. Jest to stary błąd, który teraz prawie nie istnieje w obecnej stabilnej wersji systemu Windows 10.

Chociaż komputer jest wyłączony w trybie hibernacji, nie oznacza to prawidłowego zamknięcia. Oznacza to, że jeśli zainstalowałeś lub zaktualizowałeś oprogramowanie, które wymaga ponownego uruchomienia systemu, np. ITunes, będziesz musiał ponownie uruchomić system lub zamknąć go i ponownie uruchomić później, gdy zechcesz pracować. Przejście do trybu hibernacji nie zakończy aktualizacji ani instalacji.

x