Jak dodać kod PIN do profilu Netflix

Nie jest tajemnicą, że wiele osób korzysta z jednego konta Netflix. Netflix ogranicza liczbę ekranów, na których możesz oglądać w tym samym czasie, ale nie ma ograniczeń co do liczby profili, które można utworzyć na jednym koncie użytkownika, dzięki czemu możesz zapewnić dostęp do swojego konta dowolnej liczbie osób. Wadą jest to, że każdy może uzyskać dostęp do Twojego profilu i sprawdzić, co oglądałeś. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest dodanie kodu PIN do profilu Netflix.

Jest to nowa funkcja, którą właśnie dodał Netflix i mogła być odpowiedzią na niedawne blokady na całym świecie, ale jest przydatna i powinna zostać dodana wieki temu.

PIN do profilu Netflix

Odwiedź Netflix i zaloguj się na swoje konto. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu i wybierz z menu opcję „Konto”. Spowoduje to przejście do strony ustawień Netflix. Przewiń w dół i wybierz swój profil. Rozszerzy się, aby odsłonić dodatkowe opcje. Kliknij opcję Blokada profilu.

Aby przejść dalej, musisz podać hasło do konta Netflix, na którym utworzono profil. Włącz opcję, a następnie wprowadź kod PIN, którego chcesz użyć. W przypadku niektórych profili można włączyć opcję wymagania kodu PIN dla tego profilu, aby dodać więcej profili.

Kod PIN nie będzie automatycznie wymagany przy następnej wizycie w serwisie Netflix, jeśli Twój profil został już wybrany. Jeśli chcesz zablokować profil, kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Zamknij profil”. Gdy to zrobisz, profil zostanie zablokowany. Aby wrócić, będziesz musiał wprowadzić do niego kod PIN.

Profil, który został zablokowany kodem PIN, będzie miał ikonę kłódki pod profilem na przełączniku profili.

Ta funkcja, choć mile widziana, ma ograniczenia. Kod PIN nie jest niezależny od hasła do konta. Kod PIN może zostać zresetowany przez każdego, kto ma hasło do konta, a jeśli każdy z profilem zablokowanym kodem PIN ma hasło, kod PIN nie jest zbyt skuteczny. Jeśli zapomnisz kodu PIN, możesz go zresetować za pomocą hasła do konta.

Podobnie, jeśli tylko jedna osoba ma hasło do konta Netflix, ona sama może skonfigurować kody PIN i będzie znać kod PIN dla każdego konta. Jest to głównie kontrola rodzicielska naśladowana dla dorosłych, ale możesz jej użyć, aby zabezpieczyć swój profil przed wszystkimi, z wyjątkiem tego, kto jest właścicielem konta.