Jak dodać karteczki samoprzylepne do ekranu głównego iPhone’a

Pamiętasz dni, kiedy dodawałeś karteczki samoprzylepne do pulpitu komputera z systemem Windows? Cóż, możesz przywrócić trochę tej magii i dodać samoprzylepne notatki do ekranu głównego iPhone’a za pomocą Sticky Widgets.

Karteczki samoprzylepne świetnie nadają się do szybkiego zapisania czegoś i upewnienia się, że jest łatwo dostępne. Możesz przenieść niektóre z tych samych funkcji na ekran główny iPhone’a dzięki widżetom, które zostały po raz pierwszy wprowadzone w iOS 14.

Plik Sticky Widgets aplikacja dokładnie naśladuje rzeczywiste wrażenia z karteczek samoprzylepnych. Po dodaniu widżetu (w małym, średnim lub dużym rozmiarze) możesz go dotknąć, aby edytować tekst. I zgodnie ze swoją nazwą, aplikacja Sticky Widgets ma żółte i różowe tło markizy oraz czcionkę markera z filcową końcówką.

Cała aplikacja działa z poziomu samego widżetu. Po pobraniu aplikacji przejdź od razu do ekranu głównego swojego iPhone’a. Naciśnij i przytrzymaj pustą część ekranu, aby przejść do trybu edycji ekranu głównego.

Następnie kliknij przycisk „+” w lewym górnym rogu.

Stuknij Plus na ekranie głównym iPhone'a

Z listy aplikacji wybierz opcję „Sticky Widgets”.

Stuknij Lepkie widżety z listy widżetów

Możesz teraz wyświetlić podgląd trzech różnych rozmiarów widżetu (mały, średni i duży). Kliknij przycisk „Dodaj widżet”, aby upuścić widżet na ekranie głównym. W tym przykładzie wybieramy średni rozmiar.

Stuknij Dodaj widżet

Po dodaniu widżetu dotknij przycisku „Gotowe”, aby zapisać układ widżetu.

Stuknij Gotowe, aby zapisać miejsce widżetu

Wybierz widżet, aby edytować jego zawartość.

Stuknij w Sticky Widget

Wpisz notatkę, a następnie naciśnij przycisk „Zapisz”.

Wpisz tekst i dotknij Zapisz

Kiedy wrócisz do ekranu głównego swojego iPhone’a, zobaczysz, że Sticky Widgets pokaże zaktualizowaną notatkę.

Zaktualizowano notatkę Sticky Widget

Możesz również dostosować tło i czcionkę widżetu. Dotknij i przytrzymaj widżet, a następnie wybierz opcję „Edytuj widżet”.

Stuknij opcję Edytuj widżet

W sekcji „Kolor” będziesz mógł wybierać między żółtą, różową i niebieską opcją. Możesz także wybrać pomiędzy MarkerFelt (który jest domyślny), Noteworthy i czcionką systemową z opcji „Czcionka”.

Opcja Sticky Widgets

Oczywiście żółte tło i czcionka MarkerFelt stanowią najlepszą kombinację.

I to wszystko. Masz teraz działającą karteczkę na ekranie głównym. Stuknij widżet w dowolnym momencie, aby usunąć i zmienić tekst wyświetlany na widżecie.

Sticky Widget Z Różowym Tłem

Możesz dodać więcej widżetów, również w różnych rozmiarach. W rzeczywistości możesz mieć wiele karteczek samoprzylepnych i układać je jeden na drugim!