Jak dodać Kalendarz Google do Outlooka

Kalendarz Google współpracuje ze wszystkimi komputerowymi i internetowymi klientami poczty e-mail. Outlook może łączyć się z dowolnymi rodzajami usług e-mail. Jest zrozumiałe, że dane mogą być synchronizowane między nimi.

Kalendarz Google do Outlooka

Outlook to zarówno usługa poczty e-mail, jak i aplikacja komputerowa. Aplikacja komputerowa i aplikacja internetowa umożliwiają łączenie innych wiadomości e-mail innych niż Outlook i Microsoft. Możesz odbierać wiadomości e-mail z innych kont w Outlooku, co jest świetne, jeśli lubisz jego funkcje. Oprócz poczty e-mail będzie również synchronizować wydarzenia z Kalendarza Google.

To powiedziawszy, jeśli chcesz tylko dodawać wydarzenia z Kalendarza Google do Outlooka, ale nie chcesz dodawać konta e-mail, możesz to również zrobić. Oto jak.

Dodaj Kalendarz Google do Outlooka

Aby dodać Kalendarz Google do Outlooka, bez logowania powiązanego konta Google do Outlooka, musisz dodać kalendarz jako kanał.

Otwórz Kalendarz Google.
W kolumnie po lewej stronie kliknij przycisk więcej opcji obok kalendarza, który chcesz dodać.
Wybierz Ustawienia i udostępnianie.
Na ekranie Ustawienia i Udostępnianie przewiń w dół do sekcji Zintegruj kalendarz.
Poszukaj tajnego adresu w polu formatu iCal.
Skopiuj adres do schowka.

Otwórz Outlooka.
Przejdź do Plik>Ustawienia konta>Ustawienia konta.
Wybierz kartę Kalendarze internetowe.
Kliknij Nowy.
Wpisz skopiowany adres w polu adresu.
Kliknij Dodaj.
Kalendarz zostanie dodany i będziesz mógł przeglądać wydarzenia z Kalendarza Google w Outlooku.

Ponieważ pobierasz informacje bezpośrednio z Kalendarza Google, wszelkie nowe wydarzenia dodane do kalendarza będą automatycznie synchronizowane z Outlookiem. Aby zsynchronizować wydarzenia, musisz otworzyć Outlooka. Nie musisz logować się na swoje konto Google, a ta metoda nie wymusza upublicznienia kalendarza.

Wniosek

Kalendarz Google oferuje jedne z najlepszych współdziałania między aplikacjami. Nie próbuje blokować interakcji z innymi aplikacjami i swobodnie umożliwia synchronizację danych z nimi, jeśli mają do tego skonfigurowany mechanizm. Nie tylko możesz zsynchronizować wszystkie wydarzenia z jednego lub wszystkich kalendarzy Google Calendar z Outlookiem, ale możesz także pobrać cały swój Kalendarz Google w formacie ZIP. Jeśli klient komputerowy na to pozwala, ten wyeksportowany plik ZIP można zaimportować, dając pełną historię wszystkich wydarzeń w Kalendarzu Google. Pamiętaj, że na jednym koncie Kalendarza Google znajduje się kilka kalendarzy. Upewnij się, że dodałeś właściwy.