Jak dodać niestandardowy przycisk akcji do szybkich ustawień w systemie Android 6.0

Szybkie ustawienia dodane do panelu powiadomień w systemie Android 5.0 były bardzo popularne, ale nie były dostępne bez opcji dostosowywania. Począwszy od Androida 6.0, dodano eksperymentalną opcję dostosowywania, która umożliwia dodawanie do niego niestandardowych kafelków, a także usuwanie i zmianę kolejności domyślnych. Dla przeciętnego użytkownika, który chce dodać niestandardowe ustawienie za pomocą opcji eksperymentalnej, wymagana jest aplikacja. Poznaj niestandardowe szybkie ustawienia, bezpłatną aplikację na Androida, która umożliwia dodanie niestandardowej opcji szybkich ustawień do panelu powiadomień w systemie Android 6.0. Ponieważ aplikacja jest rozwiązaniem uniwersalnym i ma na celu maksymalne uproszczenie procesu dodawania niestandardowego ustawienia, jest ona ograniczona. Dodane ustawienie może uruchomić aplikację, otworzyć adres URL i dodać przełączniki połączenia danych, panelu głośności i synchronizacji.

Aby korzystać z niestandardowych szybkich ustawień, musisz mieć system Android 6.0. Nie musisz rootować swojego urządzenia, jednak musisz włączyć opcję tunera interfejsu systemu.

Po włączeniu tunera UI systemu otwórz go i dotknij Szybkie ustawienia. Przewiń w dół i dodaj niestandardowy kafelek. Nazwij to CUSTOMTILE0. Uruchom Niestandardowe Szybkie ustawienia i zaznacz opcję „Zrobiłem to” i dotknij „Kontynuuj”.

customtile0 Niestandardowe Szybkie ustawienia

Następnie zacznij dostosowywać kafelek. Dotknij przycisku plusa na ekranie głównym w niestandardowych szybkich ustawieniach i przypisz nowemu przyciskowi akcji nazwę i czynność. Możesz również przypisać mu ikonę, a aplikacja ma bogatą bibliotekę różnych ikon do wyboru.

Niestandardowe Szybkie ustawienia - noweustawienia płytek

Możesz przypisać dwie akcje do jednego przycisku; kliknięcie (pojedyncze dotknięcie) i długie kliknięcie (dotknięcie i przytrzymanie). Za pomocą akcji Uruchom aplikację możesz wybrać uruchomienie aplikacji z listy wszystkich zainstalowanych i systemowych aplikacji. Za pomocą opcji Uruchom adres URL możesz wprowadzić adres URL, który powinien otworzyć przycisk, a za pomocą opcji Przełącz niestandardowy możesz wybrać z listy obsługiwanych przełączników, który chcesz skojarzyć z przyciskiem.

opcje płytek akcja kafelkowa

Niestandardowe Szybkie ustawienia opierają się na eksperymentalnej funkcji Androida, więc istnieje szansa, że ​​może to wpłynąć na wydajność urządzenia. Wypróbuj to na własne ryzyko.

Zainstaluj niestandardowe szybkie ustawienia ze sklepu Google Play

Via Lifehacker