Udostępnij teraz w social media:

Telefony od dawna mają funkcję ICE, kiedy były prostymi telefonami z funkcjami, a nie smartfonami. Ponieważ iOS i Android przejęły rynek smartfonów, funkcja szybko zniknęła. W starych telefonach z funkcjami był to niewiele więcej niż numer telefonu, na który należało zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. W przypadku smartfonów arkusz kontaktowy w nagłych wypadkach może być jeszcze bardziej przydatny. Firma Apple oficjalnie dołączyła identyfikator medyczny do systemu iOS 8, który umożliwiał każdemu dostęp do najważniejszych informacji medycznych i kontaktowych z zablokowanego urządzenia z systemem iOS. W systemie Android 7.0 firma Google wprowadziła informacje alarmowe; to nowa funkcja, która pozwala ustawić punkty kontaktowe w nagłych wypadkach, a także wprowadzić podstawowe informacje medyczne, takie jak grupa krwi, alergie, leki i status dawcy narządów, dzięki czemu można uzyskać do nich dostęp z ekranu blokady. Oto jak dodać informacje i uzyskać do nich dostęp z ekranu blokady.

Sprawdź -   Ups! AppLock używa wzoru klawisza głośności, aby uniemożliwić dostęp do aplikacji [Android]

Konfigurowanie informacji alarmowych

Przejdź do aplikacji Ustawienia i dotknij Użytkownicy. W sekcji „Ustawienia ekranu blokady” zobaczysz „Informacje alarmowe”. Dotknij go. Ekran informacji alarmowych jest podzielony na dwie zakładki; jeden do informacji medycznych i jeden do kontaktów w nagłych wypadkach.

Możesz podać swoje imię i nazwisko, adres domowy, grupę krwi, alergie, przyjmowane leki, status dawcy narządu oraz wszelkie dodatkowe notatki medyczne, które uznasz za konieczne w przypadku nagłego wypadku medycznego. Na karcie Kontakty możesz wybrać, do kogo należy zadzwonić, jeśli coś Ci się stanie.

Informacje awaryjne w systemie Android 1

Dostęp do informacji alarmowych z ekranu blokady

Ustawione informacje alarmowe są dla Ciebie, ale nie będziesz osobą, która będzie mieć do nich dostęp w sytuacji awaryjnej. W przypadku niezdolności do pracy, np. Utraty przytomności, dostęp do niej będą mieli lekarze lub osoby postronne, gdy będą próbować Ci pomóc. Oczywiście nie będą wiedzieć, jakie jest twoje hasło, dlatego informacje alarmowe można uzyskać z ekranu blokady bez konieczności odblokowywania telefonu.

Sprawdź -   Terrain Home to program uruchamiający aplikacje z inteligentnym wyszukiwaniem uniwersalnym [Android]

Na urządzeniu z Androidem 7.0 przesuń palcem w górę po ekranie blokady, aby je odblokować. Poprosi o podanie kodu dostępu / kodu PIN. U dołu klawiatury numerycznej będzie przycisk „Emergency”. Dotknij go raz, a u góry ekranu pojawi się nowy przycisk „Informacje alarmowe”. Dotknij go, a zmieni kolor na czerwony, prosząc o ponowne dotknięcie go, aby wyświetlić informacje. Dotknij przycisku, gdy zmieni kolor na czerwony, a będziesz mieć dostęp do wszystkich informacji alarmowych, które dodał użytkownik

android-lock-screen-Emergencyandroid-lock-screen-Emergency-info

Powinniśmy tutaj wspomnieć, że nawet jeśli nie masz telefonu z Androidem, dobrze jest wiedzieć, jak możesz uzyskać dostęp do informacji alarmowych na urządzeniu z Androidem. Na świecie jest wielu użytkowników Androida i nigdy nie wiadomo, kiedy możesz komuś pomóc.

Sprawdź -   Wyczyść wszystkie dane EXIF ​​ze swoich zdjęć przed ich udostępnieniem [Android]