Jak dodać interaktywne widżety do pulpitu komputera Mac

  • macOS Sonoma umożliwia dodawanie przydatnych widżetów do pulpitu komputera Mac, dostarczających cennych informacji i interaktywnych funkcji.
  • Dodawanie widżetów jest łatwe. Po prostu przeciągnij i upuść z Centrum powiadomień lub skorzystaj z wbudowanej przeglądarki widżetów.
  • Możesz dostosować wygląd widżetu, wybrać miejsce jego wyświetlania i edytować wyświetlane informacje.

Czy kiedykolwiek chciałeś dodać przydatne widżety do pulpitu swojego Maca? macOS Sonoma sprawia, że ​​jest to możliwe. Możesz nie tylko rzucić okiem na zawarte w nich cenne informacje, ale także wejść w interakcję z tymi widżetami. Pokażemy Ci, jak je dodać.

Jeśli potrzebny widget znajduje się już w Centrum powiadomień, po prostu przeciągnij go i upuść na pulpit. Możesz też kliknąć tapetę pulpitu, przytrzymując klawisz Control, i wybrać opcję Edytuj widżety, aby skorzystać z wbudowanej przeglądarki widżetów.

Wybierz aplikację na pasku bocznym Wszystkie widżety lub wyszukaj ją, a następnie kliknij żądany rozmiar widżetu po prawej stronie, aby natychmiast dodać go do pulpitu. Jeśli widżet pochodzi z Twojego iPhone’a, w prawym górnym rogu przeglądarki widżetów będzie oznaczony etykietą iPhone.

Aby korzystać z interaktywnych widżetów na iPhone’a, Twój telefon musi działać w systemie iOS 17 lub nowszym, korzystać z tego samego konta iCloud co Twój Mac i mieć zainstalowaną aplikację zawierającą widżet.

Aby ręcznie umieścić widżet na pulpicie, przeciągnij go w wybrane miejsce. Kontynuuj dodawanie innych widżetów, a następnie zakończ, klikając Gotowe w prawym dolnym rogu.

Aby usunąć widżet z pulpitu komputera Mac, kliknij widżet z klawiszem Control i wybierz opcję Usuń widżet. Jeśli chcesz usunąć wiele widżetów, kliknij tapetę pulpitu lub widżet z klawiszem Control i wybierz opcję Edytuj widżety. Następnie kliknij przycisk minus (-) w lewym górnym rogu widżetu.

Usunięcie widżetu z pulpitu nie spowoduje jego odinstalowania ani usunięcia jego danych.

Aby dostosować ustawienia wszystkich widżetów, kliknij logo Apple na pasku menu i wybierz Ustawienia systemowe z menu rozwijanego. Następnie wybierz opcję Pulpit i stacja dokująca na pasku bocznym i przewiń do nagłówka Widżety po prawej stronie.

Tutaj możesz wybrać miejsce wyświetlania widżetów, wybrać styl widżetów oraz włączyć lub wyłączyć widżety iPhone’a na komputerze Mac.

Niektóre widżety, takie jak Kalendarz i Pogoda, umożliwiają edycję wyświetlanych informacji, na przykład wybór miasta dla prognozy pogody. Jeśli więc chcesz dostosować indywidualne ustawienia widżetu, kliknij widżet na pulpicie z klawiszem Control i wybierz opcję Edytuj [Widget Name]. Możesz także wybrać opcję Mały, Średni, Duży lub Bardzo duży, aby dostosować rozmiar widżetu.​​​​​

Interaktywne widżety mogą być jedną z najlepszych funkcji macOS Sonoma, ale nie są doskonałe. Na przykład pojawiają się na wszystkich obszarach i nie można ich ograniczyć do określonego pola. A widżety na iPhone’a często wymagają otwarcia aplikacji na iPhone’a, zanim będzie można ich używać w systemie macOS.

Mimo to widżety mogą znacznie zaoszczędzić czas i zwiększyć Twoją produktywność. Warto je wypróbować, zwłaszcza jeśli podobają Ci się na iPhonie, ale nie testowałeś jeszcze ich odpowiedników na Macu.

x