Jak dodać konto Gmail do programu Outlook

Jak być może wiesz, Outlook jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi dostawcami usług poczty e-mail. Dzięki temu śledzenie wiadomości e-mail i wydarzeń w kalendarzu jest bardzo łatwe. Ponieważ większość ludzi ma co najmniej jedno konto Gmail, warto wiedzieć, jak dodać konto Gmail do programu Outlook.

Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym artykule, aby dowiedzieć się, jak dodać konto Gmail do programu Outlook.

Jak dodać Gmaila do programu Outlook na komputerze z systemem Windows 10

Po ostatniej aktualizacji Outlook i Gmail stały się jeszcze bardziej kompatybilne. Dodanie konta Gmail do programu Outlook nigdy nie było łatwiejsze, a teraz wyjaśnimy, jak to zrobić w systemie Windows 10.

Uwaga: działa tak samo bez względu na to, czy dodajesz swoje pierwsze konto Gmail, czy dodatkowe.

 • Otwórz Outlooka i kliknij Plik, który znajduje się w prawym górnym rogu. Kliknij Dodaj konto na nowej stronie.
 • Wpisz swój adres Gmail i kliknij przycisk Połącz.
 • Wprowadź swoje hasło i kliknij Zaloguj się. Jeśli korzystasz z uwierzytelniania dwuskładnikowego, otrzymasz wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym. Wpisz otrzymany kod i kliknij Gotowe.
 • Zostaniesz teraz poproszony o zezwolenie na określone uprawnienia. Po zaakceptowaniu kliknij Gotowe, aby zakończyć dodawanie konta.
 • Gdy pojawi się okno uprawnień, zostaniesz poproszony o zwykłe rzeczy: zezwól programowi Outlook na czytanie, redagowanie i wysyłanie wiadomości e-mail, a także dostęp do niektórych Twoich danych osobowych. Aby w pełni wykorzystać program Outlook, sugerujemy, aby zezwolić na wszystkie opcje.

  Ponadto możesz spodziewać się wiadomości e-mail z ostrzeżeniem o wykryciu nowego loginu. Nie martw się o to, ponieważ jest to funkcja bezpieczeństwa Twojego konta Gmail. Być może trzeba będzie otworzyć powiadomienie na smartfonie i wybrać „Tak, to ja”. lub coś podobnego, w zależności od używanego systemu.

  Jeśli chcesz dodać wiele kont Gmail, to też jest łatwe.

 • Zanim klikniesz ostatnie Gotowe, zobaczysz pod nim puste pola. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić swój adres Gmail i hasło, a następnie powtórzyć proces dla każdego konta Gmail, które chcesz dodać.
 • Jak dodać Gmaila do Outlooka na urządzeniu z Androidem

  Najlepszym sposobem dodania konta Gmail do programu Outlook w systemie Android jest użycie Aplikacja Outlook na Androida. Pobierz aplikację, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jest darmowy i łatwy w użyciu.

  Uwaga: aby postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, powinieneś już mieć konto Gmail. Outlook dla systemu Android nie pozwala na utworzenie nowego konta Gmail, ponieważ możesz zalogować się tylko przy użyciu istniejącego.

 • Otwórz aplikację Outlook i dotknij Rozpocznij.
 • Stuknij w Konto Google Connect i potwierdź, dotykając OK.
 • Jeśli chcesz, aby Outlook miał dostęp do Twoich kontaktów, dotknij Zezwól, a następnie dotknij Dodaj konto.
 • Jeśli program Outlook rozpozna Twoje konto Gmail, wystarczy wprowadzić hasło. W przeciwnym razie wprowadź swój adres Gmail i hasło, a następnie dotknij Zaloguj się.
 • Następnie pojawi się pytanie, czy chcesz zezwolić programowi Outlook na dostęp w trybie offline do poczty e-mail. Aby potwierdzić, dotknij Zezwól. W przeciwnym razie dotknij Odmów.
 • Aby uzyskać najlepszą wydajność, zalecamy zezwolić na dostęp w trybie offline, oprócz dodatkowych monitów, które mogą się pojawić. W rezultacie aplikacja będzie działać szybciej i płynniej.

  Z drugiej strony, jeśli używasz Outlooka z innym adresem e-mail, to też jest w porządku. Zawsze możesz dodać swoje konto Gmail, a teraz pokażemy Ci, jak:

 • Otwórz aplikację Outlook.
 • Stuknij w Plik.
 • Stuknij w Ustawienia konta.
 • Stuknij w Dodaj konto.
 • Wpisz swój adres Gmail.
 • Stuknij w Połącz.
 • Wprowadź swoje hasło i dotknij Zaloguj się.
 • Zweryfikuj swoje konto i zezwól programowi Outlook na wprowadzanie zmian na urządzeniu, jeśli zostaniesz o to poproszony.
 • Jak dodać Gmaila do Outlooka na iPhonie

  Podobnie jak w przypadku systemu Android, istnieje również aplikacja Outlook na urządzenia z systemem iOS. Możesz go pobrać za darmo w Sklep z aplikacjami. Istnieją dwa sposoby dodania Gmaila do programu Outlook w systemie Android: Automatyczna konfiguracja za pomocą zalogowanego konta Google lub ręczne wstawienie konta Gmail.

  Uwaga: Aby kontynuować, powinieneś już mieć konto Gmail, którego nie możesz utworzyć w aplikacji Outlook.

  Opcja nr 1: Automatyczna konfiguracja

  Jeśli ten proces się nie powiedzie, wypróbuj proces ręczny w „Opcji nr 2”.

