Jak dodać kontakty z iOS do People w Windows 10

Jeśli używasz produktu Apple i tylko jednego produktu Apple, szybko natkniesz się na wiele przeszkód, gdy spróbujesz zmusić go do współpracy z innymi urządzeniami, które używasz. Bardzo częstym tego przykładem są użytkownicy posiadający iPhone'y, ale nadal preferujący komputery stacjonarne z systemem Windows lub Linux. Zapewnienie przyjemnego grania na dwóch różnych urządzeniach nie jest łatwe i brakuje wielu funkcji. Windows 10 jest bardziej otwarty, podczas gdy iOS i macOS są restrykcyjne. W tym celu, jeśli chcesz zsynchronizować kontakty iOS z Kontakty w systemie Windows 10, przekonasz się, że nie ma sposobu na połączenie dwóch usług.

Chociaż nie możesz zsynchronizować kontaktów iOS z People, nadal możesz je zaimportować. Istnieje różnica między tymi dwoma, które wyjaśnimy pod koniec, ale na razie przejdźmy do dodawania kontaktów na iOS do People. Większym problemem jest ich importowanie, ponieważ aplikacja Ludzie jest po prostu najgorsza. Nie ma opcji bezpośredniego importu.

Eksportuj kontakty z iOS

Musisz wyeksportować kontakty z iOS. Aby to zrobić, musisz zsynchronizować swoje kontakty z iCloud. Możesz włączyć synchronizację na swoim iPhonie. Gdy to zrobisz, odwiedź iCloud w przeglądarce i wybierz aplikację Kontakty.

W lewym dolnym rogu kliknij przycisk koła zębatego. Wybierz „Wybierz wszystko” z menu, a następnie opcję eksportu. Spowoduje to wyeksportowanie wszystkich kontaktów jako jednego pliku VCF.

VCF do CSV

Masz wszystkie swoje kontakty w pliku VCF, ale aby je zaimportować, musisz mieć plik w formacie CSV. Istnieje wiele konwerterów online, które mogą wykonać to zadanie. Wybierz dowolny i użyj go do konwersji pliku VCF do CSV. Nie wszystkie aplikacje działają równie dobrze, więc jeśli masz problemy z importowaniem przekonwertowanego pliku CSV w następnym kroku, użyj innej aplikacji do konwersji pliku VCF na plik CSV i spróbuj ponownie.

Zaimportuj plik CSV do programu Outlook

Twoje kontakty z iOS są teraz w pliku CSV. Wizyta Kontakty programu Outlook online. Zaloguj się, kliknij przycisk Zarządzaj i wybierz opcję Importuj. Zaimportowanie kontaktów potrwa trochę czasu, w zależności od ich liczby.

Dodaj program Outlook do poczty w systemie Windows 10

Wróć na pulpit systemu Windows 10 i otwórz aplikację Mail. Kliknij przycisk koła zębatego. W panelu, który zostanie otwarty, wybierz Zarządzaj kontami. Dodaj konto Outlook, do którego właśnie zaimportowałeś kontakty.

Po dodaniu konta wybierz je ponownie w obszarze Zarządzaj kontami. Zobaczysz opcję zarządzania ustawieniami synchronizacji konta. Kliknij i upewnij się, że zarówno E-mail, jak i Kontakt są włączone.

To powinno załatwić sprawę. Twoje kontakty pojawią się teraz w aplikacji Ludzie. Jeśli wyłączysz synchronizację poczty e-mail dla konta, kontakty znikną z aplikacji Kontakty. Nie pytaj nas dlaczego. Tak to działa.

Synchronizacja vs import

Przeskoczyłeś przez kilka obręczy, aby zaimportować te kontakty, ale zostały one zaimportowane. Nie synchronizują się. Oznacza to, że jeśli zaktualizujesz lub dodasz nowe kontakty na iPhonie (lub MacBooku), będziesz musiał przejść przez cały ten proces ponownie. Nowe zmiany nie zostaną automatycznie dodane do aplikacji Ludzie. Cały proces wygląda jak biurokracja w świecie online i jeśli masz ochotę podpalić komputer w tym momencie, rozumiemy.