iOS

Jak dodać notatkę do ekranu blokady w iOS

Udostępnij teraz w social media:


iOS zawsze miał bardzo czysty ekran blokady. Możesz wyświetlać na nim powiadomienia i uzyskać dostęp do kamery, ale nic więcej. Począwszy od iOS 10, widżety można dodawać do ekranu blokady, co oznacza, że ​​będzie dużo bardziej zajęty. Twoje codzienne spotkania, pogoda na dany dzień i raport o ruchu drogowym można ustawić tak, aby wyświetlały się na ekranie blokady. Jeśli chcesz dodać do niego notatkę, na przykład listę zakupów lub adres, do którego chcesz się dostać, Today Snippet to bezpłatna aplikacja do widżetów na iOS, która właśnie to robi. Aplikacja działa jako rozszerzenie umożliwiające dodawanie tekstu z dowolnej aplikacji. Połącz go z aplikacją Notatki i możesz dodać wszystko, co zapisałeś jako notatkę, do ekranu blokady.

  Jak rozwiązać problemy z ładowaniem w iOS 15

Otwórz aplikację Notatki i przejdź do notatki, którą chcesz umieścić na ekranie blokady. Stuknij przycisk udostępniania u góry, a pojawi się menu udostępniania z opcjami aplikacji i rozszerzeń, którym możesz udostępnić notatkę. W dolnym rzędzie przesuń palcem do samego końca i kliknij Więcej. Włącz rozszerzenie „Dzisiaj” na liście i wróć do menu udostępniania. Dotknij „Dzisiaj”, a notatka zostanie automatycznie dodana do fragmentu „Dzisiaj”.

udostępnij notatkę dzisiaj

Przejdź do ekranu blokady lub przesuń palcem w prawo, aby przejść do strony widżetów na ekranie głównym. Wybierz „Edytuj” i dodaj widżet „Dzisiaj fragment”. Po dodaniu „Today Snippet” do listy widżetów udostępniona przez Ciebie notatka pojawi się na ekranie blokady. Aby usunąć lub zmienić tekst wyświetlany w widżecie, możesz po prostu udostępnić mu nowy tekst. Jeśli chcesz usunąć tekst, otwórz aplikację Today Snippet, przejdź do zakładki Settings i dotknij „Delete Today Snippet Text”.

  Odkryj nową muzykę w stylu krzesiwa i przesuwaj palcem w prawo po utworach, które lubisz [iOS]

snippet-lock-screendzisiejszy fragment

Jeśli nie masz systemu iOS 10, nadal możesz użyć fragmentu Today Snippet, aby umieścić notatkę w Centrum powiadomień. Aby korzystać z dzisiejszego fragmentu, musisz mieć system iOS 8, ponieważ jedynym sposobem dodania do niego tekstu jest jego rozszerzenie.

Zainstaluj widżet Dzisiaj z App Store

x