Jak dodać metadane do utworów Spotify

W utworach Spotify często brakuje metadanych. To dziwne, biorąc pod uwagę, że jest to usługa premium, która nie pozwala użytkownikom przesyłać muzyki. W przeciwieństwie do muzyki, którą pobierasz z iTunes, do każdego pliku jest dodana duża ilość metadanych. Aplikacja iTunes może ją utracić podczas synchronizowania muzyki z iPhonem lub przenoszenia biblioteki, ale ma to związek z samą aplikacją, a nie samą usługą. Aby rozwiązać ten problem, Spotify dodało nowe narzędzie o nazwie Wejście liniowe. Narzędzie może dodawać metadane do ścieżek Spotify, a także umożliwia edycję istniejących metadanych.

Metadane dla utworów Spotify

Odwiedzić Wejście liniowe i zaloguj się na swoje konto Spotify. Jeśli chcesz, możesz również użyć logowania na Facebooku. Użyj paska wyszukiwania u góry, aby wyszukać utwór. Wybierz jeden z wyników wyszukiwania.

Wejście liniowe nie odtwarza utworów. Jest to w zasadzie własne narzędzie Spotify do przeglądania metadanych, które towarzyszą utworowi. Każda kategoria, pod którą znajduje się opcja Dodaj, umożliwia dodawanie metadanych. Na przykład na poniższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć opcję „Dodaj gatunek” w obszarze Gatunek.

Nie jest jasne, czy dodane metadane zostaną natychmiast zaakceptowane. Spotify musi mieć jakiś sposób na ustalenie, czy informacje są poprawne, czy nie. Użytkownicy nie zawsze mogą to zrobić dobrze dla utworu, a jeśli zbyt wiele osób pomyli się, może to wpłynąć na algorytm wyszukiwania Spotify, który może generować automatyczne listy odtwarzania na podstawie tego rodzaju informacji.

Niektóre kategorie, takie jak kategoria Obraźliwość, proszą o dodatkowe szczegóły opisujące piosenkę. Dzieje się tak oczywiście, ponieważ idea wyraźnej piosenki może być różna dla różnych osób. Dla niektórych może to być zwykły zestaw przekleństw, podczas gdy dla innych mogą to być określone tematy piosenki.

Inne kategorie są znacznie mniej subiektywne, tj. Gatunek i język, w którym jest dana piosenka. Język jest trudny do pomylenia, ale mogą istnieć spory co do gatunku. Narzędzie Line-in to dobry sposób na gromadzenie źródeł metadanych. Spotify ostatecznie będzie musiał zaimplementować i zaktualizować utwory za pomocą nowych metadanych. Nie ma harmonogramu, kiedy to się faktycznie stanie, a ponieważ zależy to od użytkowników, aby aktywnie wprowadzali dane, może to zająć trochę czasu. Narzędzie działa w przeglądarkach internetowych, co oznacza, że ​​użytkownicy preferujący aplikację komputerową raczej nie wykorzystają jej do przesyłania metadanych.