Mac

Jak dodać niestandardowy przycisk do paska dotykowego w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Pasek dotykowy w nowych MacBook Pro zajmie trochę czasu. Użytkownicy muszą zdecydować, kiedy / czy chcą uaktualnić swoje laptopy i czy chcą mieć nowsze modele. Zajmie trochę czasu, zanim ten nowy dodatek sprzętowy stanie się popularny. Oczywiście możliwość dostosowania się przez użytkownika nie jest tutaj jedyną przeszkodą. Programiści muszą również dodać obsługę paska dotykowego. Jeśli tego nie zrobią, użytkownicy nie zobaczą żadnej wartości w posiadaniu go tam. Niestety, w tym momencie użytkownicy są zdani na łaskę programistów. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz dodać niestandardowy przycisk do paska dotykowego dla dowolnej aplikacji lub działania, które lubisz. Wszystko, co musisz zrobić, to zainwestować trochę czasu.

Aby dodać niestandardowy przycisk do paska Touch Bar, potrzebujesz aplikacji o nazwie BetterTouchTool. Domyślne opcje dostosowywania paska dotykowego nie pozwalają na dodanie przycisku niestandardowego. BetterTouchTool to bardzo stara i bardzo popularna aplikacja na komputery Mac, która umożliwia użytkownikom dodawanie i dostosowywanie gestów tabliczki dotykowej. Jest to płatna aplikacja, ale ma niewiarygodnie elastyczne ceny, dzięki czemu możesz zapłacić za nią zaledwie 6 USD, jeśli chcesz. Aplikacja ma również wersję próbną, która pozwala wypróbować ją przez 45 dni.

  Jak wyświetlić hasła w pęku kluczy na iOS i macOS

To narzędzie obsługuje nie tylko pasek dotykowy. Został zbudowany, aby umożliwić dodanie do niego niestandardowego przycisku. Ten przycisk może zrobić wszystko, od otwierania aplikacji i skryptów po wykonywanie działań aplikacji, np. Otwieranie nowej karty w przeglądarce lub otwieranie pliku z określoną aplikacją

Pobierz najnowsza, stabilna wersja BetterTouchTool. Po zainstalowaniu otwórz preferencje systemowe i przejdź do Bezpieczeństwo i prywatność. Tutaj musisz zezwolić na dostęp do ułatwień dostępu.

Po udzieleniu mu dostępu możesz rozpocząć tworzenie niestandardowych przycisków paska Touch Bar. Otwórz preferencje BetterTouchTool i przejdź do zakładki TouchBar. Jeśli chcesz, aby przycisk działał niezależnie od używanej aplikacji, wybierz opcję „Globalny” w lewej kolumnie. Jeśli chcesz, aby przycisk działał tylko wtedy, gdy określona aplikacja jest aktywna, dodaj ją najpierw w lewej kolumnie. Kliknij przycisk TouchBar u dołu.

  Jak naprawić aplikacje z jasnym motywem z ciemnym motywem na macOS

Wprowadź nazwę przycisku. Możesz skonfigurować przycisk, aby wykonywał skrót klawiaturowy, lub możesz wybrać akcję z wyjątkowo długiej listy obsługiwanych akcji. Nie ma tu nic do życzenia i obejmuje wszystko, od przełączników systemowych po akcje myszy. Przypisz przyciskowi akcję i gotowe.

W naszym przykładzie dodamy przycisk globalny, który może otworzyć nową kartę w Chrome. Nazwaliśmy przycisk Nowa karta Chrome. Skrót klawiaturowy potrzebny do otwarcia to Command + T. BetterTouchTool zapyta Cię, czy chcesz wysłać skrót do określonej akcji. Wybierz Chrome pod nim i zapisz przycisk. To wszystko, czego potrzeba.

Pasek dotykowy pokaże wszystkie dodane przyciski i uruchomi je tak, jakby były natywne dla aplikacji.

  Jak utworzyć wideo typu obraz w obrazie w iMovie na macOS

x