 • Otwórz aplikację Outlook i dotknij Dodaj konto e-mail.
 • Wpisz swój adres Gmail. Stuknij w Zaloguj się przez Google. Wprowadź hasło. Stuknij w Zaloguj się, aby potwierdzić. Ze względów bezpieczeństwa możesz zostać poproszony o zweryfikowanie konta. Możesz to zrobić, używając swojego numeru telefonu.
 • Na koniec musisz nadać aplikacji określone uprawnienia, klikając Zezwól lub Potwierdź.
 • Masz to! Masz teraz dostęp do Gmaila w Outlooku. Jeśli nie możesz dodać Gmaila przy użyciu zalogowanego konta Google, jak opisano powyżej, istnieje inny możliwy sposób uzyskania tego. Spróbuj skonfigurować swoje konto ręcznie.

  Opcja nr 2: ręcznie dodaj Gmaila do Outlooka w systemie Android

  Jeśli proces w „Opcji nr 1” powyżej nie mógł dodać konta Gmail przy użyciu zalogowanych danych logowania, musisz dodać je ręcznie. Oto jak to zrobić.

 • Otwórz aplikację Outlook.
 • Stuknij w Dodaj konto i wprowadź swój adres Gmail.
 • Stuknij w Pozwól mi ręcznie skonfigurować konto.
 • Zobaczysz nowy ekran, na którym możesz wybrać dostawcę poczty e-mail, dotknij ikony Google.
 • Wpisz swój adres Gmail jeszcze raz i kliknij Połącz.
 • Wprowadź swoje hasło i zdecyduj, czy chcesz pozostać zalogowanym, czy nie, a następnie kliknij Zaloguj się.
 • Zweryfikuj swoje konto i zezwól programowi Outlook na wprowadzanie zmian na telefonie iPhone, jeśli zostaniesz o to poproszony.
 • Dodatkowe często zadawane pytania

  Czy nadal mogę używać uwierzytelniania dwuskładnikowego w Gmailu i Outlooku?

  Tak, nadal możesz korzystać z ulepszonego uwierzytelniania zarówno w Gmailu, jak i Outlooku. W rzeczywistości uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest zalecane dla wszystkich kont e-mail. Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jednak niektóre komputerowe wersje programu Outlook, zwłaszcza starsze, nie pozwalają na logowanie się w ten sposób.

  Nie martw się, istnieje proste rozwiązanie. Musisz tylko uzyskać hasło do aplikacji, które znajduje się w Ustawieniach w sekcji Dodatkowe opcje bezpieczeństwa. Następnie możesz użyć wygenerowanego hasła zamiast kodów zabezpieczających, jeśli aplikacja ich nie akceptuje. Cokolwiek robisz, powinieneś kontynuować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, nawet jeśli jest to bardziej skomplikowane.

  Czy Outlook jest bezpłatny w systemach Windows, Android i iPhone?

  Dla każdej z powyższych platform dostępna jest bezpłatna wersja programu Outlook. Ponieważ jednak darmowa wersja jest ograniczona do użytku osobistego, może nie mieć wszystkich potrzebnych opcji. Jeśli planujesz używać programu Outlook dla firm, może być konieczne wykupienie subskrypcji usługi Office 365 w celu uzyskania korzyści premium.

  Jako subskrybent usługi Office 365 otrzymujesz szereg funkcji, takich jak interfejs bez reklam, zaawansowane zabezpieczenia poczty e-mail, 50 GB miejsca na pocztę e-mail i obsługa klienta premium. Otrzymasz także dostęp do innych aplikacji i narzędzi, które są dostępne tylko dla subskrybentów. Ceny subskrypcji mogą się różnić w zależności od regionu i wielkości firmy.

  Mój login Gmail nie działa, co mogę zrobić?

  Jeśli masz problemy z zalogowaniem się, jest to prawdopodobnie spowodowane jedną z dwóch najczęstszych przyczyn: IMAP (Internet Message Access Protocol) lub opcja mniej bezpiecznych aplikacji jest wyłączona na Twoim koncie Gmail. Nie ma się czym martwić, ponieważ oznacza to, że Twoje konto Gmail próbuje chronić Cię przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem.

  Obie powyższe funkcje znajdziesz w Ustawieniach Gmaila. Jeśli jedno lub oba są wyłączone, włącz je przed ponownym zalogowaniem się do Gmaila. Tym razem nie powinno być żadnych problemów.

  Z drugiej strony, jeśli ten problem występuje na Twoim telefonie, być może przez jakiś czas nie aktualizowałeś aplikacji Outlook. Sprawdź i zobacz, czy są dostępne aktualizacje. Aktualizacja do najnowszej wersji powinna nie tylko rozwiązać ten problem, ale także sprawić, że aplikacja będzie szybsza i wydajniejsza.

  Ostatnie przemyślenia na temat dodawania kont Gmail do programu Outlook

  Mamy nadzieję, że integracja konta Gmail z Outlookiem zakończy się bez problemów. Czynności opisane w tym artykule są podobne do dodawania innych adresów e-mail przez dowolnego z głównych dostawców. Piękno dzisiejszego cyfrowego świata polega na tym, że wszystkie narzędzia są ze sobą połączone dla wygody i usprawnionej wydajności, przy założeniu, że wszystko jest prawidłowo skonfigurowane. Co więcej, każda aktualizacja Outlooka zwykle zawiera nowe i ekscytujące opcje, co jest korzystne dla wszystkich.