Jak dodać niestandardowe emotikony do serwera Discord

Serwer Discord można w dużym stopniu dostosować do potrzeb swoich członków. Jednym ze sposobów jest dodanie niestandardowego emoji. Możesz to zrobić na stronie Discord lub w aplikacji komputerowej lub mobilnej.

Standardowy serwer Discord ma ograniczoną liczbę niestandardowych miejsc na emoji. Jeśli chcesz dodać więcej, potrzebujesz abonentów Discord Nitro, aby wzmocnić swój serwer i dodać dodatkowe gniazda (do 250).

Dodaj lub usuń niestandardowe emotikony Discord w systemie Windows lub Mac

Aby dodać niestandardowe emoji Discord, musisz być administratorem lub właścicielem serwera. Możesz je dodać z menu ustawień serwera Discord w Witryna Discord lub aplikacja komputerowa dla Windows lub Prochowiec. Poniższe kroki będą działać na obu platformach.

Aby rozpocząć, otwórz swój serwer Discord i kliknij strzałkę w dół obok nazwy serwera na liście kanałów po lewej stronie. W menu rozwijanym kliknij „Ustawienia serwera”.

W zakładce „Emotikony” w menu ustawień serwera Discord, będziesz mógł dodać niestandardowe emotikony. Na górze znajduje się lista wymagań dotyczących niestandardowych emoji, w tym ograniczenie rozmiaru pliku do 256 KB i co najmniej dwa znaki dla nazw emoji.

Standardowe serwery Discord mogą dodać 50 standardowych emotikonów, a także dodatkowe 50 animowanych emotikonów GIF. Aby dodać więcej, będziesz potrzebować abonentów Discord Nitro, aby „wzmocnić” swój serwer.

Aby dodać niestandardowe emotikony (standardowe lub animowane), kliknij „Prześlij emotikony”.

Kliknij

Musisz przesłać plik z lokalnej pamięci komputera. Jeśli plik spełnia wymagania Discord, zostanie dodany do twoich list „Emoji” lub „Animated Emoji”.

Niestandardowe emoji na serwerze Discord.

Każdy niestandardowy emoji ma tag aliasu, który domyślnie używa nazwy pliku przesłanego obrazu emoji. To jest tag, którego będziesz używać do dodawania emotikonów do wiadomości.

Możesz zastąpić domyślny alias, klikając pole „Alias” obok niestandardowego emoji, a następnie wpisując nową nazwę.

Kliknij

Po przesłaniu niestandardowego emotikonu można natychmiast użyć na serwerze Discord.

Jeśli chcesz go później usunąć, po prostu najedź na niego kursorem na liście „Emoji”, a następnie kliknij czerwony „X” w prawym górnym rogu, aby go usunąć.

Kliknij czerwony

Emotikona zostanie natychmiast usunięta z twojego serwera.

Dodaj lub usuń niestandardowe emotikony Discord na Androida, iPhone’a i iPada

Podobnie jak w przypadku aplikacji Discord na systemy Windows i Mac, właściciele serwerów, którzy używają Discord na Android, iPhonelub iPad urządzenia mogą przesyłać niestandardowe emotikony z tego samego menu. Ponieważ interfejs Discord jest podobny na wszystkich platformach, te kroki powinny działać zarówno na urządzeniach Apple, jak i Android.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Discord na telefonie lub tablecie, aby uzyskać dostęp do serwera. W otwartym kanale dotknij menu hamburgera w lewym górnym rogu.

Dotknij menu hamburgera.

Otworzy się lista kanałów i serwerów Discord. Dotknij menu z trzema kropkami obok nazwy serwera na liście kanałów, aby kontynuować.

Dotknij menu z trzema kropkami.

W wyskakującym menu serwera Discord wybierz „Ustawienia”, aby uzyskać dostęp do ustawień serwera.

Kran

Wybierz „Emoji” w menu „Ustawienia serwera”, aby uzyskać dostęp do własnych ustawień emoji.

Kran

Podobnie jak w przypadku aplikacji na komputery PC i Mac, lista wymagań dotyczących emotikonów pojawi się w menu „Emoji”.

Aby rozpocząć przesyłanie standardowego lub animowanego emotikona spełniającego te wymagania, kliknij „Prześlij emotikony”.

Kran

Wybierz niestandardowy plik emoji, który chcesz przesłać. Wybierz „Przytnij”, jeśli chcesz przyciąć obraz, lub „Prześlij”, jeśli tego nie zrobisz.

Kran

Po przesłaniu pliku emoji stuknij go, aby zastąpić jego znacznik aliasu. Spowoduje to przejście do obszaru ustawień tego emoji.

Stuknij swoje niestandardowe emoji w

W polu „Alias” wpisz nową nazwę. Będzie to tag używany do dodawania emotikonów do wiadomości (na przykład „: newsblog.pl:” dla emotikonów newsblog.pl).

Stuknij ikonę Zapisz w prawym dolnym rogu, aby zapisać nowy tag.

Edytuj tag w

Zmiany w aliasie niestandardowego emoji zostaną zastosowane natychmiast. Jeśli chcesz usunąć emoji, dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu niestandardowych ustawień emoji.

Kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

W menu rozwijanym kliknij „Usuń emotikony”.

Kran

Ten niestandardowy emoji zostanie następnie usunięty z listy emoji serwera.

Używanie niestandardowych emotikonów na Discordzie

Po dodaniu niestandardowego emoji do serwera Discord, pojawi się on na wyskakującej liście emoji po kliknięciu ikony emoji na pasku wiadomości czatu.

W wyskakującym menu emotikonów niestandardowe emotikony Twojego serwera będą wymienione w swojej własnej kategorii. Kliknij lub dotknij dowolnego z wymienionych tam niestandardowych emotikonów, aby dodać je do wiadomości.

Kliknij lub dotknij niestandardowego emoji, które chcesz dodać do wiadomości.

Podobne wyskakujące okienko pojawi się po dotknięciu ikony emoji na pasku wiadomości w aplikacji mobilnej Discord. Twoje dostępne emoji pojawią się w niestandardowej kategorii emoji serwera.

Stuknij niestandardowe emotikony w kategorii swojego serwera.

Alternatywnie możesz wpisać tag aliasu dla swojego niestandardowego emotikonu w wiadomości, aby go wysłać. Jeśli znacznik aliasu pasuje do emoji, którego możesz użyć, pojawi się nad paskiem komunikatów podczas pisania. Następnie możesz go po prostu dotknąć, aby automatycznie wypełnić tag i wyświetlić emoji.

Wpisz alias niestandardowego emoji, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby go wysłać.

Podobne wyskakujące okienko pojawi się, jeśli wpiszesz znacznik aliasu niestandardowego emoji w aplikacji mobilnej Discord. Kliknij lub naciśnij automatycznie uzupełniony znacznik aliasu nad wiadomością, aby wstawić emoji do wiadomości.

Wpisz znacznik aliasu niestandardowego emoji, a następnie stuknij go, gdy się pojawi.

Tych emotikonów można używać tylko na własnym serwerze Discord, chyba że jesteś subskrybentem Discord Nitro. Jeśli tak, możesz używać niestandardowych emoji serwera na dowolnym innym serwerze Discord, o ile ustawienie „Użyj zewnętrznego emotikonu” jest włączone w uprawnieniach kanału tego serwera Discord.

x