Udostępnij teraz w social media:

Fan podcastów? Masz urządzenie mobilne, ale lubisz też słuchać podcastów na komputerze stacjonarnym lub laptopie z systemem Linux? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, gdy będziemy omawiać dodawanie podcastów do urządzenia mobilnego z systemem Linux.

Uwaga: Gpodder działa najlepiej na urządzeniach z Androidem. Urządzenia Apple mogą działać, ale nie są zalecane.

Instalowanie Gpodder

Istnieje wiele różnych sposobów korzystania z podcastów na platformie Linux. Jednak Gpodder ma łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który jest dobry dla początkujących. Jednak zanim przejdziemy do konfiguracji synchronizacji, musimy zademonstrować, jak zainstalować Gpodder.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux klient Gpodder jest łatwy w instalacji, ponieważ znajduje się w repozytorium oprogramowania „Universe”. Aby go zainstalować, otwórz okno terminala i użyj poniższego polecenia Apt.

sudo apt install gpodder

Debian

W Debianie można zainstalować Gpodder z „Głównego” repozytorium oprogramowania. Aby go zainstalować, uruchom terminal i użyj poniższej komendy Apt-get.

sudo apt-get install gpodder

Arch Linux

Dla użytkowników Arch Linux, Gpodder znajduje się w repozytorium oprogramowania „Społeczność”. Aby go zainstalować, użyj poniższego polecenia Pacman.

sudo pacman -S gpodder

Fedora

Każda wersja Fedory Linux ma dostępny Gpodder. Aby skonfigurować aplikację w systemie, użyj poniższego polecenia Dnf.

sudo dnf install gpodder

OpenSUSE

W OpenSUSE Linux, Gpodder jest dostępny dla użytkowników poprzez repozytorium oprogramowania „Packman all”. Aby zainstalować, zacznij od uruchomienia terminala i dodania do repozytorium.

Sprawdź -   Jak przyspieszyć działanie Gnome Shell Desktop

15.1

zypper addrepo https://packman.inode.at/suse/openSUSE_Leap_15.1/ packman

15.0

 zypper addrepo https://packman.inode.at/suse/openSUSE_Leap_15.0/ packman

Tumbleweed

zypper addrepo https://packman.inode.at/suse/openSUSE_Tumbleweed/ packman

Na koniec zainstaluj aplikację Gpodder z Zypper.

sudo zypper install gpodder

Flatpak

Gpodder jest w sklepie Flathub Flatpak. Aby zainstalować oprogramowanie na komputerze z systemem Linux, upewnij się, że masz skonfigurowane środowisko wykonawcze Flatpak na komputerze. Więcej informacji znajdziesz w tym przewodniku.

Po uruchomieniu i uruchomieniu środowiska uruchomieniowego Flatpak otwórz okno terminala i użyj poniższych poleceń.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub org.gpodder.gpodder

Pobieranie podcastów

Zanim będziesz mógł zsynchronizować podcasty z aplikacji Gpodder na swoje ulubione urządzenie mobilne, musisz pobrać odcinki podcastów na swój komputer. Aby to zrobić, musisz mieć ustawione programy podcastów w Gpodder.

Konfiguracja programów podcastów w Gpodder jest prosta dzięki łatwemu do zrozumienia interfejsowi użytkownika. Kliknij menu „Subskrypcje” i dodaj swój ulubiony program. Lub, jeśli masz problemy z zasubskrybowaniem podcastów w Gpodder, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj.

Sprawdź -   5 najlepszych klientów Torrent dla systemu Linux

Po zasubskrybowaniu ulubionych podcastów w aplikacji Gpodder nadszedł czas, aby pobrać kilka podcastów. Kliknij panel „Podcast” i wybierz program. Następnie pobierz odcinek na swój komputer. Pamiętaj, aby powtarzać ten proces, aż wszystkie podcasty, których chcesz słuchać, zostaną pobrane za pośrednictwem aplikacji Gpodder.

Dodawanie podcastów do telefonu komórkowego za pomocą menedżera plików Linux

Prawdopodobnie najlepszym sposobem dodawania podcastów do urządzenia mobilnego w systemie Linux jest menedżer plików, ponieważ prawie każdy menedżer plików Linuksa obsługuje montaż urządzeń mobilnych, takich jak telefony z Androidem, tablety, a nawet iPhone’y.

Aby dodać swoje ulubione podcasty do telefonu komórkowego za pośrednictwem menedżera plików systemu Linux, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Otwórz menedżera plików Linuksa.

Krok 2: Podłącz urządzenie mobilne do portu USB w komputerze.

Krok 3: Uzyskaj dostęp do urządzenia i przełącz je w tryb MTP, aby pliki na nim były dostępne dla menedżera plików systemu Linux.

Krok 4: Przejdź do pobranego pliku podcastu w Gpodder i kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu prawego przycisku myszy. W menu wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy znajdź opcję „Wyślij do” i wybierz ją. Następnie kliknij „Folder lokalny”.

Sprawdź -   7 najlepszych ciemnych motywów dla systemu Linux w 2019 roku

Krok 5: Użyj przeglądarki plików, aby zapisać plik podcastu w katalogu domowym. Zrób to dla każdego odcinka, który chcesz wysłać na urządzenie mobilne.

Krok 6: W menedżerze plików Linuksa kliknij „Home”, aby przejść do katalogu domowego. Następnie przeciągnij plik (i) podcast MP3 (i) i umieść je na urządzeniu mobilnym.

Dodawanie podcastów za pośrednictwem aplikacji Gpodder

Chociaż obsługa urządzeń Gpodder nie jest świetna w przypadku nowych smartfonów, nadal istnieje i może być używana, jeśli nie lubisz dodawać podcastów za pośrednictwem menedżera plików Linuksa. Aby skorzystać z funkcji synchronizacji, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Kliknij menu „Gpodder”. Następnie znajdź „Preferencje” i kliknij to.

Krok 2: W „Preferencjach” znajdź „Urządzenia” i kliknij je, aby uzyskać dostęp do ustawień urządzenia.

Krok 3: Korzystając z menu urządzenia, skonfiguruj urządzenie mobilne z Gpodder. Następnie zamknij okno „Preferencje”.

Krok 4: Znajdź menu „Dodatki” i kliknij je. Następnie kliknij przycisk „Synchronizuj”, aby wysłać wszystkie pobrane podcasty z Gpodder do urządzenia mobilnego.