Udostępnij teraz w social media:


Sketch to popularna i potężna aplikacja do edycji obrazów, ale niewiele pomaga w organizacji pracy, którą musisz wykonać nad konkretnym projektem. Notatki to wtyczka Sketch, która umożliwia tworzenie notatek w pliku Sketch. Celem jest umożliwienie rejestrowania opinii lub zmian, które należy wprowadzić w pliku znajdującym się w nim, co ułatwia znalezienie go, gdy zabierzesz się do pracy.

Zainstaluj Notes i otwórz Sketch. Przejdź do wtyczek, a zobaczysz w menu „Notatki”. Kliknij, aby dodać notatkę.

Notatka ma wyglądać jak karteczka; jest to żółty kwadrat z dodanym polem tekstowym. Po dodaniu notatki pole tekstowe jest aktywne, dzięki czemu można od razu rozpocząć wpisywanie notatki. Do notatki można zastosować style tekstu. Każdy styl tekstu obsługiwany przez Sketch może być użyty do stylizacji tekstu w notatce.

Sprawdź -   Jak zaimportować dokument Excel do Arkuszy Google

notatki ze szkiców

Notatki zasadniczo dodają kształt i pole tekstowe do pliku. Wtyczka podsumowuje cały proces dodawania kształtu i pola tekstowego jednym kliknięciem. Możesz to powielić bez wtyczki; po prostu dodaj żółte pole do pliku i pole tekstowe nad nim i masz swoją notatkę.

Notatki dodaje notatkę na wierzchu bieżącej warstwy. Grupuje kształt i pole tekstowe w folderze. Automatycznie przenosi również warstwę, do której dodałeś notatkę, do tego samego folderu. Ułatwia to śledzenie, do której warstwy zamierzałeś wprowadzić zmiany w notatce.

Wtyczka ma swoje wady; notatka jest zasadniczo kształtem i jeśli nie ukryjesz notatki po jej utworzeniu, zasłoni ona pozostałe warstwy. W przypadku takich notatek istnieje szansa, że ​​możesz przypadkowo usunąć notatkę, ponieważ tak naprawdę jest to tylko warstwa tekstowa, a warstwy tekstowe w programie Sketch można usunąć za pomocą klawisza Delete.

Sprawdź -   Jak przesuwać kursor za pomocą klawiatury w systemie MacOS za pomocą klawiszy myszy

To powiedziawszy, Notatki to nadal rozsądny sposób na dodanie notatki do pliku. Upewnij się, że wszystkie notatki zostały usunięte z pliku, zanim udostępnisz go komukolwiek.

Pobierz notatki